Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach

Dane kontaktowe:

Adres:

Niemojowice 68,
26-330 Żarnów

Lokalizacja: W dolinie
Miasto: Niemojowice
Województwo: łódzkie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Opis

DPS w Niemojowicach to placówka o charakterze stacjonarnym, podlegająca bezpośrednio Zarządowi Powiatu Opoczyńskiego. Ośrodek powstał z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych i osobach w podeszłym wieku. Zapewnia im całodobową opiekę, dostęp do świadczeń medycznych oraz udział w terapii zajęciowej. Seniorzy mogą liczyć na bardzo dobre warunki bytowe. W budynku nie ma barier archotektonicznych. Pensjonariusze mieszkają w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami.

Oferta DPS w Niemojowicach

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę i dostęp do świadczeń zdrowotnych. Na miejscu dostępny jest gabinet lekarski, gabinet pomocy doraźnej, a także dwie sale rehabilitacyjne z pełnym wyposażeniem.

W domu opieki w Niemojowicach działa również pracownia terapii zajęciowej. Bogata oferta zajęć terapeutycznych sprawia, że każdy wybierze coś dla siebie. Nad realizacją zajęć czuwają terapeuci zajęciowi, fizjoterapeuci oraz opiekunki. Wśród proponowanych form terapii zajęciowej dostępne są między innymi: ergoterapia, arteterapia oraz muzykoterapia.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach mogą liczyć na opiekę medyczną
Mieszkańcy DPS w Niemojowicach mogą liczyć na opiekę medyczną

Kto może skorzystać z oferty DPS w Niemojowicach?

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach jest placówką publiczną o charakterze stacjonarnym. Ośrodek dysponuje łącznie 97 miejscami dla osób starszych i przewlekle somatycznie chorych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Oferta DPS-u obejmuje pobyty stałe i czasowe.

Warunki lokatorskie w DPS w Niemojowicach

DPS mieści się w nowo wybudowanym obiekcie, w którym nie ma barier architektonicznych. Pensjonariusze mają tu do dyspozycji pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami. Wszystkie wyposażone są w podstawowe meble i sprzęty.

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach - pokój z łazienką przeznaczony dla 1 osoby
Powiatowy DPS w Niemojowicach – pokój z łazienką przeznaczony dla 1 osoby

Na terenie obiektu znajdują się ponadto pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak:

 • trzy kuchenki pomocnicze,
 • dwie pralnie pomocnicze dla mieszkańców,
 • kuchnia,
 • kaplica,
 • pokój gościnny,
 • biblioteczka.

Ośrodek prowadzi działalność rekreacyjno-rozrywkową. Podopieczni domu mogą brać udział w okazjonalnych spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, zabawach tanecznych czy wycieczkach krajoznawczych. Mają zapewnioną ponadto opiekę duszpasterską.

Położenie geograficzne DPS w Niemojowicach

Powiatowy Dom Opieki Społecznej w Niemojowicach jest jednym z domów opieki w województwie łódzkim. Niemojowice to niewielka wieś w centralnej Polsce, w powiecie opoczyńskim, w gminie Żarnów.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Niemojowicach

Ośrodek mieści się pod adresem Niemojowice 68. Dom opieki znajduje sie w pewnej odległości od zabudowań, w otoczeniu łąk i pól. W sąsiedztwie znajduje się las.

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach i teren wokół ośrodka
DPS w Niemojowicach i teren wokół ośrodka

Do domu dojedziesz drogą wojewódzką nr 726, które biegnie w niewielkiej odległości od ośrodka. Trasa łączy Rawę Mazowiecką z Żarnowem. Nieco dalej przebiega droga krajowa nr 74, łacząca węzeł Wieluń na drodze ekspresowej S8 i Kielce z Zamościem i przejściem granicznym z Ukrainą w Zosinie.

Żarnów, Województwo łódzkie, 26-330, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Niemojowicach

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach jest domem opieki położonym w dolinie. Niemojowica to niewielka miejscowość w województwie łódzkim, w której czas płynie wolnej. Nie ma tu zbyt wielu atrakcji. Są za to piękne widoki i czyste powietrze. Ciekawych miejsc nie brakuje jednak w najbliższej okolicy. Jednym z nich jest Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej w Przedborzu. Mieści się ono w budynku zabytkowej karczmy pochodzącej z XVII wieku. Ekspozycja jest podzielona na kilka części. Jedna z nich jest poświecona przedborskim Żydom, którzy przed wojną byli dość liczną społecznością w regionie. Inne atrakcje w okolicy to:

 • Zalew Sulejowski w Smardzewicach,
 • Ruiny zamku królewskiego w Inowłodzi,
 • Ruiny zamku w Drzewicy,
 • Rezerwat Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim,
 • Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęborku,
 • Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Fot.: www.dpsniemojowice.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie