Odprężająca strefa SPA, komfortowa baza noclegowa i pyszna kuchnia to tylko niektóre zalety hotelu „Biały Kamień”. Obiekt położony jest w otulinie malowniczej góry, od której wziął swoją nazwę. Goście mogą codziennie podziwiać widoki i oddychać świeżym powietrzem. Ośrodek w Świeradowie-Zdroju to doskonałe miejsce wypoczynku i relaksu dla rodzin z dziećmi i osób podróżujących w pojedynkę.
Położenie geograficzne
Świeradów-Zdrój to niewielkie miasteczko w powiecie lubańskim , w województwie dolnośląskim. Uzdrowisko położone jest w Sudetach, niedaleko Jeleniej Góry, na wysokości 450-710 m n.p.m. w Górach Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy.
Lokalizacja i dojazd
Hotel & Medi SPA ,,Biały Kamień” położony jest w otulinie góry Biały Kamień – jak nietrudno się domyślić, to właśnie od niej wziął swoją nazwę. Obiekt oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój.

Świeradów-Zdrój jest świetnie skomunikowany z resztą Polski – bez problemu można dojechać do uzdrowiska z takich miast jak Warszawa, Wrocław czy Poznań. Do miejscowości kursują autobusy i busy między innymi z Gryfowa Śląskiego i Jeleniej Góry. W sezonie turyści mogą dojechać do tego popularnego uzdrowiska autobusem z Wrocławia.
Warunki lokatorskie
W obiekcie 4-gwiazdkowym znajduje się 26 pokoi rodzinnych, w tym pokój dla osób z niepełnosprawnościami oraz apartament Platinum klasy VIP. W obiekcie 3-gwiazdkowym do dyspozycji gości jest 35 pokoi 2-osobowych, 4 luksusowe pokoje typu apartamentowego oraz apartament SPECTRE klasy VIP z sauną i jacuzzi. Ceny pobytu wahają się od około 340 złotych za noc w pokoju 2-osobowym do 2 375 złotych za noc w apartamencie Platinum.
Hotel oferuje gościom także pakiety pobytowe z 7 kategorii: dla rodziny, romantycznie, spa i wellness, dla biznesu, dla zdrowia, sezonowe oraz aktywne.

Standardowe wyposażenie pokoi obejmuje: dostęp do wi-fi, klimatyzację, lodówkę, telewizor z płaskim ekranem, suszarkę do włosów, ręczniki, zestaw kosmetyków oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.
Na terenie obiektu znajduje się restauracja, cocktail-bar oraz taras z letnim ogródkiem i pięknym widokiem na panoramę Gór Izerskich.
Specjalizacja leczenia
Na terenie obiektu mieści się centrum rehabilitacji specjalizujące się w leczeniu:
- schorzeń dermatologicznych,
- schorzeń narządu ruchu,
- chorób neurologicznych,
- chorób reumatologicznych,
- rwy kulszowej,
- dyskopatii,
- schorzeń obręczy barkowej i biodrowej,
- wad postawy,
- dolegliwości bólowych pochodzenia migrenowego,
- stanów pourazowych wynikających z uprawiania sportów.
Oferta zabiegowa
Centrum Rehabilitacji oferuje kuracjuszom następujące zabiegi fizykalne:
- elektroterapia,
- laseroterapia,
- ultradźwięki,
- terapia polem magnetycznym,
- kąpiele solankowe,
- hydromasaże,
- krioterapia miejscowa,
- masaże lecznicze,
- okłady borowinowe,
- kinesiotaping,
- drenaż limfatyczny.

Bogatą ofertę zabiegów oferuje także hotelowe SPA. Na długiej liście znaleźć można m.in.:
- ceremonie na twarz,
- masaże (klasyczny, indonezyjski, gorącymi kamieniami, czekoladowy),
- zabiegi na ciało,
- kąpiele (mleczna, orientalna, algowa, solankowa),
- ceremonie wellness.
Centrum SPA ma w swojej ofercie także zabiegi skierowane do najmłodszych.
Atrakcje turystyczne
Okolice hotelu skrywają wiele atrakcji. Jedną z nich jest wieża widokowa Sky Walk, znajdująca się na zboczu Świeradowca, zaledwie 500 m od obiektu. Ta wyjątkowa atrakcji wznosi się na wysokość 62 metrów – można z niej podziwiać malowniczy krajobraz i panoramę Świeradowa-Zdroju. To jednak nie wszystko, co ta uzdrowiskowa miejscowość ma do zaoferowania turystom.
Inne warte uwagi atrakcje regionu to m.in.:
- Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu,
- Zamek Czocha,
- Muzeum Górnictwa Uzdrowiskowego,
- Czarci Młyn,
- kolej gondolowa Ski & Sun,
- Zamek Chojnik,
- Dinopark w Szklarskiej-Porębie.
Region słynie także z naturalnych ścieżek rowerowych, tzw. single track’ów. Miłośnicy pieszych wycieczek mogą udać się na spacer szlakiem Gór Izerskich – na ich terenie znajdują się dwa rezerwaty ochrony przyrody: Krokusy na Górzyńcu oraz Torfowiska Doliny Izery.
Fot.: www.bialykamien.com