Popraw swój wygląd bez użycia skalpela. Sprawdź, czym jest wolumetria twarzy

wolumetria twarzy

Z biegiem lat nasza skóra zmienia się – traci elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki, a owal twarzy staje się mniej wyraźny. Na szczęście medycyna estetyczna potrafi sobie z tym poradzić. Rozwiązaniem problemu może być wolumetria twarzy.

Wolumetria twarzy: zabieg dla Ciebie?

Chcesz odzyskać młodszy wygląd i znów poczuć się pewnie we własnym ciele? Wolumetria twarzy to prosty i skuteczny sposób na przywrócenie twarzy dawnego blasku, bez konieczności korzystania z skalpela. Głównym składnikiem stosowanym w wolumetrii jest kwas hialuronowy, który wypełnia i modeluje obszary na twarzy, które utraciły swoją objętość lub elastyczność. Efektem jest naturalnie wyglądająca, odmłodzona skóra.

Wolumetria polecana jest osobom, które:

  • straciły objętość twarzy z upływem lat,
  • chcą poprawić owal twarzy czy kontury policzków,
  • mają problem z opadającymi policzkami lub kącikami ust,
  • pragną pozbyć się nieestetycznych bruzd i zmarszczek.
na czym polega wolumetria twarzy

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to po prostu znakomita opcja dla każdego, kto pragnie przywrócić skórze jędrność i świeżość.

Rodzaje zabiegów wolumetrycznych

Na wolumetrię składa się kilka rodzajów zabiegów. To:

  • Zabiegi punktowe – najpopularniejsze, polegające na wstrzykiwaniu preparatu w konkretnych miejscach twarzy.
  • Zabiegi korygujące nierówności – przywracające odpowiednie proporcje i symetrię twarzy.
  • Zabiegi odtwarzające młodą twarz – obejmujące cały obszar twarzy, potrzebują dużej ilości preparatów wypełniających.
  • Zabiegi upiększające – skomplikowane, wymagają dużej wiedzy i doświadczenia od lekarza.

Jak działa wolumetria?

Termin „zabiegi wolumetryczne” jest stosowany wymiennie z terminem „zabiegi wypełniające”. W wolumetrii lekarz podaje preparat głęboko w skórę, dochodzi nawet do kości twarzoczaszki. Dzięki głębokiej aplikacji efekt zabiegu utrzymuje się dłużej, nawet 18–24 miesiące. Kwas hialuronowy zostaje wprowadzony za pomocą specjalnej kaniuli, a efekty są widoczne niemal od razu.

Poza kwasem hialuronowym dostępna jest także wolumetria tłuszczem. W tej metodzie tłuszcz z jednej części ciała jest przeszczepiany na twarz. To delikatniejsza opcja, przeznaczona dla tych, którzy pragną subtelniejszych efektów.

Wolumetrii mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są np. wiotka skóra, utrata objętości, blizny, wgłębienia, cienie pod oczami i zapadnięte policzki.

Przeciwwskazania wolumetrii twarzy

Każdy zabieg medycyny estetycznej ma pewne przeciwwskazania. Do zabiegu wolumetrii nie powinny przystępować osoby cierpiące na choroby skóry, alergie na składniki wypełniacza, aktywne choroby nowotworowe, cukrzycę, stany zapalne w miejscu planowanego zabiegu oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Bezpieczeństwo zabiegu

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym gwarantuje naturalny efekt bez skutków ubocznych, takich jak krwiaki. Zabieg trwa krótko, bo od 20 do 40 minut. Osoby o wrażliwej skórze mogą skorzystać ze znieczulenia miejscowego.

wolumetria

Przed wolumetrią warto przeprowadzić konsultację lekarską, aby ustalić obszar działania i wykluczyć przeciwwskazania. Pacjent (pacjentka) mogą zostać poproszeni o odstawienie niektórych leków na kilka dni przed zabiegiem oraz o unikanie opalania się i spożywania alkoholu do zakończenia wolumetrii.

Efekty wolumetrii

Zabieg wolumetrii przynosi natychmiastowe efekty, które są długotrwałe i mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat. Do najważniejszych efektów należą poprawa owalu twarzy, redukcja cieni pod oczami, wypełnienie zmarszczek oraz korekta nierówności.

Czas nie musi odbijać się na Twojej twarzy. Dzięki wolumetrii możesz cieszyć się młodszym wyglądem bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów. Czuj się pięknie w każdym wieku!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *