Modelowanie twarzy, wolumetria – modelowanie owalu twarzy

Wygląd, choć nie najważniejszy, dla wielu z nas jest kluczowym elementem dobrego samopoczucia. Skóra na twarzy zmienia się wraz z wiekiem, dlatego by utrzymać ją w dobrej kondycji potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Poznaj kilka sposobów na modelowanie dolnych części twarzy i poczuj się lepiej!

Maskulinizacja twarzy a kwas hialuronowy

Najpopularniejszą formą maskulinizacji w gabinetach kosmetycznych jest wolumetria bazująca na kwasie hialuronowym. Zabieg pozwala bezinwazyjnie i szybko osiągnąć pożądany przez pacjenta męski wygląd twarzy oraz odpowiednie proporcje.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to nic innego jak związek chemiczny, który w organizmie występuje w mazi stawowej i ścianach naczyń krwionośnych. Ma postać hialuronianu sodu. Jego ilość zaczyna szybko spadać już po 25 roku życia, przez co skóra zostanie pozbawiona elastyczności, a zmarszczki – zwłaszcza wokół oczu i ust – stają się wyraźniejsze. Kwas hialuronowy odświeża, napina i stymuluje komórki do produkcji kolagenu. Ma też właściwości higroskopijne, z możliwością zwiększenia swoich cząsteczek nawet 500 razy.

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego

Dzięki kwasowi hialuronowemu proces wiązania wody w komórkach przebiega sprawniej, a co za tym idzie – poprawa się objętość skóry w miejscach wcześniejszego zwiotczenia. Doskonałe efekty nawilżające i modelujące przynosi wypełnianie ust.

wolumetria

Modelowanie dolnych partii twarzy

Każdy człowiek jest inny, dlatego do zabiegów nie należy podchodzić szablonowo. Nie wolno lekceważyć podstawowych cech fizycznych wyróżniających pacjenta.

Analiza twarzy

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów konieczna jest wnikliwa analiza twarzy pacjenta, pozwalająca określić prawidłowe proporcje i ocenić stan skóry oraz symetrię. W pierwszej kolejności musimy skupić się na kondycji skóry w tym obszarze. To niezbędny krok zanim przejdziemy do procedur z użyciem kwasu hialuronowego lub innych preparatów wolumetrycznych, które pozwalają nam na natychmiastowe podkreślenie konturu i modelowanie twarzy. Ważne jest również zwrócenie uwagi na profil i półprofil pacjenta. Cofnięta broda w szczególności będzie stanowić kluczowy element zabiegowy, a jej korekcja nada właściwych proporcji twarzy.

Zadbaj o jakość skóry

Poprawę gęstości i elastyczności skóry możemy uzyskać dzięki użyciu technologii, np. termoliftingowi, który bezpośrednio działa na obkurczenie włókien kolagenowych i stymuluje skórę do długofalowej pracy. Po zabiegu fibroblasty stymulowane są do wytwarzania nowych włókien, a zawartość kolagenu zwiększa się nawet do około 30 proc. Dzięki temu procedura ta dostarcza tak cenionych i lubianych przez pacjentów efektów: zagęszczenia, ujędrnienia i liftingu skóry. Jeżeli jest poprzedzona mezoterapią efekty są jeszcze lepsze. Jest to świetna baza do rozpoczęcia procedury modelowania dolnej części twarzy.

Lifting Nefretete

W tym przypadku świetnie sprawdzi się toksyna botulinowa, która często wykorzystywana jest do tzw. liftingu Nefretete, który polega na złagodzeniu rysów twarzy, w szczególności zrelaksowaniu mięśni żwaczy i mięśnia szerokiego szyi. Lifting Nefretete ma zastosowanie w poprawie owalu twarzy, ale także w leczeniu bruksizmu, który bezpośrednio wpływa na kształt owalu i powoduje, że staje się on masywny, a przez to męski. Ponadto zabieg ma na celu wyszczuplenie twarzy, złagodzenie bruzd na szyi oraz zahamowanie procesów starzenia się skóry.

Modelowanie brody

Kolejnym bardzo ważnym aspektem w protokole zabiegowym jest modelowanie brody (kwasem hialuronowym lub hydroksyapatytem wapnia).

Wypełnienie „twardym” wypełniaczem zwiększa projekcję przednią brody i nadaje jej odpowiednich proporcji, a przy tym wysmukla twarz. Produkty, których używamy do modelowania dolnej części twarzy często mają wyższy G-prime, to znaczy, że gęstość preparatów dedykowanych tej okolicy jest znacznie większa niż tradycyjnych do np. modelowania ust. W przypadku korekcji brody – niezwykle istotne jest, abyśmy pracowali preparatem umiejętnie, a nie szablonowo. Kształt twarzy musi być dobrany do naturalnych cech fizycznych i potrzeb pacjenta. Nie zawsze instagramowe schematy będą się wpisywać w dany typ urody.

„Drugi podbródek”

W momencie, kiedy pacjent ma problem z tzw. „drugim podbródkiem” konieczna będzie miejscowa lipoliza iniekcyjna. Zabieg składa się z serii iniekcji, podczas której podane są substancje czynne, które powodują kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej, doprowadzając do jej rozpadu i wydalenia z organizmu.

Wolumetria twarzy i kątów żuchwy

Ostatnim krokiem jest wolumetria kątów żuchwy. Możemy to uzyskać dzięki preparatom na bazie kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. W przypadku tego drugiego cząsteczki CaHA tworzą dodatkowo „rusztowanie” wspierające i stymulujące do produkcji nowych tkanek.  Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna. 

Nie zapominajmy, że na dolną część twarzy wypływa to co się dzieje w jej środkowej części. Często potrzebujemy podparcia w okolicach kości jarzmowych, aby zliftingować, czyli podnieść i wysmuklić owal. Jak państwo widzicie najważniejszą rzeczą w wolumetrii i planowaniu zabiegów na twarzy jest skrupulatna ocena potrzeb i podanie preparatu w odpowiednie miejsca tak, aby uzyskać efekt świeżości i wypoczętej twarzy.

Poprawa wyglądu twarzy – podsumowanie

Modelowanie konturów twarzy i modelowanie policzków, które pozwoli poprawić objętość policzków, reaguje na stany zapalne skóry i pozwala uwydatnić kształt twarzy. Poprawa owalu twarzy jest kluczowa dla dobrego samopoczucia. Lekarz medycyny estetycznej doradzi, który zabieg wybrać, by przywrócić właściwy kształt twarzy. Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort, jednak jest to stan przejściowy. Z zabiegu modelowania twarzy mogą korzystać wszyscy, z pewnymi wyjątkami, którzy czują się źle z obecnym wyglądem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *