Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
Adres:

91-068 Łódź,
ul. Cmentarna 10a

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Centrum Opieki „Nasz Dom” to kameralna placówka dysponująca zaledwie 18 miejscami. Ośrodek powstał z myślą o osobach cierpiących na typowe schorzenia wieku starczego (demencja, choroba Alzheimer’a), a także wymagających rehabilitacji po przebytych zabiegach operacyjnych. Na miejscu pracuje doświadczony, doskonale wykwalifikowany personel medyczny, który w sposób profesjonalny sprawuje całodobową opiekę nad podopiecznymi.

Oferta Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi

Podopieczni domu opieki w Łodzi mają zapewnioną całodobową, kompleksową opiekę. Czuwa nad nimi doświadczony i wykwalifikowany personel, do którego zadań należy między innymi organizacja zajęć terapeutycznych. Terapia zajęciowa prowadzona jest 4 razy w tygodniu.

Na terenie Centrum Opieki „Nasz Dom" w Łodzi nie brakuje przestrzeni, w których seniorzy mogą spędzać czas wspólnie
Na terenie Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi nie brakuje przestrzeni, w których seniorzy mogą spędzać czas wspólnie

W ramach pobytu w ośrodku podopieczni mogą liczyć także na:

 • całodobową opiekę pielęgniarską,
 • niezbędną opiekę lekarską (internista, psychiatra, chirurg),
 • zajęcia rehabilitacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Kto może skorzystać z oferty Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi?

Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi to placówka całodobowej opieki dysponująca 18 miejscami. Ośrodek ma charakter koedukacyjny. Pensjonariuszami domu mogą zostać osoby:

 • z typowymi schorzeniami wieku starczego (depresja, demencja starcza, choroba Alzheimera);
 • somatycznie chore, wymagające całodobowej opieki pielęgniarskiej;
 • wymagające rehabilitacji po przebytych zabiegach operacyjnych (w szczególności po zabiegach ortopedycznych);
 • z chorobami nowotworowymi,
 • oczekujące na miejsce w zakładach opiekuńczo-leczniczych lub domach pomocy społecznej.

Oferta domu seniora w Łodzi obejmuje zarówno pobyty stałe, jak i czasowe. Ponadto ośrodek oferuje pobyty dzienne, w ramach których gwarantuje seniorom całodzienną opiekę, całodzienne wyżywienie, terapię zajęciową oraz podstawowe środki higieniczne.

Warunki lokatorskie w Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi

Ośrodek jest nowocześnie wyposażony i pozbawiony barier architektonicznych. Na terenie budynku znajduje się między innymi winda do przewozu osób niepełnosprawnych. W zakresie warunków bytowych, higienicznych i zdrowotnych placówka spełnia najwyższe standardy wymagane ogólnie obowiązującymi przepisami prawa.

W Centrum Opieki „Nasz Dom" w Łodzi dostępna jest instalacja przywoławcza
W Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi dostępna jest instalacja przywoławcza

Pensjonariusze mają zapewniony pobyt w starannie urządzonych pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. W każdym z nich znajdują się specjalistyczne łóżka medyczne i instalacja przywoławcza, która umożliwia szybkie wezwanie pomocy w nagłych sytuacjach.

Poza pokojami mieszkalnymi, ośrodek dysponuje przestronnym pomieszczeniem ogólnodostępnym z funkcjonalną jadalnią oraz kameralnym miejscem wypoczynku. Ta część ośrodka to miejsce, w którym personel może spędzać czas wspólnie ze swoimi podopiecznymi.

Ośrodek zapewnia pensjonariuszom ponadto:

 • pranie odzieży osobistej,
 • opiekę duszpasterską,
 • organizację czasu wolnego,
 • organizację ważnych uroczystości (imieniny, urodziny),
 • nieograniczone wizyty rodziny i bliskich.

Położenie geograficzne Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi

Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi jest jednym z domów opieki w województwie łódzkim. Łódź to miasto wojewódzkie położone w środkowej części województwa. Geograficznie leży na Wzniesieniach Łódzkich oraz Wysoczyźnie Łaskiej. Miasto graniczy z Aleksandrowem Łódzkim, Konstantynowem Łódzkim, Zgierzem i Pabianicami.

Lokalizacja i dojazd do Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi

„Nasz Dom” mieści się przy ulicy Cmentarnej 10A w Łodzi. Okolica jest spokojna, co pozytywnie wpływa na wypoczynek seniorów. Dogodne położenie domu opieki umożliwia także bezproblemowy dojazd z innych miast.

10A, Cmentarna, Łódź, Łódzkie, 91-068, Polska.

Do Łodzi można dojechać autobusem, pociągiem lub prywatnym samochodem. Kilka kilometrów za miastem krzyżują się autostrady A1 i A2. Na terenie Łodzi przecinają się drogi krajowe, prowadzące do Wrocławia, Gdańska, Warszawy oraz Częstochowy.

Atrakcje turystyczne w okolicy Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi

Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi jest domem opieki położonym w mieście. Łódź słynie przede wszystkim z tradycji filmowych. To właśnie tutaj mieści się najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce, której absolwentami byli między innymi Andrzej Wajda, Roman Polański czy Krzysztof Kieślowski. Jedną z atrakcji miasta jest Muzeum Kinematografii znajdujące się w przepięknym pałacu Karola Scheiblera. To jedyne takie miejsce w Polsce, które gromadzi eksponaty związane z techniką i sztuką filmową. Zbiór muzealiów liczy ponad 70 000 przedmiotów! Pozostałe atrakcje miasta to:

 • Ogród Botaniczny,
 • Łódzkie Zoo,
 • Muzeum Fabryki – Manufaktura,
 • Muzeum Miasta Łodzi,
 • Palmiarnia w Łodzi,
 • Centralne Muzeum Włókiennictwa,
 • Centrum Nauki i Techniki EC1.

Fot.: www.centrumopiekinaszdom.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jedna ocena “Centrum Opieki „Nasz Dom” w Łodzi”
 1. Oddaliśmy tutaj najbliższą osobę sugerując się tymi wszystkimi pozytywnymi opiniami. My niestety nie możemy się z nimi do końca zgodzić. Jakie są nasze odczucia ? Ośrodek jest czysty, z tym można się zgodzić. Niestety, pokoiki są maleńkie. Łóżko, obok łóżka, wąskie przejście między nimi, szafeczki, koniec. Na ścianach żółta lamperia, jako ozdoba jeden obrazek .Meble stare. Mało przytulnie. Samo miejsce słabo usytuowane. Osoby chodzące, czy nawet na wózkach nie mogą korzystać ze spacerów wśród zieleni i czystego powietrza. Samo podwórko małe, zabetonowane, mała altanka wśród betonu i murów. Nie wiem też skąd ten zachwyt z opieki. My chodziliśmy w odwiedziny osobno i każdy z nas po wizycie miał jedno odczucie ” mnie się nie podoba”. U nas nie było żadnego specjalnego kontaktu i zainteresowania. Przy jednej wizycie zostaliśmy w odburkliwy sposób wyproszeni z kuchni, do której weszliśmy tylko po łyżeczkę, przy kolejnej usłyszeliśmy i tu cytat ” za 10 minut będziemy musieli państwa WYPROSIĆ, bo podajemy obiad”. Też się zastanawialiśmy, czy ten obiad to taka tajemnica, że nie można go zobaczyć ? Poza tym samo słowo “wyprosić”, czy jest “przyjazną atmosferą” pozostawiam do oceny czytającym. Ośrodek reklamuje się, że ma 5 posiłków. Po głębszym przyjrzeniu się posiłkom dopytaliśmy się, gdzie jest ten piąty posiłek i dowiedzieliśmy się, że jest to…kawa. (?!) i…ewentualnie to, co przyniesiemy sobie do kawy SAMI. Samo menu bardzo mgliście opisane, dostępny publicznie tylko obiad. Niestety, przykro nam ale my się zawiedliśmy, przygotowani na to, co jest w opiniach.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie