Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie

Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie

Dane kontaktowe:

Adres:

09-120 Nowe Miasto
Karolinowo 38

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Karolinowo
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie to publiczna placówka opiekuńcza położona w odległości 25 km od Płońska i tyle samo od Ciechanowa. Obiekt znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, na ogrodzonej działce. Na terenie budynku rozmieszczono pokoje dla 40 pensjonariuszy i pensjonariuszek, a także pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak pracownie terapii zajęciowej, świetlice wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz kaplicę.

Oferta DPS w Karolinowie

Pensjonariusze objęci są całodobową opieką. Dom opieki w Karolinowie zapewnia im dostęp do podstawowych świadczeń medycznych, a także rehabilitacji. Jedną z jej form jest terapia zajęciowa, która ma na celu poprawę sprawności fizycznej, psychicznej i społecznej mieszkańców. Terapeuci wraz z opiekunami organizują czas wolnym, proponując swoim podopiecznym szeroki wybór zajęć.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Karolinowie?

Dom Pomocy Społecznej w Karolinowie to publiczna placówka opiekuńcza dysponująca łącznie 40 miejscami. Ośrodek powstał z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorach i osobach niepełnosprawnych fizycznie.

Warunki lokatorskie w DPS w Karolinowie

DPS w Karolinowie to 1-kondygnacyjny budynek pozbawiony barier architektonicznych. W obiekcie znajduje się winda typu szpitalnego oraz inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w tym specjalne poręcze na korytarzach, uchwyty przy sanitariatach czy instalacja przywoławcza.

Pensjonariusze zakwaterowani są w pokojach 1- lub 2-osobowych z łazienkami. Wszystkie wyposażone są w podstawowe meble i sprzęty. Na terenie domu znajdują się ponadto:

 • 2 świetlice wyposażone w sprzęt audiowizualny,
 • 2 pracownie terapii zajęciowej,
 • domowa biblioteczka,
 • sala rehabilitacyjna,
 • gabinet zabiegowy,
 • jadalnia,
 • pralnia,
 • kaplica,
 • 2 podręczne kuchenki,
 • kąciki wypoczynkowe.

Położenie geograficzne DPS w Karolinowie

DPS w Karolinowie jest jednym z domów opieki w województwie mazowieckim. Karolinowo to niewielka wieś w centralnej Polsce, otoczona lasami. Miejscowość znajduje się w powiecie płońskim, w gminie Nowe Miasto.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Karolinowie

Ośrodek mieści się pod adresem Karolinowo 28, w odległości około 25 km od Płońska i Ciechanowa. Dom opieki znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Teren wokół budynku jest ogrodzony i przeznaczony do dyspozycji mieszkańców.

Karolinowo, Mazowieckie, 09-120, Polska.

Do Karolinowa najszybciej dojedziesz własnym samochodem. Dom leży tuż przy drodze gminnej. W odległości kilkunastu kilometrów od ośrodka biegnie droga wojewódzka nr 635, prowadząca z Wołomina przez Czarną do Węzła Wołomin na S8.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Karolinowie

DPS w Karolinowie jest domem opieki położonym pod lasem. W okolicy nie ma zbyt wielu atrakcji – jest za to piękna przyroda, a to stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. W poszukiwaniu atrakcji warto wybrać się Pułtuska, Przasnysza czy Mińska Mazowieckiego. Oto najpopularniejsze atrakcje turystyczne w nieco dalszej okolicy:

 • Farma Goławice w Goławicach Drugich,
 • Twierdza Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim,
 • Rynek w Pułtusku,
 • Jezioro Zegrzyńskie w Nieporęcie,
 • Park miejski im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu.

Fot.: www.dpskarolinowo.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie