Dom Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia w Krakowie

Dom Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia w Krakowie

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Sołtysowska 13 D
31-589 Kraków

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia to placówka stacjonarna o charakterze koedukacyjnym. Ośrodek powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku, które z różnych przyczyn wymagają całodobowej opieki. Sam budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na miejscu znajduje się winda. Do dyspozycji seniorów są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami, a także przestrzenie wspólne.

Oferta DPS im. Władysława Godynia w Krakowie

W domu opieki w Krakowie znajduje się gabinet medycznej pomocy doraźnej, pokój psychologa oraz pomieszczenie rehabilitacyjne wyposażone w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny. Ośrodek dysponuje także pracownią zajęć terapeutycznych, w której pensjonariusze mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Podopieczni DPS-u mogą liczyć na całodobową opiekę i pomoc w codziennym funkjconowaniu. Placówka umożliwia im dostęp do usług medycznych, w tym wizyt lekarza internisty i lekarzy specjalistów. Seniorzy są ponadto pod stałą opieką psychologa.

Kto może skorzystać z oferty DPS im. Władysława Godynia w Krakowie?

Dom Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia jest placówką publiczną prowadzoną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Wspólna Radość”. Ośrodek powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku. Dysponuje łącznie 67 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS im. Władysława Godynia w Krakowie

DPS mieści się w wielkondygnacyjnym budynku, który jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (na miejscu dostępna jest winda). Ośrodek dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi z łazienkami. Każdy z nich wyposażony jest w podstawowe meble i sprzęty: tapczany lub łóżka rehabilitacyjne, szafy ubraniowe, półki, szafki nocne, stół z krzesłami. Mieszkańcy mają możliwość częściowego wyposażenia swoich pokoi – mogą przywieźć ze sobą własne meble, sprzęt RTV oraz inne przedmioty osobiste.

Na terenie obiektu mieszczą się ponadto pomieszczenia ogólnodostępne:

 • pokój dziennego pobytu – świetlica
 • przestronna jadalnia,
 • kaplica,
 • palarnia,
 • pokój gościnny,
 • pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia,
 • pomieszczenia do terapii i rehabilitacji,
 • gabinet medycznej pomocy doraźnej.

DPS dysponuje własną kuchnią, dzięki czemu wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu. Seniorzy jedzą we wspólnej jadalni lub we własnych pokojach. Na miejscu mają do dyspozycji kuchenkę pomocniczą. Przez całą dobę są w niej dostępne podstawowe produkty żywnościowe i napoje.

Położenie geograficzne DPS im. Władysława Godynia w Krakowie

DPS im. Władysława Godynia w Krakowie jest jednym z domów opieki w województwie małopolskim. Kraków to historyczna stolica Polski. Geograficznie leżu u zbiegu kilku krain geograficznych: Bramy Krakowskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Kotliny Sandomierskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego oraz Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Miasto znajduje się w środkowo-zachodniej części województwa małopolskiego, nad Wisłą.

Lokalizacja i dojazd do DPS im. Władysława Godynia w Krakowie

Ośrodek mieści się przy ulicy Sołtysowskiej 13D w Krakowie. Okolica jest cicha i spokojna. Wokół znajduje się sporo terenów zielonych. Kilka kroków od domu opieki znajduje się market spożywczy. Teren wokół obiektu jest do dyspozycji mieszkańców – seniorzy znajdą w nim altany ogrodowe, ławeczki, zewnętrzną siłownię oraz miejsce do uprawy ziół.

13D, Sołtysowska, Kraków, Województwo małopolskie, 31-589, Polska.

Do ośrodka możesz dojechać autobusem. W odległości około 150 metrów od domu znajduje się przystanek autobusowy ,,Sołtysowska Osiedle”. Zatrzymują się na nim autbusy linii: 103, 113, 413 i 603. Dojazd możliwy jest również samochodem. W niewielkiej odległości od domu biegnie droga wojewódzka nr 776, łącząca południową obwodnicę Krakowa z drogą krajową nr 73 w Busku-Zdroju.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS im. Władysława Godynia w Krakowie

DPS im. Władysława Godynia w Krakowie jest domem opieki położonym w mieście. Najsłynniejszą atrakcją Krakowa jest prawdopodobnie Rynek Główny. To właśnie tutaj znajdują się Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Podziemia Rynku. Z Rynku już tylko przysłowiowy rzut beretem na Wawel pod którym kryje się krypta Smoka Wawelskiego. Inne kultowe miejsca w Krakowie to:

 • Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego,
 • Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius,
 • Pałac Krzysztofory – Muzeum Historyczne,
 • Fabryka Emalia Oskara Schindlera,
 • Muzeum Inżynierii Miejskiej,
 • Muzeum Lotnictwa Polskiego,
 • Centrum Szkła i Ceramiki,
 • Muzeum Armii Krajowej,
 • Dom Jana Matejki.

Fot.: www.dps-soltysowska.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie