Dom Opieki – Dwór Biskupi w Nysie

Dom Opieki - Dwór Biskupi w Nysie

Dane kontaktowe:

Adres:

Aleja Lompy 3,
48-300 Nysa

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Nysa
Województwo: opolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dwór Biskupi w Nysie to prywatny dom opieki gwarantujący najwyższe standardy opieki oraz bezpieczeństwo pensjonariuszy. Nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem mieszkańców czuwa na miejscu doświadczony i odpowiednio przeszkolony personel – ośrodek współpracuje z lekarzami, ratownikami medycznymi i opiekunkami. Wykwalifikowany personel, przestronne i komfortowe pokoje, a także bogata oferta kulturalna to największe zalety domu opieki w Nysie.

Oferta Dworu Biskupiego w Nysie

Ośrodek gwarantuje najwyższy standard opieki. Pensjonariusze mogą liczyć na opiekę medyczną, badania diagnostyczne oraz terapię zajęciową dopasowaną do ich indywidualnych potrzeb.

Dom opieki w Nysie jest wyposażona w profesjonalny sprzęt, który umożliwia stały monitoring funkcji życiowych seniorów. Na miejscu dostępne są m.in.: hiperbaryczna komora, koncentratory tlenu, pulsoksymetry, a nawet karetka ratownictwa medycznego.

Ośrodek zapewnia rehabilitacje:

 • kardiologiczną (po zawale, dla osób z chorobami sercowo-naczyniowymi);
 • geriatryczną,
 • psychologiczną (pomoc w przystosowaniu się do nowej rzeczywistości);
 • pourazową (rehabilitacja pooperacyjna);
 • poudarową (dla osób po udarach);
 • ortopedyczną (dyskopatie, bóle krzyża itp.).

Kto może skorzystać z oferty Dworu Biskupiego w Nysie?

Dom Opieki – Dwór Biskupi w Nysie to prywatna placówka opiekuńcza dysponująca 37 miejscami. Pensjonariuszami ośrodka mogą zostać osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne. Dwór Biskupi oferuje również opiekę nad osobami dementywnymi i cierpiącymi na chorobę Alzheimera.

Placówka posiada w swojej ofercie pobyty stałe i czasowe. Ceny za miesięczny pobyt zaczynają się już od 3000,00 zł. Ośrodek oferuje opcję odroczonej płatności. W przypadku zawarcia umowy pobytu z odroczonym terminem płatności części ceny, możliwy jest pobyt już przy płatności w kwocie 3.000 zł miesięcznie. Pozostałą część będzie można zapłacić w umówionym terminie lub po zakończeniu umowy.

Dom Opieki - Dwór Biskupi w Nysie to także przestrzenie wspólne, w kórych seniorzy spędzają czas razem
Dwór Biskupi w Nysie to także przestrzenie wspólne, w kórych seniorzy spędzają czas razem

Warunki lokatorskie w Dworze Biskupim w Nysie

Dom Opieki – Dwór Biskupi w Nysie to komfortowy obiekt przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ośrodek dysponuje pokojami 1-, 2 – i 3-osobowymi. W każdym z nich znajduje się łazienka z bezprogowym prysznicem, system przyzywowy oraz telewizor. Pokoje są jasne, przestronne i pozwalające na swobodę poruszania. Dla większej wygody mieszkańców wyposażono je w łóżka hotelowe lub szpitalne z podnośnikami hydraulicznymi.

Dom Opieki - Dwór Biskupi w Nysie zapewnia podopiecznym bardzo dobre warunki bytowe
Dwór Biskupi w Nysie zapewnia podopiecznym bardzo dobre warunki bytowe

Bardzo dobre warunki bytowe, wykwalifikowany personel i bogata oferta zajęć kulturalno-oświatowych to nie jedyne atuty ośrodka. W ramach pobytu pensjonariusze mają zapewnione również całodzienne wyżywienie, składające się ze zbilansowanych i smacznych posiłków.

Położenie geograficzne Dworu Biskupiego w Nysie

Dwór Biskupi w Nysie jest jednym z domów opieki w województwie opolskim. Nysa to miasto w powiecie nyskim, w gminie miejsko-wiejskiej Nysa. Geograficznie leży na Dolnym Śląsku, na pograniczu Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej, w południowo-zachodniej części Doliny Nysy Kłodzkiej.

Lokalizacja i dojazd do Dworu Biskupiego w Nysie

Ośrodek mieści się przy Alei Lompy 3 w Nysie. Dom opieki znajduje się w mieście, w niewielkiej odległości od Rynku, Muzeum Powiatowego oraz Bazyliki św. Jakuba i św. Agnieszki.

3, Aleja Lompy, Nysa, Opolskie, 48-300, Polska.

Do Nysy można dojechać autobusem lub własnym samochodem. Przez miasto biegnie kilka dróg wojewódzkich i krajowych, w tym między innymi droga krajowa nr 46, zapewniająca łączność z autostradą A4. Trasa prowadzi przez Kłodzko, Nysę, Opole, Lubliniec, Częstochowę i Szczekociny. Do Nysy można dotrzeć również pociągiem – w mieście znajduje się jedna stacja kolejowa oraz przystanek kolejowy ,,Nysa Wschodnia” na trasie do Opola.

Atrakcje turystyczne w okolicy Dworu Biskupiego w Nysie

Dwór Biskupi w Nysie jest domem opieki położonym w mieście. Znajduje się kilka kroków od miejskiego Rynku – jednej z największych atrakcji miasteczka. Rynek w Nysie jest trzecim co do wielkości na Śląsku. Jego układ architektoniczny pozostał niemalże niezmieniony od czasów średniowiecza. Na placu znajduje się miejski ratusz oraz kilka ciekawych zabytków, w tym Dom Wagi Miejskiej, fontanna Trytona i Bazylika św. Jakuba i św. Agnieszki. W poszukiwaniu atrakcji warto wybrać się za miasto. W okolicy warto odwiedzić:

 • Zamek w Otmuchowie,
 • Ruiny pałacu Schaffgotschów w Kopicach,
 • Muzeum Gazownictwa w Paczkowie,
 • Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach,
 • Zamek Książąt Niemodlińskich w Niemodlinie,
 • Zamek w Mosznej,
 • Kopalnia Złota w Złotym Stoku.

Fot.: www.dworbiskupi.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Jakie są potrzebne dokumenty, aby zarezerwować miejsce w ośrodku?

  W celu rezerwacji miejsca w ośrodku należy dostarczyć dokumenty informujące o stanie zdrowia pensjonariusza, może być to ostatni wypis ze szpitala lub opis lekarza rodzinnego.