Dom Aktywnego Seniora w Rajczy

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
 • +48
 • +48
Adres:

ul. Rajcza 370
34-370 Rajcza

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Rajcza
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Aktywnego Seniora w Rajczy to prywatna placówka o koedukacyjnym charakterze. Jej mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, schorowane i często także niepełnosprawne fizycznie. Na miejscu mogą liczyć na całodobową opiekę, komfortowe warunki zakwaterowania, rehabilitację oraz terapię zajęciową. W programie dostępne są między innymi: warsztaty stolarskie, garncarstwo, pielęgnacja roślin, spacery, a nawet zajęcia kulinarne i robienie przetworów.

Oferta Domu Aktywnego Seniora w Rajczy

Mieszkańcy domu opieki w Rajczy objęci są całodobową opieką medyczną. Czuwa nad nimi doświadczony i wykwalifikowany personel, składający się z: pielęgniarek, opiekunów medycznych oraz rehabilitantów. Placówka ściśle współpracuje też z lekarzami różnych specjalizacji, w tym m.in.: internistą, psychologiem, psychiatrą, laryngologiem, proktologiem, urologiem, chirurgiem czy stomatologiem.

Dodatkowo w cenę pobytu w ośrodku wliczone są zajęcia rekreacyjne oraz usprawniające – program rehabilitacji dopasowany jest indywidualnie do każdego pensjonariusza.

Dom Aktywnego Seniora w Rajczy to miejsce, w którym seniorzy mogą spędzać czas wspólnie
Dom Aktywnego Seniora w Rajczy to miejsce, w którym seniorzy mogą spędzać czas wspólnie

Terapia zajęciowa to jedna z form rehabilitacji. W programie ośrodka znajduje się m.in.: hortiterapia (leczenie przyrodą), warsztaty stolarskie i garncarskie, pielęgnacja roślin, spacery czy robienie przetworów. Zajęcia terapeutyczne podtrzymują sprawne funkcjonowanie organizmu, jednocześnie utrzymując niezbędną dla seniorów równowagę w życiu codziennym.

Kto może skorzystać z oferty Domu Aktywnego Seniora w Rajczy?

Dom Aktywnego Seniora w Rajczy to publiczna placówka dysponująca 28 miejscami. Ośrodek ma charakter koedukacyjny, dzięki czemu jego mieszkańcami mogą zostać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pensjonariusze to osoby w podeszłym wieku, przewlekle chore i niepełnosprawne fizycznie.

Warunki lokatorskie w Domu Aktywnego Seniora w Rajczy

Dom opieki w Rajczy to placówka prowadzona rodzinnie, położona w otoczeniu lasu. Na miejscu czeka na przyszłych pensjonariuszy 28 miejsc noclegowych w komfortowo urządzonych pokojach 1- i 2-osobowych. Podopieczni ośrodka mają możliwość aranżacji swoich pokoi – mogą przywieźć ze sobą ulubione bibeloty, zdjęcia czy pamiątki rodzinne.

Cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na miejscu dostępna jest winda. Czas wspólny seniorzy mogą spędzać we własnym gronie – przygotowano dla nich między innymi przestronny pokój dzienny z TV i wygodnymi kanapami.

W pokojach Domu Aktywnego Seniora w Rajczy znajdują się wygodne łóżka, pojemne meble do przechowywania, a także biurka
W pokojach Domu Aktywnego Seniora w Rajczy znajdują się wygodne łóżka, pojemne meble do przechowywania, a także biurka

Położenie geograficzne Domu Aktywnego Seniora w Rajczy

Dom Aktywnego Seniora w Rajczy jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Rajcza to wieś w powiecie żywieckim, w gminie Rajcza. Geograficznie leży w Beskidzie Żywieckim, w górnym biegu Soły, w bezpośrednim sąsiedztwie Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

Lokalizacja i dojazd do Domu Aktywnego Seniora w Rajczy

Ośrodek mieści się w niewielkiej, malowniczej miejscowości Rajcza. Obiekt znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie lasów. To idealne warunki do spędzenia jesieni życia.

Rajcza, Województwo Śląskie, 34-370, Polska.

Dojazd do domu opieki możliwy jest samochodem. Kilkanaście kilometrów od obiektu biegnie droga ekspresowa S1, łącząca Pyrzowice (A1) z granicą ze Słowacją w Zwardoniu. Trasa prowadzi przez dwa województwa – śląskie i małopolskie.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Aktywnego Seniora w Rajczy

Dom Aktywnego Seniora w Rajczy jest domem opieki położonym pod lasem. Rajcza to wieś o charakterze letniskowym z infrastrukturą do uprawiania sportów zimowych. W okolicy znajduje się schronisko młodzieżowe PTSM i Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Nie brakuje też szlaków turystycznych. Oto najpopularniejsze z nich:

 • niebieski szlak turystyczny: Rajcza dw. PKP – Schronisko PTTK na Hali Boraczej – Prusów – Żabnica;
 • żółty szlak turystyczny: dworzec. PKP – Nickulina – Redykalny Wierch – Schronisko PTTK na Hali Lipowskiej – Schronisko PTTK na Hali Rysiance – Romanka.

W bliższej i dalszej okolicy znajduje się też sporo ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych. Te miejsca warto odwiedzić:

 • Leśny Gród w Milówce,
 • Muzeum Koronki w Koniakowie,
 • Muzeum Turystyki Górskiej na Przysłopie,
 • Muzeum Sztuki Jana Wałacha w Istebnej,
 • Muzeum Browaru Żywiec,
 • Galeria „Sportowe Trofea Adama Małysza” w Wiśle,
 • Park Miniatur w Żywcu,
 • Beskidzka Galeria Sztuki – Bator Art w Szczyrku.

Fot.: www.domseniora-rajcza.ig.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie