Dlaczego kuracjusze grzybiarze są problemem dla sanatoriów?

kuracjusze grzybiarze

Wbrew obiegowej opinii wyjazd do sanatorium nie musi być nudny. Po zabiegach wielu kuracjuszy idzie na spacer, a potem wraca do sanatorium z koszami pełnymi grzybów. W sanatoriach kuracjusze zaczęli tworzyć nawet małe „suszarnie” w swoich pokojach. W efekcie korytarze napełniły się charakterystycznym zapachem grzybów. To problem, z którym sanatoria postanowiły walczyć.

Reakcja właścicieli sanatoriów: zakaz i grzywny

Zarządcy sanatoriów proszą, aby kuracjusze nie suszyli grzybów w pokojach. Złamanie tej zasady grozi karą grzywny w wysokości 300 złotych. Kuracjusze grzybiarze to wyzwanie nie tylko dla personelu, ale także dla innych gości sanatorium. Wielu z nich po prostu przeszkadza mocny aromat grzybów. Dodatkowo suszenie grzybów może być niebezpieczne z powodu ryzyka pożaru w wyniku nieuważnego korzystania z suszarek.

Kwestie higieny

Nie tylko zapach grzybów bywa problemem. Niektórzy kuracjusze suszą grzyby na kaloryferach albo parapetach, a część z nich spada i gnije w ukryciu. To wyzwanie dla personelu odpowiedzialnego za utrzymanie porządku w ośrodku.

Innowacyjne rozwiązanie

Sposób na to znaleźli zarządcy sanatorium w Wysowej-Zdroju – stworzyli specjalne miejsce do suszenia grzybów dostępne dla wszystkich kuracjuszy. Jednak i tu pojawił się problem. Wiele osób nie korzysta z suszarni, ponieważ jest ona płatna.

Reakcje innych sanatoriów i żartobliwe sugestie

Nie tylko sanatorium w Wysowej-Zdrój wprowadziło zakazy związane z suszeniem grzybów. Takie zakazy pojawiły się już w 2020 roku. Sanatoria w obszarach bogatych w grzyby, takich jak Wysowa-Zdrój, są najbardziej narażone na grzybową „inwazję”. W odpowiedzi na to „grzybowe zamieszanie” niektórzy żartują, że być może grzybobranie powinno zostać dodane do listy zabiegów w sanatoriach.

Zachęcamy do przeczytania artykułu pt. Wybierasz się do sanatorium? Sprawdź, za co i ile trzeba zapłacić.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *