ASYSTENT/KA MIĘDZYKULTUROWY/WA

4242 zł brutto/mies.
Pełny etat
Umowa zlecenie
Gdańsk
Wymagane doświadczenie
Praca umysłowa

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku poszukuje pracownika na stanowisko: ASYSTENTA MIĘDZYKULTUROWEGO

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Centrum Pracy Seniorek i Seniorów tel. 58 500 56 36 lub osobiście  Al. Grunwaldzka 30/32 w Gdańsku lub poprzez formularz zgłoszeniowy.

Zakres obowiązków
  • Wspieranie dziecka migranckiego w adaptacji w nowym otoczeniu
  • Pomoc w tłumaczeniu z języka polskiego na język ojczysty dziecka i jego rodziny (oraz odwrotnie), zarówno podczas zajęć szkolnych jak i podczas zebrań rodziców oraz spotkań indywidualnych z dyrekcją lub kadrą pedagogiczną szkoły
  • Pośredniczenie w kontaktach pomiędzy szkołą a rodzicami lub opiekunami prawnymi dzieci migranckich, wspieranie w rozwiązywaniu konfliktów zw. z różnicami kulturowymi, religijnymi itp. dostarczanie kadrze szkoły wiedzy o różnicach kulturowych i wpływie doświadczenia migracji na sposób funkcjonowania dziecka w szkole
  • Inicjowanie i wspieranie działań mających na celu integrację dzieci, rodziców oraz całej społeczności szkolnej
Wymagania
  • Odpowiedzialności
  • Rzetelności
  • Znajomości języka polskiego oraz ukraińskiego, stopień podstawowy - A1 (początkujący) i A2 (podstawowy)
  • Doświadczenie w pracy z dziećmi
Oferujemy
  • Umowę zlecenie
  • Miejsce pracy: Gdańsk, Siedlce
  • Pracę od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-15:00 lub 7:30-15:30