Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach

DPS w Starachowicach

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Bema 26,
27-200 Starachowice

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Miasto: Starachowice
Województwo: świętokrzyskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Udogodnienia
Opieka duszpasterska
Własna baza rehabilitacyjna
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach został oddany do użytku w 1961 roku. Jest placówką stacjonarną, która powstała z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorach. Ośrodek dysponuje łącznie 120 miejscami. Podopieczni DPS-u mają do dyspozycji pokoje 1-, 2- i 3-osobowe. Wszystkie wyposażone są w podstawowe meble i instalację przywoławczą. W ramach pobytu pensjonariusze mogą liczyć na pełne wyżywienie, opiekę duszpasterską oraz rehabilitację usprawniającą.

Oferta DPS w Starachowicach

Ośrodek świadczy usługi opiekuńcze polegające na udzielaniu pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, podstawowej pielęgnacji oraz niezbędnej pomocy w załatwianiu spraw osobistych. Personel pracujący na miejscu tworzą pielęgniarki, opiekunki i pokojowe, a także pracownicy socjalni.

Mieszkańcy domu opieki w Starachowicach mogą korzystać również z usług wspomagających, takich jak terapia zajęciowa. W ramach zajęć seniorzy malują, wykonują rękodzieło, uprawiają ogródek, uczestniczą w przedstawieniach teatraclnych… Możliwości jest znacznie więcej!

Podnoszenie sprawności i aktywizacja ruchowa realizowane są w formie zabiegów rehabilitacyjnych – zarówno w gabinecie, jak i w formie rehabilitacji przyłóżkowej. Ośrodek proponuje swoim podopiecznym następujące zabiegi:

 • inhalacje,
 • masaże ((klasyczny, mechaniczny, wibracyjny, aparatem Shiatzu),
 • hydroterapia,
 • laseroterapia,
 • galwanizacja,
 • jonoforeza,
 • elektroterapia (prądy Tensa, Nemeca, Kotza).

Kto może skorzystać z oferty DPS w Starachowicach?

Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach jest placówką publiczną o charakterze koedukacyjnym. Podmiotem prowadzącym jest Powiat Starachowicki. Ośrodek powstał z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych, w tym osobach w podeszłym wieku. Dysponuje łącznie 120 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS w Starachowicach

Ośrodek składa się z dwóch 2-kondygnacyjnych budynków połączonych łącznikiem. Kompleks jest dostososowany do potrzeb niepełnosprawnych i wyposażony w windy. Dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi. Wszystkie są wyposażone w podstawowe meble i sprzęty oraz instalacje przywoławczą.

Na miejscu dostępna jest kuchnia, dzięki czemu placówka jest w stanie zapewnić swoim podopiecznym całodzienne wyżywienie. W budynku znajdują się również pomieszczenia ogólnodostępne, w których mieszkańcy mogą spędzać czas wspólnie. Dom dysponuje kaplicą, w której w każdą niedzielę i święta odprawiania jest Msza Święta.

Dodatkowym atutem ośrodka jest teren rekreacyjny. Działka jest ogrodzona i zaaranżowana z myślą o osobach mających trudności z poruszaniem. W ogrodzie znajduje się miejsce do grillowania, ławeczki oraz wydzielone miejsce do uprawiania ogródka.

Położenie geograficzne DPS w Starachowicach

DPS w Starachowicach jest jednym z domów opieki w województwie świętokrzyskim. Starachowice to miasto w powiecie starachowickim. Geograficznie leży na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego, w dolinie rzeki Kamiennej i otoczeniu Puszczy Świętokrzyskiej.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Starachowicach

Ośrodek mieści się przy ulicy Bema 26 w Starachowicach. Dom opieki znajduje się na przedmieściach miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Rozległy teren wokół ośrodka jest do dyspozycji mieszkańców.

Dom Pomocy Społecznej w Starachowicach i jego otoczenie
DPS w Starachowicach i jego otoczenie

Dojazd do Starachowic nie sprawi nikomu większych problemów. Starachowice leżą przy dwóch drogach krajowych – DW7 i DW9. Przez miasto przebiega również droga krajowa nr 42. Do Starachowic kursują autobusy i pociągi z różnych części kraju.

26, Bema, Starachowice, Województwo świętokrzyskie, 27-200, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Starachowicach

DPS w Starachowicach jest domem opieki położonym w mieście. Starachowice to miasto otoczone lasami. Obecność parków i zieleni stwarza doskonałe warunki do wypoczynku, zwłaszcza tego aktywnego. W okolicy znajduje się m.in.: Rezerwat Wykus, Polana Langiewicza czy Rezerwat Przyrody Rosochacz. Miasto bezpośrednio sąsiaduje z Sieradowiskim Parkiem Krajobrazowym. W samych Starachowicach i najbliższej okolicy na turystów czeka kilka ciekawych atrakcji, w tym:

 • Park Miejski im. Stefana Żeromskiego,
 • Jezioro Starachowickie,
 • Muzeum Przyrody i Techniki,
 • Starachowicka Kolej Wąskotorowa,
 • Platforma widokowa na Świętym Krzyżu,
 • Centrum Archeologiczne w Nowej Słupi,
 • Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej.

Fot.: www.dpsstarachowice.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie