Dom Pomocy Społecznej Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju

Dom Pomocy Społecznej „Dar Serca” w Jastrzębiu-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Kaszubska 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój

Lokalizacja: W mieście
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
Opis

Dom Pomocy Społecznej Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju położony jest w samym sercu miasta i dysponuje 37 miejscami. Placówka przeznaczona jest dla osób w podeszłym wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pensjonariusze i pensjonariuszki mogą liczyć na całodobową opiekę pielęgniarską, wsparcie pracownika socjalnego oraz terapię zajęciową. Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym komfortowe warunki mieszkaniowe.

Oferta DPS Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę pielęgniarską. Mieszkańcy domu opieki w Jastrzębiu-Zdroju mają zagwarantowane też inne świadczenia, w tym:

 • opiekę medyczną (lekarz internista i konsultacje specjalistyczne),
 • wsparcie pracownika socjalnego,
 • usługi masażysty,
 • udział w terapii zajęciowej.

Kto może skorzystać z oferty DPS Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju?

Dom Pomocy Społecznej Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju to placówka publiczna prowadzona przez władze powiatowe. Ośrodek powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku – zarówno kobietach, jak i mężczyznach. DPS dysponuje łącznie 37 miejscami pobytu stałego.

Warunki lokatorskie w DPS Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju

Placówka w Jastrzębiu-Zdroju zapewnia swoim podopiecznym komfortowe warunki mieszkaniowe. Pokoje dla seniorów rozmieszczone są na dwóch kondygnacjach budynku. Seniorzy mieszkają w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Część z nich posiada prywatne łazienki. Wszystkie sanitariaty dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie ośrodka znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak:

 • podręczne kuchenki,
 • sale telewizyjne,
 • tarasy,
 • czytelnia,
 • kaplica.

Dom dysponuje własną kuchnią, w której codziennie przygotowywane są smaczne i zbilansowane posiłki dla pensjonariuszy. Na miejscu dostępna jest także pralnia, która zapewnia usługi pralnicze i krawieckie.

Położenie geograficzne DPS Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju

DPS Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Jastrzębie-Zdrój geograficznie leży na Górnym Śląsk, przy granicy z Czechami. Od zachodu graniczy z powiatem wodzisławskim, od północy z powiatem rybnickim i miastem Żory, od wschodu z powiatem pszczyńskim, a od południa z powiatem cieszyńskim i Czechami.

Lokalizacja i dojazd do DPS Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju

Ośrodek mieści się przy ulicy Kaszubskiej 6 w Jastrzębiu-Zdroju. To samo serce miasta. Okolica jest jednak cicha i spokojna, a w sąsiedztwie domu opieki znajduje się market spożywczy.

6, Kaszubska, Jastrzębie-Zdrój, Województwo śląskie, 44-335, Polska.

Do miasta można dojechac pociągiem, autobusem lub własnym samochodem. W niewielkiej odległości od ośrodka biegnie droga wojewódzka nr 937, łącząca Mszanę w powiecie wodzisławskim z Hażlachem w powiecie cieszyńskim.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju

DPS Dar Serca w Jastrzębiu-Zdroju jest domem opieki położonym w mieście. Jastrzębie-Zdrój to miasto na Górnym Śląsku, którego jedną z atrakcji jest tamtejszy Park Zdrojowy. Jego powierzchnia to 18 hektarów. Park powstał w XIX wieku. W jego górnej części znajduje się Dom Zdrojowy i muszla koncertowa. Na terenie parku skorzystać można z tężni solankowej, a także napić się kawy w miejscu dawnej Pijalni Wód. Pozostałe atrakcje w okolicy to:

 • Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego,
 • Galeria Dzwonków,
 • Sanktuarium Opatrzności Bożej,
 • Baszta Rycerska w Wodzisławiu Śląskim,
 • Zamek w Kończycach Małych,
 • Wzgórze Zamkowe w Cieszynie,
 • Muzeum Ognia w Żorach,
 • Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku.

Fot.: www.jastrzebie.naszdps.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie