Dom Pomocy Społecznej Nazaret w Gliwicach

Dom Pomocy Społecznej „Nazaret" w Gliwicach

Dane kontaktowe:

Adres:

44-103 Gliwice,
ul. Odrowążów 124

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Gliwice
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
Opis

Dom Pomocy Społecznej Nazaret to placówka stałego pobytu dysponująca 48 miejscami. Ośrodek w Gliwicach przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dom prowadzi Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Jego pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę. Mieszkają w pokojach 2- i 3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Budynek jest wolny od barier architektonicznych. Na miejscu znajduje się winda osobowa i platforma schodowa.

Oferta DPS Nazaret w Gliwicach

Placówka zapewnia swoim podopiecznym, rehabilitację oraz terapię zajęciową. Dom opieki w Gliwicach dysponuje salą terapii zajęciowej, salą rehabilitacji, a także gabinetem pielęgniarskim.

W Domu Pomocy Społecznej Nazaret w Gliwicach znajduje się kaplica
W DPS Nazaret w Gliwicach znajduje się kaplica

Kto może skorzystać z oferty DPS Nazaret w Gliwicach?

Dom Pomocy Społecznej Nazaret w Gliwicach jest placówką stałego pobytu o charakterze stacjonarnym. Ośrodek przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku – kobiet i mężczyzn. DPS jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Dysponuje łącznie 48 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS Nazaret w Gliwicach

DPS zapewnia swoim podopiecznym bardzo dobre warunki bytowe. Seniorzy mają do dyspozycji pokoje 2- i 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Wszystkie wyposażone są w podstawowe meble, telewizor oraz instalację przywoławczą.

Budynek jest wolny od barier architektonicznych i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na miejscu dostępna jest winda osobowa i platforma schodowa.

Dom Pomocy Społecznej „Nazaret" w Gliwicach dysponuje pomieszczeniami ogólnodostępnymi, takimi jak świetlica
DPS Nazaret w Gliwicach dysponuje pomieszczeniami ogólnodostępnymi, takimi jak świetlica

W domu funkjconują 3 oddziały. Na każdym z nich znajduje się oddzielna jadalnia i podręcza kuchenka, która jest do dyspozycji mieszkańców. W ośrodku mieści się ponadto:

 • kaplica,
 • pralnia,
 • pokoje gościnne,
 • sala rehabilitacji,
 • sala terapii zajęciowej,
 • gabinet pielęgniarski.

W ramach pobytu seniorzy mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Posiłki przygotowywane są na miejscu i serwowane we wspólnej jadalni. Osoby leżące otrzymują posiłki bezpośrednio do pokoi. Kuchnia przygotowuje także posiłki dietetyczne.

Położenie geograficzne DPS Nazaret w Gliwicach

DPS Nazaret w Gliwicach jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Gliwice to miasto w południowej Polsce. Geograficznie leży na Górnym Śląsku, na Wyżynie Śląskiej, nad rzeką Kłodnicą. Gliwice znajdują się w zachodniej części konurbacji górnośląskiej.

Lokalizacja i dojazd do DPS Nazaret w Gliwicach

Ośrodek mieści się przy ulicy Odrowążów 124 w Gliwicach. Dom opieki leży w dzielnicy Sośnica, na pograniczu Gliwic i Zabrza. W pobliżu budynku znajduje się kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, a także sklepy, poczta i przystanki autobusowe.

124, Odrowążów, Gliwice, Województwo śląskie, 44-103, Polska.

Jak dojechać do domu? Najszybciej i najwygodniej dojedziesz własnym samochodem. W niewielkiej odległości od obiektu biegnie autostrada A1. Trasa łączy bezpośrednio Trójmiasto, Toruń, Łódź i Górnośląski Okręg Przemysłowy.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS Nazaret w Gliwicach

DPS Nazaret w Gliwicach jest domem opieki położonym w mieście. Palmiarnia Miejska to jedna z największych atrakcji miasta. Zgromadzone w niej rośliny rozmieszczone są w kilku pawilonach. Zwiedzający mają okazję podziwiać rośliny użytkowe, sukulenty, rośliny historyczne czy rośliny tropikalne. Palmiarnia wchodzi w skład Parku Chopina, w którym odwiedzający mają okazję odpocząć wśród drzew i krzewów.

W Gliwiach i najbliższej okolicy znajduje się więcej atrakcji turystycznych. Oto kilka z nich:

 • Kolejkowo Gliwice,
 • Zamek Piastowski w Gliwicach,
 • Rynek w Gliwicach,
 • Kąpielisko Leśne w Zabrzu,
 • Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu,
 • Kopalnia Guido w Zabrzu,
 • Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach,
 • Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach,
 • Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Fot.: www.dpsnazaret-gliwice.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy w ośrodku świadczone są usługi rehabilitacyjne?

  Tak, w ośrodku pensjonariusze mogą korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych.

  Czy w placówka oferuje opiekę osób z demencją?

  Tak, ośrodek oferuje opiekę dla osób z demencją.