Dom Pomocy Społecznej Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi

Dom Pomocy Społecznej „Włókniarz” im. Jana Pawła II w Łodzi

Dane kontaktowe:

Adres:

94-017 Łódź,
Krzemieniecka 7/9

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
Opis

DPS Włókniarz znajduje się niedaleko centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dużego kompleksu leśno-parkowego. Jest położony na działce leśnej o powierzchni blisko 1,5 ha. Placówka dysponuje łącznie 102 pokojami 1- i 2-osobowymi. Jej mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje pobytu dziennego, kaplicę, punkt biblioteczny, a nawet klubokawiarnię. Oferta ośrodka przeznaczona jest dla osób starszych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Oferta DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem seniorów w domu opieki w Łodzi czuwa wykwalifikowany i doświadczony personel. Całodobową opiekę sprawują nad nimi pielęgniarki i opiekunowie. W budynku znajduje się profesjonalnie wyposażony gabinet zabiegowy, lekarski oraz monitorowana izolatka. Pensjonariusze są pod stałą opieką lekarza internisty – wizyty odbywają się 2 razy w tygodniu. Ośrodek zapewnia im również konsultacje i badania kontrolne lekarzy specjalistów.

Jednym z zadań personelu jest stworzenie mieszkańcom możliwości uczestniczenia w wielopłaszczyznowych programach terapeutycznych. W ramach czasu wolnego seniorzy maja do wyboru następujące formy aktywności:

 • spacery,
 • gimnastykę przy muzyce (ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia usprawniające, wzmacniające poszczególne części ciała),
 • zajęcia artystyczne,
 • zajęcia rekreacyjne (wieczorki taneczne, gry stolikowe, wyjazdy integracyjne),
 • ćwiczenia pamięci,
 • arteterapia (zajęcia plastyczne, muzyczne itp.).

Kto może skorzystać z oferty DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi?

DPS Włókniarz im. Jana Pawła II to placówka publiczna prowadzona przez Powiat Miasto Łódź. Ośrodek powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku – zarówno kobietach, jak i mężczyznach. Dysponuje łącznie 115 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi

Budynek i jego otoczenie pozbawione są barier architektonicznych. W obiekcie dostępna jest winda i podjazdy dla wózków inwalidzkich. Na korytarzach, we wszystkich 6 budynkach zainstalowany jest system monitoringu TV, stale dozorowany przez pracowników portierni.

Na terenie ośrodka znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak:

 • pokój dziennego pobytu,
 • stołówka,
 • sala telewizyjna,
 • kaplica,
 • punkt biblioteczny,
 • klubokawiarnia,
 • pokój gościnny,
 • gabinet zabiegowy,
 • gabinet lekarski,
 • sala do terapii zajęciowej,
 • sala do ćwiczeń i rehabilitacji,
 • pralnia i suszarnia dla mieszkańców.
Pokoje w Domu Pomocy Społecznej Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi posiadają przestronne balkony
Pokoje w DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi posiadają przestronne balkony

Pensjonariusze mieszkają w pokojach 1- i 2-osobowych. Wyposażenie każdego z pokoi spełnia standardowe wymagania. W każdym z nich znajduje się system przyzywowo–alarmowy oraz czujniki p/pożarowe z podłączeniem do centrali monitoringu sprzężonej ze Strażą Pożarną. Pokoje wyposażone są w łazienki z wanną lub prysznicem, toaletą i umywalką. Dodatkowo na każdym piętrze znajduje się łazienka ogólnodostępna.

Placówka zapewnia swoim podopiecznym całodzienne wyżywienie składające się z 3 posiłków (przy diecie cukrzycowej 4). Śniadanie wydawane jest o godzinie 8:00, a kolacja o godzinie 18:00. O doborze diety decyduje lekarz pierwszego kontaktu wraz z dietetykiem. Na każdym piętrze znajdują się kuchenki ogólnodostępne, w których na seniorów czekają podstawowe produkty żywnościowe, takie jak chleb, masło, czy dżem.

Położenie geograficzne DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi

DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi to jeden z domów opieki w województwie łódzkim. Łódź to miasto wojewódzkie w centralnej Polsce. Geograficznie leży na Wzniesieniach Łódzkich oraz Wysoczyźnie Łaskiej. Graniczy z Aleksandrowem Łódzkim, Konstantynowem Łódzkim, Zgierzem i Pabianicami. Łódź jest stolicą województwa łódzkiego.

Lokalizacja i dojazd do DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi

Ośrodek mieści się przy ulicy Krzemienieckiej 7/9 w Łodzi. Dom opieki znajduje się niedaleko centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie dużego kompleksu leśno-parkowego zwanego „Parkiem na Zdrowiu”. To najwiekszy w Europie rezerwat przyrody znajdujący się w centrum miasta.

7/9, Krzemieniecka, Łódź, Województwo łódzkie, 90-001, Polska.

Obok ośrodka znajduje się przystanek autobusowy ,,Krzemieniecka – Kowieńska”. W niewielkiej odległości od domu biegnie droga krajowa nr 91, łącząca Gdańsk, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowę oraz Podwarpie. Trasa przebiega przez 4 województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i śląskie.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi

DPS Włókniarz im. Jana Pawła II w Łodzi jest domem opieki położonym w mieście. Łódź znana jest przede wszystkim z tradycji filmowych. Mieści się tutaj najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce, a także Muzeum Kinematografii, które gromadzi eksponaty związane z techniką i sztuką filmową. Zbiór muzealiów liczy już ponad 70 000 przedmiotów! Pozostałe atrakcje miasta Łodzi to:

 • Łódzkie Zoo,
 • Palmiarnia w Łodzi,
 • Ogród Botaniczny,
 • Muzeum Miasta Łodzi,
 • Centrum Nauki i Techniki EC1,
 • Muzeum Fabryki – Manufaktura,
 • Centralne Muzeum Włókiennictwa.

Fot.: www.dpswlokniarzlodz.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy jest możliwość aby mój niewidomy malutki (ratlerek) zamieszkał wspólnie ze mną w ośrodku?

  Niestety nie, ośrodek nie akceptuje pobytu zwierząt.