Dom Pomocy Społecznej „Hospicjum” w Bielsku-Białej

Dane kontaktowe:

Adres:

aleja Armii Krajowej 181
43-316 Bielsko-Biała

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej ,,Hospicjum” to ośrodek o charakterze stacjonarnym przeznaczony dla 25 osób przewlekle somatycznie chorych. Placówka specjalizuje się w całodobowej opiece. Zapewnia swoim podopiecznym także zaspokojenie ich potrzeb bytowych oraz dostęp do rehabilitacji i terapii zajęciowej.

Oferta DPS „Hospicjum” w Bielsku-Białej

Mieszkańcy domu opieki w Bielsku-Białej objęci są całodobową opieką. Mają też dostęp do świadczeń zdrowotnych. Nad ich bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem czuwa wykwalifikowany personel. Do jego zadań należy między innymi pomoc w codziennych czynnościach czy aktywizacja seniorów.

Jedną z form aktywizacji jest terapia zajęciowa. Jej celem jest rozwijanie zainteresowań, stwarzanie warunków do aktywnego spędzania czasu oraz integracja mieszkańców. Proponowane formy terapii to m.in.: zajęcia plastyczne, kulinarne, sportowe oraz rehabilitacja wspomagająca.

Kto może skorzystać z oferty DPS „Hospicjum” w Bielsku-Białej?

Dom Pomocy Społecznej ,,Hospicjum” Bielsko-Biała” w Bielsku-Białej jest placówką publiczną, koedukacyjną i stacjonarną. Ośrodek przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorów. Dysponuje 25 miejscami, dlatego panuje w nim rodzinna, kameralna atmosfera.

Warunki lokatorskie w DPS „Hospicjum” w Bielsku-Białej

Ośrodek w Bielsku-Białej jest przyjazny osobom starszym i niepełnosprawnym. Na terenie domu znajdują się liczne udogodnienia, które ułatwiają poruszanie się po obiekcie i codzienne funkcjonowanie. Placówka zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę, a także świadczy na ich rzecz usługi bytowe i wspomagające. W ramach pobytu w ośrodku seniorzy mogą liczyć na zakwaterowanie w komfortowych warunkach oraz całodzienne wyżywienie, w tym posiłki dietetyczne.

Jeden z pokoi w Domu Pomocy Społecznej „Hospicjum” w Bielsku-Białej
Jeden z pokoi w DPS „Hospicjum” w Bielsku-Białej

Pensjonariusze mieszkają w wygodnie i funkcjonalnie urządzonych pokojach, w większości 2-osobowych. W każdym z nich znajduje się niezbędne wyposażenie, w tym podstawowe meble. Niektóre pokoje posiadają wyjście na balkon.

Komfortowa część mieszkalna to nie wszystko. Na terenie domu znajdują się też pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak jadalnia, pokój pobytu dziennego czy zaplecze gastronomiczne.

Położenie geograficzne DPS „Hospicjum” w Bielsku-Białej

Dom Pomocy Społecznej „Hospicjum” w Bielsku-Białej jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Bielsko-Biała to główne miasto aglomeracji bielskiej i centralny ośrodek Bielskiego Okręgu Przemysłowego. Geograficznie leży na Pogórzu Śląskim, u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą i jej dopływami.

Lokalizacja i dojazd do DPS „Hospicjum” w Bielsku-Białej

Dom Pomocy Społecznej „Hospicjum” mieści się przy Alei Armii Krajowej 181 w Bielsku-Białej. Obiekt leży na obrzeżach miasta, w spokojnej i zielonej okolicy. W niewielkiej odległości od domu opieki znajduje się Park Cygański Las. Sam budynek usytuowany jest na ogrodzonej, zielonej działce z terenem rekreacyjnym dla mieszkańców.

Dom Pomocy Społecznej „Hospicjum” w Bielsku-Białej i przyznależny do niego ogród
DPS „Hospicjum” w Bielsku-Białej i przyznależny do niego ogród

Kilkadziesiąt metrów dalej, przy tej samej ulicy znajduje się przystanek autobusowy (,,Armii Krajowej Młodzieżowa”). Zatrzymują się na nim autobusy linii 7 i 8.

Do miasta można dojechać samochodem, autobusem lub pociągiem. Bielsko-Biała to węzeł kolejowy regionalnego znaczenia. Przewozy regionalne obsługują spółki Koleje Śląskie i Polregio. Z Dworca Głównego odjeżdżają także pociągi dalekobieżne PKP Intercity, w tym Pendolino do Gdyni i Warszawy.

181, aleja Armii Krajowej, Bielsko-Biała, Województwo Śląskie, 43-316, Polska.

Dojazd samochodem umożliwia kilka dróg, w tym m.in.:

 • droga ekspresowa S1 (północno-wschodnia obwodnica miasta);
 • droga ekspresowa S52 (droga wylotowa w kierunku Cieszyna);
 • droga krajowa nr 1 (droga wylotowa w kierunku Pszczyny i Katowic).

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS „Hospicjum” w Bielsku-Białej

Dom Pomocy Społecznej „Hospicjum” w Bielsku-Białej jest domem opieki położonym w mieście. Muzeum Minerałów w Bielsku-Białej to miejsce, które warto odwiedzić w pojedynkę lub z rodziną. Na terenie obiektu udostępniono zwiedzającym aż 800 okazów reprezentujących aż 550 rodzajów minerałów. Pochodzą one z różnych zakątków świata. Ekspozycja mieści się w dwóch salach: głównej i mikroskopowej. Inne atrakcje turystyczne w mieście i poza nim to:

 • Zamek Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej,
 • Dom Tkacza – Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej,
 • Wieża widokowa na Szyndzielnię,
 • Skała Czarownic w Beskidzie Małym,
 • Tor saneczkowy na Górze Żar,
 • Beskidzka Galeria Sztuki w Szczyrku,
 • Chlebowa Chata w Górkach Małych,
 • Obserwatorium Nietoperzy w Brennej.

Fot.: www.dpshospicjum.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie