Dom Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. 1-go Maja 19,
05-860 Płochocin

Lokalizacja: W dolinie
Miasto: Płochocin
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pielęgniarki „Magnolia” to kameralna placówka położona w odległości około 20 km od centrum Warszawy. Ośrodek dysponuje 15 miejscami. Jego oferta obejmuje pobyty stałe i czasowe. Mogą z niej skorzystać osoby w podeszłym wieku, w tym seniorzy przewlekle chorzy i niepełnosprawni fizycznie. Sam budynek jest parterowy. Nie ma w nim barier architektonicznych.

Oferta Domu Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie

Pensjonariusze mają zagwarantowaną całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu. Mogą liczyć na stały nadzór lekarski i pielęgniarski. Do zadań personelu opiekuńczego należy stałe monitorowanie ich stanu zdrowia, pomoc w codziennych czynnościach oraz organizacja czasu wolnego (terapia zajęciowa). Na życzenie mieszkańców domu opieki w Płochocinie odbywają się wizyty duszpasterskie.

Kto może skorzystać z oferty Domu Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie?

Dom Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie to placówka prywatna, dysponująca 15 miejscami. Ten kameralny ośrodek powstał z myślą o osobach starszych, schorowanych i niepełnosprawnych fizycznie. Oferta domu obejmuje pobyty stałe i czasowe.

Warunki lokatorskie w Domu Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie

Budynek jest parterowy i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bez obaw mogą w nim zamieszkać również osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Ośrodek przystosowany jest do pobytu 15 osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

W budynku znajduje się przestronna jadalnia, pokój integracyjny, a także pokoje dzienne. Przed budynkiem zaaranżowano miejsce, w którym seniorzy mogą spędzać czas w wiosenne i letnie miesiące. W ogrodzie czekają na nich stoliki z krzesłami i ławeczki.

Pokoje w Domu Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie są schludne i wyposażone w podstawowe meble
Pokoje w Domu Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie są schludne i wyposażone w podstawowe meble

„Magnolia” to także komfortowa baza noclegowa. Pensjonariusze domu mieszkają w pokojach 2- i 3-osobowych. Każdy z nich wyposażony jest w podstawowe meble i sprzęty.

Położenie geograficzne Domu Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie

Dom Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie jest jednym z domów opieki w województwie mazowieckim. Płochocin to wieś w centralnej Polsce. Miejscowość leży w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Ożarów Mazowiecki. Administracyjnie wyróżnia się dwie wsie: Płochocin oraz Płochocin-Osiedle.

Lokalizacja i dojazd do Domu Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie

Ośrodek „Magnolia” mieści się przy ulicy 1-go Maja 19 w Płochocinie. Obiekt położony jest w otoczeniu domów jednorodzinnych, w spokojnej i dobrze skomunikowanej okolicy. Od centrum Warszawy dzieli go zaledwie 20 kilometrów. Dom opieki leży na ogrodzonej działce.

Dom Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie dysponuje zacisznym ogrodem
Dom Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie dysponuje zacisznym ogrodem

W niewielkiej odległości od domu biegnie droga wojewódzka nr 701, łącząca Józefów koło Błonia z Ożarowem Mazowieckim. Trasa przebiega przez dwa powiaty: pruszkowski i warszawski zachodni.

Płochocin, Mazowieckie, 05-860, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie

Dom Pielęgniarki „Magnolia” w Płochocinie jest domem opieki położonym w dolinie. Płochocin dzieli od centrum Warszawy zaledwie 20 kilometrów. Mając nieco więcej czasu warto wybrać się na wycieczkę po stolicy. Co warto odwiedzić? Lista zabytków i atrakcji jest długa. Poniżej znajdziesz kilka najbardziej ,,kultowych” miejsc:

 • Narodowe Muzeum Techniki,
 • Zamek Królewski,
 • Pałac Kultury i Nauki,
 • Rynek Starego Miasta,
 • Muzeum Powstania Warszawskiego,
 • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,
 • Muzeum Łazienki Królewskie,
 • Centrum Nauki Kopernik,
 • Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki,
 • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Fot.: www.dompielegniarki.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie