Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Jagiellońska 76
25-734 Kielce

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Kielce
Województwo: świętokrzyskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach to stacjonarny ośrodek położony w centrum miasta. W jego sąsiedztwie znajduje się Wojewódzki Szpital Zespolony z oddziałem ratunkowym oraz przychodnia. Mieszkańcy placówki to osoby przewlekle somatycznie chore – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dom dysponuje 29 lokalami aktywizującymi dostosowanymi do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Oferta DPS im. Jana Pawła II w Kielcach

W ramach usług opiekuńczo-wspomagających seniorzy mają zagwarantowaną całodobową opiekę, udział w terapii zajęciowej oraz dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych. Rehabilitacja w domu opieki w Kielcach obejmuje zabiegi z zakresu:

 • fizykoterapii – lampa Bioptron i Sollux, laseroterapia, galwanizacja, prądy Tens i Traberta, jonoforeza, magnetoterapia, ultradźwięki;
 • hydroterapii – kąpiel perełkowa;
 • kinezyterapii – rotory do ćwiczeń kończyn dolnych, ćwiczenia manualne, rowery stacjonarne, ćwiczenia bierne kończyn górnych i dolnych (UGUL), ćwiczenia samousprawniające z oporem i w odciążeniu (Activ), indywidualnie ćwiczenia przyłóżkowe, pionizacja i nauka chodzenia, ćwiczenia czynne, bierne i oddechowe.

Ponadto w ramach zajęć rehabilitacyjnych wykorzystywane są maty masujące, aparat do masażu, stół do ćwiczeń manualnych oraz inhalatory.

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach dysponuje profesjonalnym sprzętem do rehabilitacji
Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach dysponuje profesjonalnym sprzętem do rehabilitacji

Jednostką organizacyjną Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach jest Warsztat Terapii Zajęciowej. Jest on przeznaczony dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Zajęcia terapeutyczne prowadzone są grupowo w pięciu pracowniach:

 • plastyczno-komputerowej,
 • rękodzieła artystycznego,
 • gospodarstwa domowego,
 • ogrodniczej,
 • stolarskiej.

Kto może skorzystać z oferty DPS im. Jana Pawła II w Kielcach?

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach to placówka stacjonarna prowadzona przez
Powiat Kielecki Grodzki. Ośrodek powstał z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorach cierpiących na chorobę Alzheimera. DPS dysponuje w sumie 150 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS im. Jana Pawła II w Kielcach

Brak barier architektonicznych to doskonała wiadomość dla osób, które mają trudności z poruszaniem. Z myślą o nich w budynku zainstalowano windę osobową, a przed obiektem – podjazd dla wózków inwalidzkich.

Na terenie ośrodka znajduje się komfortowa baza mieszkaniowa, na którą składają się mieszkania chronione, 29 lokali aktywizujących oraz 80 klimatycznych pokoi. Wszystkie wyposażone są w niezbędne meble i sprzęty.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach mają dostęp do licznych udogodnień - mogą na przykład korzystać ze stołu do gry w bilard
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach mają dostęp do licznych udogodnień – mogą na przykład korzystać ze stołu do gry w bilard

Infrastruktura mieszkalna to także pomieszczenia wspólne i gospodarcze, w tym:

 • pomieszczenia do terapii zajęciowej i rehabilitacji,
 • gabinety medycznej pomocy doraźnej,
 • świetlice,
 • jadalnia,
 • kuchenki pomocnicze,
 • pomieszczenie do prania i suszenia,
 • palarnie.

W ramach usług bytowych ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodzienne wyżywienie. Menu składa się z co najmniej 3 posiłków dziennie, w tym posiłków dietetycznych. Mieszkańcy mają ponadto nieograniczony dostęp do podstawowych produktów żywnościowych oraz napojów.

Pensjonariuszom nieposiadającym własnej odzieży i obuwia zapewnia się odzież i obuwie odpowiedniego rozmiaru, dostosowane do jego potrzeb. Utrzymanie czystości w budynku, w tym sprzątanie pomieszczeń mieszkalnych odbywa się nie rzadziej niż raz dziennie.

Położenie geograficzne DPS im. Jana Pawła II w Kielcach

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach jest jednym z domów opieki w województwie świętokrzyskim. Kielce to miasto w południowo-wschodniej Polsce i stolica województwa świętokrzyskiego. Miejscowość leży w Górach Świętokrzyskich. W obrębie Kielc ulokowane są pasma Kadzielniańskie i Dymińskie. Miasto przecina rzeka Silnica. Granice administracyjne miasta obejmują sporą część Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego.

Lokalizacja i dojazd do DPS im. Jana Pawła II w Kielcach

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 76 w Kielcach. Kompleks znajduje się w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego z oddziałem ratunkowym oraz przychodnią.

76, Jagiellońska, Kielce, Świętokrzyskie, 25-001, Polska.

Przed budynkiem domu opieki znajduje się przystanek komunikacji miejskiej (,,Jagiellońska/Karczówkowska”). Zatrzymują się na nim autobusy linii: 1, 5, 23, 28, 31, 35, N1 i Z.

W niewielkiej odległości od ośrodka krzyżują się dwie drogi wojewódzkie:

 • DW786: Kielce – Ruda Strawczyńska – Łopuszno – Włoszczowa – Koniecpol – Święta Anna – Częstochowa;
 • DW762: Kielce (Dąbrowa) – Chęciny – Małogoszcz.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS im. Jana Pawła II w Kielcach

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach jest domem opieki położonym w mieście. W Kielcach znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Obok miejsc takich jak Muzeum Hammonda, kielecki deptak czy Jaskinie na Kadzielni, warto odwiedzić też mniej znane obiekty. Jednym z nich jest Muzeum Zabawek i Zabawy zlokalizowane przy placu Wolności. Wśród bohaterów muzealnej ekspozycji nie mogło zabraknąć takich postaci jak Plastuś, Reksio, Bolek i Lolek czy Pomysłowy Dobromir. Jakie jeszcze atrakcje czekają na zwiedzających w Kielcach? Oto kilka z nich:

 • Geopark Kielce,
 • Rezerwat Wietrznia,
 • Muzeum Dialogu Kultur,
 • Dawny Pałac Biskupów Krakowskich,
 • Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej,
 • Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego,
 • Dworek Laszczyków.

Fot.: www.dpsjp2.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie