Jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową – szybko i skutecznie

jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową

Poczta głosowa to małe cudo technologii, które pozwala na przechwytywanie wszystkich rozmów, których nie mieliśmy okazji odebrać. Ale znamy to – technologia bywa skomplikowana i uporczywa. Dlatego stworzyliśmy przewodnik, który pokieruje Cię przez te drobne, aczkolwiek niezwykle istotne elementy obsługi poczty głosowej. Czy to na Twoim smartfonie, czy w telefonie stacjonarnym, zarówno włączanie, jak i wyłączanie poczty głosowej to bułka z masłem.

Jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową – ogólne zasady

Zacznijmy od tego, jak włączyć pocztę głosową. Najpierw musisz wejść do ustawień poczty głosowej na swoim telefonie. Znajdziesz je zazwyczaj w ustawieniach telefonu pod opcją „Dzwonki i dźwięki” lub „Dźwięki i wibracje”. Następnie, szukaj opcji związanej z pocztą głosową. Wybierz ją i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Nie zapomnij ustawić numeru poczty głosowej, który jest co do zasady dostarczany przez Twojego operatora sieci.

Czasem, operatorzy wymagają od nas, abyśmy aktywowali usługi poczty głosowej na swoim koncie. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja usługa jest aktywna, skontaktuj się z operatorem.

No dobrze, a teraz jak wyłączyć pocztę głosową? To tak proste, jak włączenie! Wróć do tego samego miejsca w ustawieniach, gdzie wcześniej włączyłeś swoją pocztę. Znajdziesz tam opcję do wyłączenia poczty głosowej. Zazwyczaj jest to przycisk przełącznika, który musisz przesunąć, aby wyłączyć usługę.

poczta głosowa

Pamiętaj, że wyłączenie poczty głosowej oznacza, że nie będziesz otrzymywał wiadomości poczty głosowej, gdy ktoś do Ciebie zadzwoni, a Ty nie będziesz mógł odebrać. 

Jak aktywować pocztę głosową na smartfonie – Android w akcji

Na androidzie wszystko zaczyna się od ustawień. Przejdź do ustawień poczty głosowej w swoim telefonie. Zazwyczaj znajdują się one w ustawieniach aplikacji telefonu. Więc otwórz aplikację telefonu, stuknij w „Ustawienia”, a następnie „Wiadomości głosowe”.

Teraz wybierz „Ustawienia wiadomości głosowej” i „Ustawienia zaawansowane”. Tam zobaczysz opcję „Usługa”. Kliknij w nią i wybierz operatora. Jeśli nie widzisz swojego operatora, wybierz opcję „Głosowa standard”. Wpisz numer swojej poczty głosowej. Jeżeli nie znasz numeru swojej poczty głosowej, skontaktuj się z biurem obsługi. To wszystko!

Uruchamianie poczty głosowej na iPhone

Na iPhone proces jest równie prosty. Otwórz aplikację „Telefon”, stuknij w ikonę „Voicemail” (Poczta głosowa), a następnie w „Set Up Now” (Ustaw teraz). Stwórz hasło. a następnie stuknij w „Done” (Gotowe). Wybierz teraz „Custom” (Niestandardowe), aby nagrać własne powitanie, albo „Default” (Domyślne), aby użyć standardowego powitania. Na koniec kliknij „Done”.

Obsługa poczty głosowej w zależności od operatora

Mechanizm wyłączania (włączania) poczty głosowej różni się w zależności od operatora. Weźmy pod uwagę tych, z usług których korzystamy najczęściej.

Aby wyłączyć (włączyć) usługę poczty głosowej w Orange, wyślij SMS o treści START (włączenie)lub REZ (wyłączenie) pod numer 501 (opłata jak za wysłanie zwykłej wiadomości SMS na numer komórkowy) lub skorzystaj z infolinii – pod numerem *100 (opłata zgodna z cennikiem Twojej oferty).

Pocztę głosową w Plusie można wyłączyć poprzez wpisanie kodu 12200# i potwierdzenie zieloną słuchawką albo zalogowanie się na stronie Plusa, następnie wejście do Usług, gdzie znajdują się opcje dotyczące poczty głosowej.

Pocztę głosową w Play można wyłączyć poprzez wpisanie kodu 11156*2# w przypadku usługi Poczta Głosowa Standard;

Z kolei pocztę głosową w T-Mobile można wyłączyć za pomocą kodu #002# i potwierdzenie zieloną słuchawką (w przypadku telefonów, które miały wybrane domyślne przekierowania na pocztę głosową, należy połączyć się z Internetowym Systemem Obsługi lub przez BOA/BOU). Można też zaczekać aż po trzech miesiącach nieużywania poczta głosowa sama się dezaktywuje.

Jak wyłączyć pocztę głosową na Androidzie: krok po kroku

Masz androida? Świetnie! W tym przypadku wyłączenie poczty głosowej to bułka z masłem. No dobrze, ale jak to zrobić?

  • Otwórz aplikację Telefon na swoim urządzeniu.
  • Stuknij w ikonę menu.
  • Wybierz numer wsparcia operatora.
  • Wysłuchaj instrukcji i wprowadź numer, aby porozmawiać z przedstawicielem operatora.
  • Poproś o wyłączenie usługi poczty głosowej. Gdy otrzymasz potwierdzenie, że zostało to zrobione, możesz się rozłączyć. Gotowe!

Wyłączanie poczty głosowej na iPhone: szybki przewodnik

Jeżeli jesteś posiadaczem iPhone’a, proces wyłączenia poczty głosowej jest równie prosty:

  • Na ekranie głównym otwórz aplikację Telefon i stuknij w „Keypad” (Klawiatura).
  • Wprowadź #004# i naciśnij przycisk połączenia (wygląda jak słuchawka).
  • Zobaczysz wiadomość potwierdzającą, że wszystkie przekierowania zostały anulowane. To oznacza, że poczta głosowa jest teraz wyłączona!

Zawsze warto skonsultować się z operatorem, aby uzyskać najlepszą ofertę i dowiedzieć się, czy wyłączenie poczty głosowej nie wpłynie na koszt abonamentu. Jeśli chcesz ponownie aktywować pocztę głosową, wybierz *004# w dowolnym momencie.

jak włączyć pocztę głosową

Włączanie poczty głosowej na telefonie stacjonarnym

Telefon stacjonarny to nasz dobry, stary znajomy. Jeśli chcesz włączyć na nim pocztę głosową, zazwyczaj musisz skontaktować się z biurem obsługi klienta Twojego operatora. Powiedz, że chcesz aktywować działanie poczty głosowej na swoim telefonie, a operator powinien przeprowadzić Cię przez cały proces. Możliwe, że będziesz musiał wybrać inny numer telefonu, aby to zrobić, ale nie martw się – zwykle jest to bardzo proste. W przypadku Orange wystarczy zadzwonić pod numer 19555, w przypadku UPC *46#.

Dlaczego warto wyłączyć pocztę głosową?

Wyłączenie poczty głosowej może być dobrym pomysłem, jeśli zauważasz, że otrzymujesz zbyt wiele wiadomości, które nie są dla Ciebie ważne. Zwłaszcza kiedy korzystasz z telefonu służbowego, poczta głosowa może dość szybko przepełnić się różnego rodzaju komunikatami. 

Personalizacja Twojego powitania na poczcie głosowej

W porządku, a co zrobić, aby poczta głosowa była bardziej osobista? Spersonalizować powitanie. W zależności od telefonu procedura może się różnić, jednak zwykle przebiega według poniższych schematów.

Na Androidzie wróć do ustawień poczty głosowej. Tam, stuknij w „Powitanie” i wybierz „Nagraj nowe powitanie”. Przygotuj powitanie, a kiedy będziesz gotów, stuknij w przycisk nagrywania. Kiedy skończysz wybierz „Zapisz” i gotowe! Twoje powitanie zostało spersonalizowane.

Na iPhone proces jest podobny. Otwórz swoją pocztę głosową, stuknij w „Powitanie”, a potem w „Niestandardowe”. Stuknij w przycisk nagrywania, a kiedy skończysz w „Stop”. Jeśli nagranie Ci się podoba, kliknij w „Save” (Zapisz). Jeżeli chcesz spróbować jeszcze raz, stuknij w „Cancel” (Anuluj), a potem wróć do nagrywania.

Personalizacja powitania jest doskonałym sposobem na dodanie osobistego akcentu do wiadomości głosowych. 

Jak naprawić najczęstsze problemy z pocztą głosową?

Poczta głosowa, jak większość technologii, co jakiś czas boryka się z różnymi problemami. Nie martw się! Większość z nich można łatwo naprawić.

Jeśli nie możesz dostać się do swojej poczty głosowej, upewnij się, że masz właściwe ustawienia. W razie wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z operatorem.

Jeśli masz problemy z odsłuchiwaniem wiadomości, sprawdź, czy Twój głośnik działa poprawnie. Czasami rozwiązaniem problemu jest po prostu zwiększenie poziomu głośności.

jak wyłączyć pocztę głosową

I to by było na tyle! Mamy nadzieję, że te porady i triki pomogą Ci wykorzystać potencjał swojej poczty głosowej. Pamiętaj – najważniejsze jest, aby poczta głosowa działała na Twoją korzyść. Korzystaj z niej mądrze! 

Bezpieczeństwo zawsze powinno być dla Ciebie priorytetem. Podobnie jest z pocztą głosową. By gwarantowała bezpieczeństwo użytkownikowi, warto ustawić do niej kod dostępu. Zazwyczaj możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer poczty głosowej i podążając za instrukcjami.

Skoro już o telefonach mowa: kończy się era sieci 3G. Sprawdź, dlaczego warto wymienić telefon.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *