Jak powstała aplikacja SeniorApp, która pomaga w codziennych obowiązkach?

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Tak, to nie żart. W tym wieku wolno nam więcej. Nie musimy już sprostać tak wielu obowiązkom jak wcześniej. Nie musimy pracować. Po prostu: możemy żyć. I korzystać z nowoczesnej technologii, a taką niewątpliwie jest aplikacja SeniorApp.

SeniorApp – aplikacja stworzona z myślą o emerytach

W Polsce żyje kilka milionów emerytów i rencistów, którzy nie dość, że są ważną częścią społeczności, to są także bardzo istotnym segmentem dla branż medycznej, bankowej, ubezpieczeniowej, turystycznej czy FMCG. To właśnie w celu ułatwienia komunikacji między tą grupą a usługodawcami powstała SeniorApp.

Aplikacja SeniorApp to usługi domowe za jednym kliknięciem! Sprzątanie mieszkania nigdy nie było tak przyjemne, a mycie okien nigdy nie było łatwiejsze. Zepsuł Ci się sprzęt? Napraw go, korzystając z usług złotej rączki z SeniorApp.

Jaka była grupa do badań UX?

W pandemii przeprowadzili badania fokusowe online. W mediach społecznościowych zamieścili ogłoszenie informujące o poszukiwaniu osób powyżej 55 roku życia do testowania nowej aplikacji. Zgłosiło się ponad 30 osób z różnych części Polski, z najstarszym uczestnikiem w wieku 73 lat. Uczestnicy instalowali aktualizacje aplikacji, przeprowadzali testy, nagrywali filmy i wypełniali raporty. Systematycznie przekazywali swoje opinie, uwagi i pomysły.

aplikacja SeniorApp

– Przy tworzeniu SeniorApp wybraliśmy przedstawicieli różnych grup wiekowych powyżej 55 roku życia. Naszym głównym celem było dostosowanie aplikacji do ich specyficznych potrzeb. Chcieliśmy, aby interfejs był prosty i intuicyjny. Jednak najważniejszym elementem było podejście uczestników do user flow designu. To od nich dowiedzieliśmy się, jak powinien wyglądać proces podejmowania decyzji w aplikacji – tłumaczą twórcy.

Chociaż wielu twierdzi, że badania są zbędne, to twórcy SeniorApp mają zupełnie inne zdanie na ten temat. Jeżeli chcesz, aby Twój produkt trafił do szerszej publiczności, musisz go dostosować do potrzeb tej publiczności. A najlepszym sposobem na to jest przeprowadzenie badań.

Od kawałka papieru do telefonu

Proces projektowania rozpoczął się od rysowania pierwszych ekranów na papierze, a następnie przekształcenia ich w prototypy.

Po stworzeniu wystarczającej liczby szablonów, które pokrywały większość funkcji planowanych w aplikacji, przyszedł czas, by umiejętnościami wykazali się programiści. Ich zadaniem było stworzenie wstępnego projektu aplikacji w celu przetestowania zaproponowanych rozwiązań przez grupę fokusową. W projekcie aplikacji wykorzystali technologię Figma w celu opracowania interfejsu.

Dziś, gdy aplikacja już działa, łączy osoby potrzebujące pomocy z opiekunami. Jak zamówić usługę? Zarejestruj się, a jeśli już masz konto – zaloguj. Założenie konta i rejestracja są darmowe, wystarczą do tego podstawowe dane. Wprowadź je za pomocą kilku kliknięć na klawiaturze. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Wybierz usługę: sprzątanie mieszkania, mycie okien, złotą rączkę, pracę w ogrodzie, opiekę lub dowolną inną. Wyznacz termin wykonania usługi. Wybierz opiekuna z listy dostępnych w Twojej okolicy. Opiekun to osoba świadcząca usługi poprzez aplikację: musi ukończyć 18 lat i pomyślnie przejść weryfikację. Jeśli opiekun odrzuci zgłoszenie bądź w ciągu 3 godzin nie poinformuje, że przyjmuje zgłoszenie, informacja o możliwości wykonania usługi trafi do wszystkich opiekunów dostępnych w danej okolicy.

Zapłać za usługę – aplikacja przeprowadzi Cię przez proces płatności krok po kroku z wykorzystaniem najwyższej jakości zabezpieczeń. Każdy opiekun ustala samodzielnie cenę oferowanej przez siebie usługi.

Na zakończenie

Twórcy aplikacji wierzą, że dzięki owocnej współpracy z testerami SeniorApp stanie się narzędziem, po które chętnie sięgną polscy emeryci. Dlatego zachęcają do korzystania ze swojej platformy, która oferuje coś dla każdego – zarówno dla tych, którzy potrzebują pomocy, jak i dla tych, którzy chcą ją zaoferować.

Znajdź chwilę i podziel się swoją opinią ze światem. Oceny dotyczące aplikacji to cenny drogowskaz dla jej twórców, pozwalający im jak najlepiej dostosować funkcjonalność apki do potrzeb użytkowników. Dołącz i przekonaj się sam!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *