Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi

Dane kontaktowe:

Adres:

Ul. Przybyszewskiego 255/267
92-338 Łódź

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze mieści się w dzielnicy Widzew. W okolicy znajduje się kilka przystanków autobusowych i tramwajowych, co umożliwia sprawny i szybki dojazd do ośrodka z różnych części Łodzi. Placówka rozpoczęła swoją działalność w 1981 roku – obecnie przebywa w niej 596 mieszkańców. Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi jest domem dla osób w podeszłym wieku, przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie.

Oferta Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Łodzi

Nad pensjonariuszami domu opieki w Łodzi czuwa zespół opiekuńczo – terapeutyczny. W skład zespołu wchodzi: lekarz, pielęgniarka, opiekunka osób starszych, pracownik socjalny, instruktor terapii zajęciowej, rehabilitant, logopeda, a także psycholog.

Każdy z mieszkańców posiada Indywidualny Plan Wsparcia – nad jego realizacją czuwa pracownik pierwszego kontaktu. Jest on opiekunem i koordynatorem, który pomaga seniorowi we wszystkich sprawach związanych z jego pobytem w placówce.

Kto może skorzystać z oferty Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Łodzi?

Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi to placówka publiczna prowadzona przez Powiat – Miasto Łódź. Ośrodek dysponuje łącznie 596 miejscami. Jego mieszkańcy to osoby starsze, przewlekle somatycznie chore i niepełnosprawne – zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Warunki lokatorskie w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym w Łodzi

Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi to placówka z 12 oddziałami – przebywa na nich łącznie 596 pensjonariuszy i pensjonariuszek. Budynki mieszkalne pozbawione są barier architektonicznych i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mieszkańcy domu mają zapewnione dobre warunki bytowe. Mieszkają w pokojach wyposażonych w podstawowe meble i sprzęty. Mogą liczyć również na pełne wyżywienie.

Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi to obiekt przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich
Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi to obiekt przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich

Na miejscu dostępna jest biblioteka – w jej zbiorach dostępnych jest ponad 6 tysięcy tytułów o różnorodnej tematyce, w tym „książki mówione” dla osób słabowidzących.

Personel ośrodka dba o organizację czasu wolnego swoich podopiecznych. Mieszkańcy wyjeżdżają na wycieczki krajoznawcze, pielgrzymki, a także bywają w teatrze, kinie czy muzeach. Latem biorą udział w zajęciach plenerowych, takich jak ogniska z pieczeniem kiełbasek czy pikniki.

Placówka dba ponadto o zaspokojenie potrzeb religijnych swoich podopiecznych. Na terenie ośrodka znajduje się kaplica, w której każdego dnia kapelan odprawia Mszę Świętą w obrządku rzymsko- katolickim. Wyznawcy innych religii są dowożeni do ich świątyń; mogą sprawować także własne obrządki na terenie DPS-u.

Położenie geograficzne Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Łodzi

Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi jest jednym z domów opieki w województwie łódzkim. Łódź to stolica województwa łódzkiego. Miasto leży w centralnej Polsce, na Wzniesieniach Łódzkich oraz Wysoczyźnie Łaskiej. Łódź graniczy z Aleksandrowem Łódzkim, Konstantynowem Łódzkim, Zgierzem i Pabianicami.

Lokalizacja i dojazd do Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Łodzi

Ośrodek mieści się przy ulicy Przybyszewskiego 255/267 w Łodzi. Dzielnica Widzew, w której się znajduje jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. W okolicy domu opieki znajduje się kilka przystanków komunikacji miejskiej, w tym:

 • przystanek autobusowy ,,Przybyszewskiego – Papiernicza” – autobusy linii 96, N5A, N5B i Z7;
 • przystanek tramwajowy ,,Lodowa – Przybyszewskiego” – autobus linii 8.

255/267, Stanisława Przybyszewskiego, Łódź, Łódzkie, 92-312, Polska.

Dojazd do ośrodka możliwy jest także autobusem. W niewielkiej odległości od Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego biegnie droga krajowa nr 14, przebiegająca z Łowicza do Pabianic. Jej fragment stanowi jedną z ważniejszych tras przelotowych w Łodzi.

Atrakcje turystyczne w okolicy Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Łodzi

Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Łodzi jest domem opieki położonym w mieście. Łódź to miasto znane przede wszystkim miłośnikom kina. To właśnie tutaj znajduje się najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce, a nawet w Europie. W stolicy województwa łódzkiego mieści się również Muzeum Kinematografii, które zlokalizowane jest w przepięknym pałacu Karola Scheiblera. To jedyne takie muzeum w Polsce. Zgromadzone są w nim eksponaty związane z techniką i sztuką filmową. Zbiór muzealiów liczy około 70 000 przedmiotów! Pozostałe atrakcje miasta to:

 • Łódzkie Zoo,
 • Palmiarnia w Łodzi,
 • Centralne Muzeum Włókiennictwa,
 • Muzeum Miasta Łodzi,
 • Muzeum Fabryki – Manufaktura,
 • Ogród Botaniczny,
 • Centrum Nauki i Techniki EC1.

Fot.: www.crodps.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie