Dom Opieki Zapiecek w Rogoźniku

Dom Opieki „Zapiecek” w Rogoźniku

Dane kontaktowe:

 • 519
 • 513
 • 519
Adres:

ul. Kościuszki 224
42-582 Rogoźnik

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Rogoźnik
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Opieki Zapiecek w Rogoźniku położony jest niedaleko Katowic. Ośrodek stanowi bezpieczny azyl dla osób starszych, które z różnych przyczyn potrzebują całodobowej opieki. Swoje miejsce znajdą tutaj także seniorzy z chorobą Alzheimera lub demencją starczą. Na miejscu czekają na nich komfortowe pokoje, doświadczony personel, a także bogata oferta zajęć dodatkowych. Placówka dysponuje ponadto ogrodem, w którym podopieczni mogą spędzać czas w wiosenne i letnie miesiące.

Oferta Domu Opieki Zapiecek w Rogoźniku

Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczucie seniorów czuwa przez całą dobę zespół specjalistów o potwierdzonych kwalifikacjach. Do jego zadań należy m.in.: stałe monitorowanie stanu zdrowia podopiecznych, pomoc w codziennych czynnościach, pielęgnacja w czasie choroby czy organizacja czasu wolnego.

Dom opieki w Rogoźniku zapewnia seniorom ponadto: opiekę lekarza POZ, konsultacje lekarzy specjalistów, rehabilitację oraz wsparcie psychologiczne.

Kto może skorzystać z oferty Domu Opieki Zapiecek w Rogoźniku?

Dom Opieki Zapiecek w Rogoźniku działa również jako pensjonat dla seniorów. Placówka ma charakter prywatny i koedukacyjny. Dysponuje 30 miejscami. Jej mieszkańcami mogą zostać osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne fizycznie – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Oferta ośrodka obejmuje pobyty krótko- i długoterminowe.

Warunki lokatorskie w Domu Opieki Zapiecek w Rogoźniku

Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie. Nie ma w nim barier architektonicznych, które mogłyby utrudniać codzienne funkcjonowanie. Na miejscu jest za to sporych rozmiarów ogród, a nawet jacuzzi.

Nowocześnie zaaranżowany budynek zapewnia wysoki standard zamieszkania. Pensjonariusze mają do dyspozycji estetycznie wykończone, schludne pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami. Wszystkie wyposażone są w podstawowe meble i sprzęty.

Pokoje w Domu Opieki Zapiecek w Rogoźniku są przestronne, dzięki czemu bez problemu mogą poruszać się po nich osoby na wózkach inwalidzkich
Pokoje w Domu Opieki Zapiecek w Rogoźniku są przestronne, dzięki czemu bez problemu mogą poruszać się po nich osoby na wózkach inwalidzkich

Podopieczni ośrodka mają zapewnione zakwaterowanie i pełne wyżywienie. Całodzienne menu składa się z 5 smacznych, domowych posiłków – 3 posiłków głównych i 2 dodatkowych. Są one podawane seniorom o stałych porach. Każdy z pensjonariuszy posiada indywidualny program dietetyczny.

Położenie geograficzne Domu Opieki Zapiecek w Rogoźniku

Dom Opieki Zapiecek w Rogoźniku jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Rogoźnik to wieś w powiecie będzińskim, w gminie Bobrowniki. Geograficznie leży na Śląsku, w Zagłębiu Dąbrowskim, w niewielkiej kotlinie pomiędzy wzgórzami Buczyna i Sadowie.

Lokalizacja i dojazd do Domu Opieki Zapiecek w Rogoźniku

Ośrodek mieści się przy ulicy Kościuszki 224 w Rogoźniku. Obiekt znajduje się w niewielkiej odległości od Katowic i serca Śląska. Okolica domu opieki jest cicha i spokojna. Sam budynek położony jest na zielonej, ogrodzonej działce.

224, Tadeusza Kościuszki, Rogoźnik, Województwo Śląskie, 42-582, Polska.

Niewielkie oddalenie od Katowic sprawia, że dojazd do placówki nie powinien sprawić nikomu większych problemów. W niewielkiej odległości od miasteczka biegnie autostrada A1, a 12 kilometrów dalej znajduje się Lotnisko Pyrzowice.

Dom Opieki Zapiecek w Rogoźniku dysponuje zacisznym ogrodem
Dom Opieki Zapiecek w Rogoźniku dysponuje zacisznym ogrodem

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Opieki Zapiecek w Rogoźniku

Dom Opieki Zapiecek w Rogoźniku jest domem opieki położonym w mieście. Jedną z atrakcji miasteczka są tamtejsze akweny wodny wraz z otaczającym je parkiem krajobrazowym. Jego powierzchnia to około 64 ha. Na terenie parku mieści się centrum rekreacyjne z domkami letniskowymi, restauracja, plac zabaw dla dzieci, a także pole namiotowe z miejscem na dancingi. W promieniu 10 km od Rogoźna znajdują się też inne atrakcje, w tym m.in.:

 • Bazylika Piekarska w Piekarach Śląskich,
 • Góra Świętej Doroty w Będzinie,
 • Muzeum Zagłębia w Będzinie,
 • Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich,
 • Muzeum Saturn w Czeladzi,
 • Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi,
 • Muzeum Górnośląskie w Bytomiu,
 • Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Fot.: www.zapiecek.biz

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie