Dom Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach

Dane kontaktowe:

Adres:

Mikołaja Kopernika 6,
43-100 Tychy

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej św. Anna działa od 2000 roku. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę osobom starszym, niezależnie od wyznania. Placówka ma charakter koedukacyjny, dlatego jej mieszkańcami są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Cały obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na miejscu znajduje się winda. Do dyspozycji seniorów są również komfortowe pokoje mieszkalne, wyposażone w podstawowe sprzęty i meble.

Oferta DPS św. Anna w Tychach

Mieszkańcy domu opieki w Tychach uczestniczą w terapii zajęciowej i rehabilitacji. Zajęcia odbywają się w dni robocze w godzinach 8:00 – 16:00, w specjalnie dostosowanych i wyposażonych pomieszczeniach. Wyposażenie sali rehabilitacyjnej obejmuje m.in.: kabinę UGUL, rotory na kończyny górne i dolne, masażer stóp, tablicę do ćwiczeń manualnych oraz lampy Sollux i Biotron.

Rehabilitacja prowadzona jest w formule grupowej i indywidualnej. W jej ramach odbywa się zabiegi z zakresu:

 • kinezyterapii – zajęcia w sali rehabilitacyjnej, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spacery, zawody sportowe;
 • fizykoterapii – naświetlania lampą Sollux i Bioptron;
 • masażu – masaż leczniczy.
W Domu Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach znajduje się sala do terapii zajęciowej wyposażona w telewizor, sprzęt audio oraz książki, puzzle i gry planszowe
W DPS św. Anna w Tychach znajduje się sala do terapii zajęciowej wyposażona w telewizor, sprzęt audio oraz książki, puzzle i gry planszowe

W budynku Domu Pomocy Społecznej św. Anna znajduje się sala terapeutyczna wyposażona w telewizor, sprzęt grający i inne akcesoria niezbędne podczas prowadzenia zajęć. Stosowane metody terapii to:

 • arteterapia,
 • muzykoterapia,
 • biblioterapia,
 • zooterapia,
 • zajęcia świetlicowe,
 • trening pamięci.

Kto może skorzystać z oferty DPS św. Anna w Tychach?

Dom Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach przy ulicy Mikołaja Kopernika 6 w Tychach jest placówka publiczną o charakterze stacjonarnym. Ośrodek przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku i dysponuje 54 miejscami pobytu stałego. Jego mieszkańcy to zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Warunki lokatorskie w DPS św. Anna w Tychach

Pokoje mieszkalne i pomieszczenia ogólnodostępne znajdują się na trzech kondygnacjach. Przemieszczanie się między piętrami umożliwia winda. W obiekcie nie ma barier architektonicznych. Są za to liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Na każdym piętrze znajduje się jadalnia, która poza godzinami posiłków pełni funkcję świetlicy. To tutaj seniorzy spędzają czas w ciągu dnia, oglądają telewizję, a także przyjmują gości. W każdym z takich pomieszczeń dostępny jest czajnik bezprzewodowy, kuchenka mikrofalowa oraz naczynia i sztućce.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach mogą dowolnie zaaranżować swoją przestrzeń
Mieszkańcy DPS św. Anna w Tychach mogą dowolnie zaaranżować swoją przestrzeń

Dom Pomocy Społecznej św. Anna dysponuje 26 pokojami mieszkalnymi, z czego 24 to pokoje 2-osobowe, zaś pozostałe 2 to pokoje 3-osobowe. W każdym z nich znajduje się wygodne łóżko, szafa ubraniowa, szafka nocna oraz stół z krzesłami.

Kilka pokoi wyposażonych jest w prywatne łazienki. Na każdym piętrze znajdują się łazienki ogólnodostępne – na 2 pokoje przypada 1 łazienka. Pomieszczenia sanitarne dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niektóre z nich wyposażone zostały w specjalistyczne wanny i podnośniki.

Położenie geograficzne DPS św. Anna w Tychach

Dom Pomocy Społecznej św. Anna jest jednym z domów opieki w województwie śląskim. Tychy to miasto leżące na Górnym Śląsku, w dorzeczu Wisły. Miasto znajduje się w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Od północy graniczy z Katowicami, od wschodu z Lędzinami i Bieruniem, od południa ze Świerczyńcem i Kobiórem, od zachodu zaś z Wyrami i Mikołowem.

Lokalizacja i dojazd do DPS św. Anna w Tychach

DPS św. Anna mieści się przy ulicy Mikołaja Kopernika 6. Obiekt znajduje się w dzielnicy Śródmieście, w niewielkiej odległości od stacji kolejowej Tychy Bielska. Teren wokół domu opieki został zagospodarowany z myślą o mieszkańcach. W ogrodzie seniorzy mogą spędzać czas na ulubionych aktywnościach. To także miejsce, w którym odbywają się różnego rodzaju imprezy plenerowe.

6, Kopernika, Tychy, Województwo Śląskie, 43-100, Polska.

Kilka kroków od domu znajduje się przystanek autobusowy i trolejbusowy (,,Tychy Żwakowska”). Zatrzymują się na nim autobusy linii 128, 137 i 256 oraz trolejbusy linii C i H.

Dojazd do Tychów możliwy jest drogą krajową nr 1. Trasa łączy północ Polski (Gdańsk) z południem: Gorzyczkami i Zwardoniem. DK1 biegnie przez 4 województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i śląskie.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS św. Anna w Tychach

Dom Pomocy Społecznej św. Anna w Tychach jest domem opieki położonym w mieście. Tyskie Browarium to jedna z jego atrakcji i niewątpliwie miejsce wyjątkowe. Tyskie Browary Książęce mieszczą się przy ulicy Katowickiej 9, a ich historia rozpoczyna się w 1629 roku. To jeden z najstarszych browarów w Polsce, który nadal funkcjonuje. Zwiedzający mają tu okazję poznać historię browarium, zobaczyć, jak wygląda proces warzenia piwa, a nawet zdegustować produkowany na miejscu trunek. Sporo atrakcji czeka też poza miastem. Oto kilka z nich:

 • Jezioro Paprocańskie w Tychach,
 • Rynek w Mikołowie,
 • Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach,
 • Bazylika w Panewnikach,
 • Muzeum Historii Katowic w Nikiszowcu,
 • Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach,
 • Galeria Szyb Wilson w Katowicach.

Fot.: www.dpsannatychy.caritas.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie