Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Słoneczna 4
47-460 Zabełków

Lokalizacja: W dolinie
Miasto: Zabełków
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Rezydencja dla Seniorów to prywatny dom opieki działający od 2013 roku. Ośrodek od początku swego istnienia specjalizuje się w obsłudze mieszkańców niemiecko- i polskojęzycznych. Pensjonariusze mogą liczyć nie tylko na opiekę dwujęzycznego personelu, ale także komfortowe warunki pobytu, zbilansowaną dietę z 5 posiłkami dziennie oraz różnorodną ofertę zajęć terapeutyczno-rekreacyjnych. Na miejscu czeka na nich także kaplica, wspólny salon oraz duży ogród.

Oferta Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie

Dom opieki w Zabełkowie zapewnia najwyższy standard opieki. Na miejscu pracuje wysoko wykwalifikowany personel, który mówi po polsku i niemiecku. Możliwe jest także komunikowanie się z pensjonariuszami w języku czeskim, hiszpańskim oraz angielskim. Nad zdrowiem mieszkańców czuwa lekarz pierwszego kontaktu, który również porozumiewa się z nimi w języku niemieckim.

Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie dysponuje pomieszczeniem do fizjoterapii
Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie dysponuje pomieszczeniem do fizjoterapii

Podopieczni Rezydencji dla Seniora mają zapewnione ponadto:

 • masaże,
 • odnowę biologiczną,
 • rehabilitację usprawniającą,
 • zajęcia rekreacyjne,
 • personalizowane formy terapii zajęciowej,
 • fitoterapię,
 • usługi fryzjera i kosmetyczki,
 • opiekę duszpasterską.

Kto może skorzystać z oferty Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie?

Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie to prywatna placówka o charakterze koedukacyjnym. Ośrodek dysponuje 80 miejscami dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych fizycznie. Oferta domu skierowana jest zwłaszcza do seniorów z demencją, chorobą Parkinsona oraz chorobą Alzheimera. Placówka świadczy całodobową opiekę w systemie krótko- i długoterminowym.

Warunki lokatorskie w Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie

Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie oferuje swoim podopiecznym możliwość zamieszkania w pokojach 1-lub 2-osobowych z łazienkami. Wszystkie wyposażone są w regulowane łóżka, szafkę nocną, dużą szafę ubraniową, komodę, a także stół z krzesłami. W razie potrzeby można je uzupełnić dodatkowymi meblami. Każdy pokój posiada ponadto własne połączenie alarmowe, alarm przeciwpożarowy, łącze radiowe i telewizyjne z kanałami niemieckimi oraz telefon.

Łazienki są w pełni dostosowane do potrzeb pielęgnacyjnych pensjonariuszy. Nie ma w nich barier architektonicznych. Są za to funkcjonalne meble łazienkowe, umywalka, toaleta oraz kabina prysznicowa.

Pokoje w Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie są jasne, przestronne i brak w nich barier architektonicznych
Pokoje w Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie są jasne, przestronne i brak w nich barier architektonicznych

Na terenie domu znajdują się również pomieszczenia ogólnodostępne, takiej jak:

 • duża i jasna jadalnia (pełni też funkcję salonu),
 • sala towarzysko-aktywna (świetlica),
 • kaplica, w której regularnie odbywają się nabożeństwa,
 • pomieszczenie do fizjoterapii wyposażone w profesjonalny sprzęt.

W ramach pobytu pensjonariusze mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Przy układaniu menu uwzględniane są indywidualne zalecenia dietetyczne. Obiady dostarczane są do ośrodka z pobliskiej restauracji. Śniadania, kolacje i drobne przekąski przygotowywane są na miejscu.

Położenie geograficzne Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie

Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Zabełków to wieś w powiecie raciborskim, w gminie Krzyżanowice. Geograficznie leży na Śląsku, w pobliżu ujścia rzeki Olzy do Odry. Przez Zabełków przepływa potok Bełk (Bečva), który ma swoje źródła w Czechach.

Lokalizacja i dojazd do Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie

Ośrodek mieści się przy ulicy Słonecznej 4 w Zabełkowie. Dom opieki leży w cichej i spokojnej okolicy, w odległości kilkuset metrów od Odry. W bliskim sąsiedztwie Rezydencji dla Seniorów znajdują się szpitale, apteki, a także sklepy.

4, Słoneczna, Chałupki, Województwo Śląskie, 47-460, Polska.

Do ośrodka bez problemu można dojechać samochodem lub pociągiem – stacja kolejowa znajduje się w pobliskich Chałupkach. Wieś leży przy skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych – DK45 i DK78. Trasa nr 78 biegnie przez województwa śląskie i świętokrzyskie.

Atrakcje turystyczne w okolicy Rezydencji dla Seniorów w Zabełkowie

Rezydencja dla Seniorów w Zabełkowie jest domem opieki położonym w dolinie. Zabełków to niewielka, malownicza miejscowość w województwie śląskim. Region jest znany przede wszystkim z kopalni – większość znajdujących się w nim zabytków nawiązuje do długiej historii wydobywczej. W odległości około 15 km od domu znajduje się zabytkowa Kopalnia Ignacy. Obiekt znajduje się w Rybniku, w dzielnicy Niewiadom. Ta nieczynna obecnie kopalnia węgla kamiennego została udostępniona do zwiedzania w 1999 roku (jedynie naziemna część). Zabytkowa Kopalnia Ignacy jest jednym z obiektów na Szlaku Zabytków Techniki. Pozostałe atrakcje turystyczne regionu to:

 • Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu,
 • Zamek Piastowski w Raciborzu,
 • Zamek w Kończycach Małych,
 • Muzeum Ognia w Żorach,
 • Amerykański Park Rozrywki TwinPigs w Żorach,
 • Wieża Piastowska w Cieszynie,
 • Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie.

Fot.: www.seniorenresidenz.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie