Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” w Wielkiej Wsi

Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” w Wielkiej Wsi

Dane kontaktowe:

Adres:

Wielka Wieś ul. Szkolna 11,
26-220 Stąporków

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Wielka Wieś
Województwo: świętokrzyskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” to prywatna placówka przeznaczona dla osób starszych – zarówno sprawnych, jak i stale leżących. Ośrodek położony jest w cichej i zielonej okolicy, na ponad hektarowej działce. Jednym z jego atutów jest wybrany starannie personel posiadający wysokie kwalifikacje. Na co dzień opiekę nad seniorami sprawują pielęgniarki, opiekunki, rehabilitant oraz lekarz rodzinny.

Oferta Ośrodka Opiekuńczego „Barbara” w Wielkiej Wsi

Personel domu opieki w Wielkiej Wsi tworzą ludzie o wysokich kwalifikacjach, wysokiej kulturze osobistej i etyce zawodowej. Na co dzień pensjonariusze są pod stałą opieką pielęgniarek, opiekunek, rehabilitanta i lekarza rodzinnego.

W ramach usług opiekuńczo-wspomagających mogą liczyć także na:

 • okresowe badania kontrolne,
 • konsultacje u lekarzy specjalistów (psychiatra, kardiolog, neurolog, chirurg),
 • udział w terapii zajęciowej,
 • zabiegi rehabilitacyjne.

Kto może skorzystać z oferty Ośrodka Opiekuńczego „Barbara” w Wielkiej Wsi?

Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” w Wielkiej Wsi to prywatna placówka posiadająca zezwolenie Wojewody Świętokrzyskiego na prowadzenie działalności związanej z opieką nad osobami w podeszłym wieku i osobami niepełnosprawnymi. Ośrodek dysponuje 44 miejscami stałego pobytu. Specjalizuje się w opiece nad osobami:

 • po epizodach naczyniowo – mózgowych,
 • z otępieniem starczym,
 • z chorobą nowotworową,
 • z chorobami układu krążenia,
 • z chorobą Parkinsona,
 • z chorobą Alzheimera,
 • oraz innymi typowymi chorobami wieku podeszłego.

Pensjonariusze mogą skorzystać z trzech opcji pobytu: długoterminowego, krótkoterminowego lub dziennego. Miesięczny koszt pobytu w placówce to 3700,00 zł. Koszty leków i pieluchomajtek pokrywa pensjonariusz.

Warunki lokatorskie w Ośrodku Opiekuńczym „Barbara” w Wielkiej Wsi

Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” w Wielkiej Wsi oferuje pensjonariuszom pokoje 2- i 3-osobowe z podstawowym wyposażeniem. Utrzymaniem czystości w pokojach, a także praniem odzieży seniorów zajmuje się personel.

Mieszkańcy domu mają zapewnione całodzienne wyżywienie zgodnie z zaleconymi przez lekarza dietami. Każdego dnia otrzymują 5 posiłków. Mają też nieograniczony dostęp do gorących i zimnych napojów.

Inne świadczenia oferowane przez ośrodek w cenie pobytu to:

 • organizacja czasu wolnego,
 • opieka duszpasterska,
 • usługi fryzjerskie,
 • dostęp do ogrodu z możliwością aktywnego spędzania czasu.
Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” w Wielkiej Wsi dysponuje pokojami 2-osobowymi
Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” w Wielkiej Wsi dysponuje pokojami 2-osobowymi

Położenie geograficzne Ośrodka Opiekuńczego „Barbara” w Wielkiej Wsi

Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” w Wielkiej Wsi jest jednym z domów opieki w województwie świętokrzyskim. Wielka Wieś to niewielka miejscowość w powiecie koneckim, w gminie Stąporków. Przechodzi przez nią niebieski szlak turystyczny z miejscowości Pogorzałe do Kuźniaków.

Lokalizacja i dojazd do Ośrodka Opiekuńczego „Barbara” w Wielkiej Wsi

Dom opieki mieści się przy ulicy Szkolnej 11 w Wielkiej Wsi. Obiekt położony jest na ponad hektarowej działce, która w całości jest do dyspozycji seniorów. Otaczają ją pola i lasy. Wokół panuje cisza i spokój, co stwarza doskonałe warunki do odpoczynku.

Wielka Wieś, Świętokrzyskie, 26-220, Polska.

Najszybciej i najwygodniej dojedziesz do Wielkiej Wsi własnym autem. W odległości kilkunastu kilometrów od domu biegnie droga krajowa nr 42, łącząca Kamienną koło Namysłowa z Rudnikiem koło Starachowic. Trasa prowadzi przez 4 województwa: opolskie, śląskie, łódzkie oraz świętokrzyskie.

Atrakcje turystyczne w okolicy Ośrodka Opiekuńczego „Barbara” w Wielkiej Wsi

Ośrodek Opiekuńczy „Barbara” w Wielkiej Wsi jest domem opieki położonym pod lasem. Wielka Wieś to niewielka, ale malownicza miejscowość w województwie świętokrzyskim. W najbliższej okolicy nie ma zbyt wielu atrakcji – w ich poszukiwaniu warto udać się na przykład do oddalonego o około 15 kilometrów Szydłowca. W miasteczku znajduje się Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych – to prawdziwa gratka dla melomanów i nie tylko. Muzeum mieści się na terenie Zamku w Szydłowcu. Zwiedzający mogą tu zobaczyć różnego rodzaju instrumenty – najstarsze z nich pochodzą z XVII wieku. Pozostałe atrakcje turystyczne w okolicy to:

 • Dąb Bartek w Samsonowie,
 • Akwarium Oceanika w Chrustach,
 • Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęborku,
 • Ruiny Zamku w Drzewicy,
 • Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku,
 • Ruiny Pałacu Tarłów we wsi Podzamcze.

Fot.: www.barbara.domyopieki.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  W jakich dniach i godzinach można odwiedzać pensjonariuszy?

  Odwiedziny pensjonariuszy w ośrodku możliwe są przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 19:00.