Dom Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie

Dane kontaktowe:

 • 32
Adres:

Wandy 64,
41-500 Chorzów

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Miasto: Chorzów
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

DPS „Nadzieja” w Chorzowie to doskonałe miejsce dla osób pragnących spędzić jesień życia w komfortowych warunkach. Placówka dysponuje 60 miejscami dla osób w podeszłym wieku. Jej mieszkańcami są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ośrodek zapewnia im całodobową opiekę, rehabilitację, terapię zajęciową oraz wsparcie psychologiczne. Seniorzy mogą liczyć również na opiekę duszpasterską.

Oferta DPS „Nadzieja” w Chorzowie

Ośrodek oferuje swoim podopiecznym całodobową opiekę, rehabilitację, terapię zajęciową oraz wsparcie psychologa. Opiekę nad seniorami sprawuje wykwalifikowany personel składający się z opiekunek i pielęgniarek.

Na miejscu pracują terapeuci zajęciowi. Do ich zadań należy animowanie czasu wolnego, rozwijanie pasji swoich podopiecznych, a także organizacja wycieczek i innych atrakcji.

W domu opieki w Chorzowie znajduje się nowocześnie wyposażona sala gimnastyczna. To właśnie tam pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty odbywają się zajęcia usprawniające. DPS zapewnia również dostęp do zabiegów fizykalnych takich jak: elektroterapia, hydroterapia i masaż leczniczy.

Kto może skorzystać z oferty DPS „Nadzieja” w Chorzowie?

Dom Pomocy Społecznej ,,Nadzieja” przy ulicy Wandy 64 w Chorzowie to publiczna placówka prowadzona przez władze powiatu chorzowskiego. Ośrodek powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku i dysponuje 60 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS „Nadzieja” w Chorzowie

Historia ośrodka sięga drugiej dekady XX wieku. Sam budynek powstał w latach 1916-1917. Pierwotnie nosił nazwę „Dom Obywatelski Miasta Królewska Huta”. Obecnie jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i spełnia wszelkie obowiązujące standardy.

Obiekt leży w spokojnej i zielonej okolicy. Wokół budynku stworzone są strefy relaksu, w których mieszkańcy mogą odpoczywać na łonie natury.

Pokoje w Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie wyposażone są w telewizory i inne niezbędne urządzenia
Pokoje w DPS „Nadzieja” w Chorzowie wyposażone są w telewizory i inne niezbędne urządzenia

Dla mieszkańców przeznaczone są pokoje 2-, 3-i 4-osobowe (każdy z dostępem do umywalki). Na wszystkich piętrach znajdują ogólnodostępne łazienki z WC. Wszystkie pomieszczenia (sanitarne i mieszkalne) dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ciągu dnia seniorzy chętnie spędzają czas wspólnie. Na terenie domu mają do dyspozycji takie pomieszczenia jak jadalnia czy pokój pobytu dziennego. Pensjonariusze mają również możliwość uczestniczenia w nabożeństwach w kaplicy, w której przechowywane są również relikwie błogosławionej Bronisławy.

Położenie geograficzne DPS „Nadzieja” w Chorzowie

Dom Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Chorzów to miasto położone w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Geograficznie leży na Górnym Śląsku, na Wyżynie Katowickiej, będącej centralną częścią Wyżyny Śląskiej. Chorzów graniczy z Katowicami, Rudą Śląską, Bytomiem, Piekarami Śląskimi, Siemianowicami oraz Świętochłowicami.

Lokalizacja i dojazd do DPS „Nadzieja” w Chorzowie

Dom Pomocy Społecznej „Nadzieja” mieści się przy ulicy Wandy 64 w Chorzowie. W niewielkiej odległości od domu opieki znajduje się Sanktuarium św. Floriana. W sąsiedztwie nie brakuje też sklepów spożywczych i innych punktów usługowych.

Dom Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie dysponuje własnym środkiem transportu - auto dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych
DPS „Nadzieja” w Chorzowie dysponuje własnym środkiem transportu – auto dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych

Kilkadziesiąt metrów od domu znajduje się w przystanek autobusowy ,,Chorzów Centrum Edukacji”. Zatrzymują się na nim autobusy linii:

 • 164: Obroki Elkop (Katowice) – Chorzów – Osiedle Tysiąclecia Pętla (Katowice);
 • 231: Chorzów Centrum Edukacji – (Świętochłowice) Osiedle Ustronie Chopina;
 • 632: Chorzów Gwarecka – Katowice Dworzec;
 • 664: Przełajka Pętla (Siemianowice Śląskie) – Chorzów – Węzłowiec Pętla (Siemianowice Śląskie);
 • 840: Katowice Mickiewicza – Chorzów – Świętochłowice – Ruda Śląska – Zabrze – Gliwice Plac Piastów;
 • 840N (nocna): Katowice Dworzec – Chorzów – Świętochłowice – Ruda Śląska – Zabrze – Gliwice Plac Piastów;
 • 998: Chorzów Gwarecka – Klimzowiec Racławicka.

66, Wandy, Chorzów, Województwo Śląskie, 41-500, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS „Nadzieja” w Chorzowie

Dom Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie jest domem opieki położonym w mieście. Park Śląski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Chorzowa. Jest on zlokalizowany na pograniczu Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Park rozciąga się na obszarze ponad 500 ha. na jego terenie znajduje się sporo atrakcji, w tym: Planetarium, Stadion Śląski, Śląskie Wesołe Miasteczko czy Górnośląski Park Etnograficzny. Inne ciekawe miejsca w mieście i poza miastem to:

 • Kolejka Elka,
 • Skansen Górnośląski Park Etnograficzny,
 • ZOO w Chorzowie,
 • Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach,
 • Muzeum Górnośląskie w Bytomiu,
 • Muzeum Śląskie w Katowicach,
 • Muzeum Historii Katowic w Katowicach,
 • Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi.

Fot.: www.dpsnadzieja.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie