Dom Pomocy Społecznej w Ziębicach

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Kościelna 10-12
57 – 220 Ziębice

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Ziębice
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Ziębicach to placówka publiczna, która specjalizuje się w całodobowej opiece nad osobami starszymi i przewlekle somatycznie chorymi. Ośrodek dysponuje 120 miejscami. Jego mieszkańcami są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka zapewnia swoim podopiecznym usługi bytowe, a także rehabilitację i terapię zajęciową.

Oferta DPS w Ziębicach

W domu opieki w Ziębicach pracują opiekunki, pielęgniarki i pokoje. Pielęgniarki są na miejscu przez całą dobę. Do ich zadań należy m.in.: umawianie wizyt do lekarza pierwszego kontaktu i lekarzy specjalistów, pobieranie materiałów do badań diagnostycznych, podawanie leków, wykonywanie iniekcji, zakładanie opatrunków, wykonywanie inhalacji oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Mieszkańcy objęci są opieką medyczną przez lekarzy rodzinnych w przychodni zdrowia. Do osób leżących wzywani są lekarze na wizyty domowe. Na konsultacje specjalistyczne mieszkańcy dowożeni są samochodem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pensjonariusze mogą liczyć także na wsparcie psychiatry i psychologa.

Dom Pomocy Społecznej w Ziębicach dysponuje własnym zapleczem rehabilitacyjnym
DPS w Ziębicach dysponuje własnym zapleczem rehabilitacyjnym

W ramach usług wspomagających ośrodek zapewnia seniorom kompleksową opiekę rehabilitacyjną. Ma ona na celu utrzymanie lub przywrócenie utraconej sprawności. Placówka dysponuje:

 • salą gimnastyczną z rowerkami stacjonarnymi, rotorami kończyn górnych i dolnych oraz materacami do ćwiczeń;
 • salą rehabilitacyjną UGUL z kabiną ćwiczeń i zawieszeń oraz stołem rehabilitacyjnym;
 • pracownią fizykoterapii (laser, pole magnetyczne, prądy, krioterapia, ultradźwięki, lampy Sollux i Bioptron);
 • pokojem aktywizacji ruchowej (bieżnia, atlas, wioślarz, ławka do ćwiczeń).

W ramach aktywizacji seniorzy chętnie biorą udział w terapii zajęciowej. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w grupach. Pod czujnym okiem psychologa i terapeuty zajęciowego prowadzone są zajęcia, na których seniorzy słuchają muzyki, oglądają filmy, wykonują lekkie ćwiczenia rozluźniające czy malują.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Ziębicach?

Dom Pomocy Społecznej w Ziębicach to placówka publiczna o charakterze stacjonarnym. Ośrodek dysponuje łącznie 120 miejscami. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chore – zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Warunki lokatorskie w DPS w Ziębicach

DPS w Ziębicach dysponuje 120 miejscami pobytu stałego. Pensjonariusze mają do dyspozycji 57 pokoi, wyposażonych w podstawowe sprzęty zgodnie z obowiązującym standardem.

Łazienki i toalety są ogólnodostępne i znajdują się na korytarzach. Wszystkie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Liczba łazienek zapewnia możliwość korzystania z każdej przez nie więcej niż 6 osób, a w przypadku toalet przez nie więcej niż 4 osoby. Dodatkowo na terenie domu znajdują się dwie kąpielownie dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach znajduje się kaplica - mogą z niej korzystać mieszkańcy i ich goście
Na terenie DPS w Ziębicach znajduje się kaplica – mogą z niej korzystać mieszkańcy i ich goście

Mieszkańcy domu mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Organizacją czasu wolnego w domu zajmuje się pracujący na miejscu personel. Seniorzy chętnie spędzają czas wspólnie. Latem mogą korzystać z terenu rekreacyjnego wokół budynku.

Położenie geograficzne DPS w Ziębicach

DPS w Ziębicach jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Ziębice to niewielkie miasto w powiecie ząbkowickim, w gminie miejsko-wiejskiej Ziębice. Geograficznie leży na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Ziębicach

Ośrodek mieści się przy ulicy Kościelnej 10-12 w Ziębicach. Dom opieki znajduje się w centrum miasteczka, tuż obok Bazyliki św. Jerzego, zaledwie kilka kroków od miejskiego rynku.

10, Kościelna, Ziębice, Województwo dolnośląskie, 57-220, Polska.

Do miasta można dojechać samochodem. Przez Ziębice biegnie droga wojewódzka nr 395, łącząca Paczków z Wrocławiem. Trasa prowadzi przez 3 powiaty: ząbkowicki, strzeliński i wrocławski.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Ziębicach

DPS w Ziębicach jest domem opieki położonym w mieście. Jedną z atrakcji turystycznych w Ziębicach jest Muzeum Domu Śląskiego, w którego zbiorach znajduje się sporych rozmiarów kolekcja sprzętu gospodarstwa domowego. Na zwiedzających czekają tu również zbiory śląskiej sztuki i rzemiosła artystycznego. Atrakcji turystycznych nie brakuje też w najbliższej okolicy. Oto kilka z nich:

 • Zamek w Otmuchowie,
 • Kopalnia Szklary w Szklarach,
 • Muzeum Motoryzacji w Paczkowie,
 • Muzeum Gazownictwa w Paczkowie,
 • Piernikarnia Śląska w Niemczy,
 • Kopalnia Złota w Złotym Stoku,
 • Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Fot.: www.dpsziebice.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie