Dom Pomocy Społecznej w Radomsku

Dane kontaktowe:

 • 44
 • 44
Adres:

ul. Ignacego Krasickiego 138
97-500 Radomsko

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Radomsko
Województwo: łódzkie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Radomsku to placówka opieki całodobowej przeznaczona dla 60 osób w podeszłym wieku. Ośrodek świadczy usługi w zakresie potrzeb bytowych, opiekuńczych i wspomagających na poziomie obowiązujących standardów. Podopieczni mieszkają w budynku, który jest dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Mają do dyspozycji kaplicę, świetlicę, bibliotekę oraz pokoje z łazienkami.

Oferta DPS w Radomsku

Na miejscu pracuje wykwalifikowany personel opiekuńczy, pielęgniarski, terapeutyczny i rehabilitacyjny. Mieszkańcy domu opieki w Radomsku mogą liczyć również na wsparcie psychologa i kapłana.

DPS w Radomsku umożliwia im korzystanie z podstawowych świadczeń zdrowotnych, w tym wizyt lekarskich oraz zapewnia transport na konsultacje specjalistyczne. Placówka oferuje swoim podopiecznym różne formy rehabilitacji i terapii zajęciowej opracowanej w indywidualnych planach wsparcia.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Radomsku?

Dom Pomocy Społecznej w Radomsku to placówka publiczna dysponująca 60 miejscami pobytu stałego. Ośrodek przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Warunki lokatorskie w DPS w Radomsku

Dom dysponuje 60 miejscami w pokojach 1- i 2-osobowych z odpowiednio wyposażonymi łazienkami, WC oraz balkonami. W części z nich znajdują się niewielkie, ale funkcjonalne aneksy kuchenne. Wszystkie pokoje wyposażone są w instalację przywoławczą i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie ośrodka znajduje się kuchnia i jadalnia, w której każdego dnia serwowane są posiłki dla seniorów. Istnieje możliwość przygotowania posiłków dietetycznych zgodnie z zaleceniami medycznymi.

Pensjonariusze spędzają czas wolny w salach dziennego pobytu: świetlicy, bibliotece oraz kaplicy. W cieplejsze dni chętnie korzystają z terenu zielonego otaczającego budynek – mają tam do dyspozycji alejki spacerowe, ławeczki, grill oraz zewnętrzną siłownię. Osoby zainteresowane mogą uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym i spotkaniach integracyjnych z mieszkańcami Radomska.

Położenie geograficzne DPS w Radomsku

DPS w Radomsku to jeden z domów opieki w województwie łódzkim. Radomsko to miasto w powiecie radomszczańskim, w gminie Radomsko. Geograficznie leży na Wyżynie Przedborskiej, nad rzeką Radomką. Radomsko znajduje się 40 km od Częstochowy, 90 km od Łodzi i 180 km od Warszawy.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Radomsku

DPS mieści się przy ulicy Ignacego Krasickiego 138 w Radomsku. Okolica, w której się znajduje się dom opieki jest cicha i zielona. Dom leży na przedmieściach.

Jak dojechać do Radomska? To nic trudnego! Do miasta kursują autobusy i pociągi. Radomsko posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z Warszawą, Łodzią, Piotrkowem Trybunalskim, Częstochową, Katowicami, Wrocławiem, Opolem, Krakowem, Toruniem, Bydgoszczą, Trójmiastem, Szczecinem, a także Koszalinem.

138, Ignacego Krasickiego, Radomsko, Województwo łódzkie, 97-500, Polska.

Do miasta bez problemu dojedziesz także samochodem. W Radomsku krzyżują się drogi krajowe i wojewódzkie. W niewielkiej odległości od domi biegnie droga krajowa nr 42, prowadząca z Kamiennej koło Namysłowa do Rudnika koło Starachowic.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Radomsku

DPS w Radomsku jest domem opieki położonym w mieście. Skała Miłości w Mstowie, Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej w Przedborzu oraz Jezioro Krasowe w Kusiętach to tylko kilka miejsce w sąsiedztwie Radomska, które warto odwiedzić. Osobom zmotoryzowanym polecamy udać się do Częstochowy. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na ich zwiedzanie. Oto kilka z nich:

 • Muzeum 600-lecia Jasnej Góry,
 • Muzeum Górnictwa Rud Żelaza,
 • Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej,
 • Aleja Najświętszej Maryi Panny,
 • Muzeum Produkcji Zapałek,
 • Galeria Dobrej Sztuki,
 • Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej,
 • Kamienica Mieszczańska – Muzeum Żydów Częstochowian,
 • Zagroda Włościańska.

Fot.: www.dpsradomsko.naszdps.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie