Dom Pomocy Społecznej w Opolu

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Szpitalna 17
45-010 Opole

Lokalizacja: Nad rzeką W mieście
Miasto: Opole
Województwo: opolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

DPS w Opolu przy ulicy Szpitalnej w Opolu to publiczna placówka prowadzona przez Siostry Franciszkanki. Ośrodek zapewnia całodobową opiekę osobom w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorym – zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Pensjonariusze zakwaterowani są w komfortowych, przytulnych pokojach. Budynek leży w samym centrum Opola – na jego terenie znajduje się jednak ogród, w którym podopieczni w porze letniej chętnie przebywają.

Oferta DPS w Opolu

Seniorzy będący podopiecznymi domu opieki w Opolu mają zapewnioną całodobową opiekę. Personel opiekuńczy dba nie tylko o organizację czasu wolnego, ale również pomaga pensjonariuszom w codziennych czynnościach. Ośrodek gwarantuje ponadto opiekę lekarza POZ – wizyty w DPS-ie realizowane są dwa razy w tygodniu.

Dom Pomocy Społecznej w Opolu dysponuje własną salą do rehabilitacji ruchowej
DPS w Opolu dysponuje własną salą do rehabilitacji ruchowej

Mieszkańcy domu mają możliwość korzystania z rehabilitacji oraz terapii zajęciowej. Chętnie uczestniczą też w grupowych i indywidualnych zajęciach z psychologiem. Wśród proponowanych form terapii dostępne są między innymi ćwiczenia stymulujące funkcje poznawcze.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Opolu?

Dom Pomocy Społecznej w Opolu to publiczna placówka o charakterze koedukacyjnym. Ośrodek prowadzą Siostry Franciszkanki Szpitalne. Pensjonariuszami są osoby przewlekle somatycznie chore i w podeszłym wieku . Ośrodek dysponuje łącznie 52 miejscami – zarówno na pobyt stały, jak i czasowy.

Warunki lokatorskie w DPS w Opolu

Ośrodek dysponuje komfortowymi i czystymi pokojami dla pensjonariuszy. Zarówno pokoje, jak i łazienki dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podobnie jak pomieszczenia ogólnodostępne, w których seniorzy spędzają czas w ciągu dnia. Na terenie domu znajduje się między innymi świetlica, w której odbywają się zajęcia terapeutyczne.

Podopieczni domu mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Posiłki są smaczne i zbilansowane. Menu uwzględnia indywidualne zalecenia dietetyczne, w sytuacji przewlekłej choroby, takiej jak na przykład cukrzyca.

Siostry Franciszkanki sprawują kompleksową opiekę duszpasterską nad pensjonariuszami. Na miejscu dostępna jest Kaplica św. Aleksego, w której każdego dnia odbywają się msze święte i nabożeństwa różańcowe. Osoby leżące mają możliwość uczestnictwa w nabożeństwach poprzez radiowęzeł.

Położenie geograficzne DPS w Opolu

DPS w Opolu jest jednym z domów opieki w województwie opolskim. Opole to miasto w południowo-zachodniej Polsce i stolica województwa opolskiego. Miasto znajduje się w powiecie opolskim. Historyczna stolica Górnego Śląska leży na Nizinie Śląskiej, w Pradolinie Wrocławskiej i Równinie Opolskiej. Miasto zlokalizowane jest w odległości około 270 km od Warszawy.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Opolu

DPS mieści się przy ulicy Szpitalnej 17 w Opolu. Obiekt znajduje się w centrum miasta, nad Kanałem Młynówka wpadającym do Odry. Mimo, że dom opieki znajduję się w samym sercu miasta – dysponuje ogrodem, w którym seniorzy chętnie przebywają w cieplejsze miesiące.

Przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Opolu znajduje się sporych rozmiarów ogródek
Przed budynkiem DPS w Opolu znajduje się sporych rozmiarów ogródek

Opole jako stolica województwa opolskiego jest świetnie skomunikowana z innymi miastami. Do Opola bez problemu dojedziesz własnym samochodem. W odległości około 13 km od centrum miasta biegnie autostrada A4. Przez miasto przebiegają również drogi wojewódzkie i krajowe, w tym droga krajowa nr 45 i droga wojewódzka nr 423. Do Opola kursują ponadto pociągi i autobusy. Główny dworzec autobusowy znajduje się przy ulicy 1 Maja.

17, Szpitalna, Opole, Województwo opolskie, 46-020, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Opolu

DPS w Opolu jest domem opieki położonym w mieście. Opole słynie przede wszystkim z kultowego Festiwalu Piosenki, który doczekał się własnego muzeum. W Muzeum Polskiej Piosenki na zwiedzających czekają eksponaty przedstawiające historię polskiej piosenki od lat 20. XX wieku do czasów obecnych. Każdy zwiedzający otrzymuje pakiet z audioprzewodnikiem oraz słuchawkami. Hitem jest budka do nagrywania piosenek, w której każdy może nagrać ulubioną piosenkę i wysłać mailem do rodziny lub znajomych.

Pozostałe atrakcje turystyczne w Opolu i okolicy to:

 • Wieża Piastowska,
 • Wzgórze Uniwersyteckie,
 • Most Groszowy,
 • Opolska Wenecja,
 • Muzeum Wsi Opolskiej,
 • Muzeum Śląska Opolskiego,
 • Rynek w Opolu,
 • Zamek w Dąbrowie,
 • Zamek Książąt Niemodlińskich w Niemodlinie,
 • Zamek w Mosznej.

Fot.: www.dpsopole.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie