Dom Opieki Familia w Rudzie Śląskiej

Dom Opieki „Familia” w Rudzie Śląskiej

Dane kontaktowe:

 • 32
 • 604
Adres:

ul. Wyzwolenia 12
41-707 Ruda Śląska

Lokalizacja: W mieście
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Opieki Familia to niewielki, kameralny ośrodek zlokalizowany w dzielnicy Kochłowice. Dom znajduje się na sporych rozmiarów, ogrodzonej działce o powierzchni około 1000 m2. Do dyspozycji seniorów jest tutaj słoneczny taras, który doskonale nadaje się zażywania świeżego powietrza i relaksu. Ośrodek przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet w podeszłym wieku i niepełnosprawnych. Mieszkanki domu mogą liczyć na całodobowe wsparcie i profesjonalną opiekę.

Oferta Domu Opieki Familia w Rudzie Śląskiej

Pensjonariuszki domu opieki w Rudzie Śląskiej mają zapewnioną całodobową opiekę. Czuwa nad nimi wykwalifikowany i doświadczony personel. Ośrodek jest ponadto świetnie przygotowany na przyjęcie osób z demencją, otępieniem starczym, otępieniem typu Alzheimera oraz chorobą Alzheimera. Mieszkanki mogą liczyć na opiekę i regularny plan dnia, co znacząco obniża stres.

W ramach pobytu seniorki mogą liczyć również na opiekę lekarza rodzinnego, dostęp do lekarzy specjalistów oraz bezpłatną opiekę rehabilitacyjną.

Kto może skorzystać z oferty Domu Opieki Familia w Rudzie Śląskiej?

Familia to prywatny dom opieki dysponujący zaledwie 8 miejscami. Oferta ośrodka skierowana jest wyłącznie do kobiet. Pensjonariuszkami domu są osoby niepełnosprawne i w podeszłym wieku.

Warunki lokatorskie w Domu Opieki Familia w Rudzie Śląskiej

Dom Opieki Familia w Rudzie Śląskiej pozbawiony jest barier architektonicznych i przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych. Dużym atutem jest ogród o powierzchni około 1000 m2 – to urokliwe miejsce doskonałe do relaksu w otoczeniu natury.

Pokoje w Domu Opieki Familia w Rudzie Śląskiej są wygodne i funkcjonalnie urządzone
Pokoje w Domu Opieki Familia w Rudzie Śląskiej są wygodne i funkcjonalnie urządzone

Ośrodek dysponuje pokojami 2- i 3-osobowymi, które wyposażone są w niezbędne meble i sprzęty. W każdym z nich znajdują się m.in.: wygodne łóżka ortopedyczne, komody, stoliki z krzesłami oraz szafki nocne. Placówka zapewnia swoim podopiecznym także: kołdry, pościele, kosmetyki, a także pranie ubrań.

Na terenie domu poza pokojami znajduje się także wiele wspólnych przestrzeni, w których mieszkanki mogą wspólnie spędzać czas. W budynku znajduje się kuchnia pomocnicza oraz salon z telewizorem pełniący również funkcje jadalni. Seniorki mają zapewnione 5 posiłków dziennie przygotowanych przez profesjonalną firmę cateringową. Menu uwzględnia indywidualne zalecenia dietetyczne.

Położenie geograficzne Domu Opieki Familia w Rudzie Śląskiej

Dom Opieki Familia w Rudzie Śląskiej jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Ruda Śląska graniczy z Zabrzem, Bytomiem, Świętochłowicami, Chorzowem, Katowicami, Mikołowem i Paniówkami. Geograficznie leży na Górnym Śląsku, na Wyżynie Śląskiej. Ruda Śląska znajduje się w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Lokalizacja i dojazd do Domu Opieki Familia w Rudzie Śląskiej

Ośrodek mieści się przy ulicy Wyzwolenia 12 w Rudzie Śląskiej. To dzielnica Kochłowice. Okolica jest cicha i spokojna. Dom opieki znajduje się w otoczeniu domków jednorodzinnych, na ogrodzonej działce o powierzchni około 1000 m2.

12, Wyzwolenia, Ruda Śląska, Województwo Śląskie, 41-707, Polska.

Ruda Śląska jest świetnie skomunikowana z innymi miastami Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Mieszkańcy miejscowości mogą korzystać z 27 linii autobusowych i 4 tramwajowych. Komunikację miejską w Rudzie Śląskiej organizuje ZTM. Do miasta można dojechać pociągiem lub autobusem. Przez południowe dzielnice miasta przebiega autostrada A4 – dojazd jest też możliwy samochodem.

Przed Domem Opieki Familia w Rudzie Śląskiej znajduje się słoneczny taras z krzesełkami
Przed Domem Opieki Familia w Rudzie Śląskiej znajduje się słoneczny taras z krzesełkami

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Opieki Familia w Rudzie Śląskiej

Dom Opieki Familia w Rudzie Śląskiej jest domem opieki położonym w mieście. W Rudzie Śląskiej warto odwiedzić Muzeum PRL-u, które mieści się na terenie dawnego folwarku Dwór Nowa Ruda. Na miejscu zwiedzający mogą podziwiać ekspozycje przedstawiające wnętrza mieszkań, a także przedmioty codziennego użytku. W jednym z budynków znajduje się galeria plakatów z okresu PRL-u. Atrakcje nie brakuje nie tylko w Rudzie Śląskiej, ale i w innych miastach GOP. Oto miejsca, które warto odwiedzić:

 • Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu,
 • Kopalnia Guido w Zabrzu,
 • Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach,
 • Bazylika w Panewnikach,
 • Skansen Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie,
 • Muzeum Górnośląskie w Bytomiu,
 • Muzeum Śląskie w Katowicach,
 • Palmiarnia Miejska w Gliwicach,
 • Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi.

Fot.: www.domopiekifamilia.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie