Rezydencja Elwira – Dom Spokojnej Starości w Rzędowie

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Wiejska 4
46-045 Rzędów

Lokalizacja: W dolinie
Miasto: Rzędów
Województwo: opolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Rezydencja Elwira to kameralny dom opieki, dysponujący zaledwie 17 miejscami pobytu stałego dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych fizycznie. Ośrodek leży na terenie malowniczej miejscowości, w odległości zaledwie 20 kilometrów od Opola. Na miejscu na pensjonariuszy czekają komfortowe pokoje, a także pomieszczenia ogólnodostępne – jadalnia, świetlica, sala rekreacyjna, kaplica oraz gabinet lekarsko-pielęgniarski.

Oferta Rezydencji Elwira w Rzędowie

Pensjonariusze są pod całodobową opieką pielęgniarską. Sprawuje ją odpowiednio wyszkolony i doświadczony personel, który ze zrozumieniem i empatią podchodzi do potrzeb osób starszych.

Pozostałe świadczenia medyczno-opiekuńcze, które zapewnia dom opieki w Rzędowie to:

 • opieka lekarska – wizyty lekarza rodzinnego, konsultacje lekarzy specjalistów;
 • badania diagnostyczne w podstawowym zakresie (morfologia, badanie moczu, itp.);
 • wsparcie psychologiczne,
 • opieka dietetyka,
 • terapia zajęciowa – zajęcia plastyczne, muzyczne, artystyczne i rozrywkowe;
 • rehabilitacja – zajęcia grupowe i indywidualne.

Kto może skorzystać z oferty Rezydencji Elwira w Rzędowie?

Rezydencja Elwira – Dom Spokojnej Starości w Rzędowie to prywatna placówka o charakterze koedukacyjnym. Ośrodek jest kameralny i dysponuje 17 miejscami. Jego oferta skierowana jest do osób w podeszłym wieku, przewlekle chorych i niepełnosprawnych fizycznie.

Warunki lokatorskie w Rezydencji Elwira w Rzędowie

Na terenie placówki dostępnych jest 17 miejsc noclegowych w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Wszystkie dostosowane są do potrzeb osób starszych i wyposażone w niezbędne udogodnienia, takie jak nowoczesne, elektrycznie sterowane łóżka, telewizor oraz radio. W łazienkach zamontowano specjalne uchwyty ułatwiające korzystanie z sanitariatów.

Ośrodek dysponuje ponadto przestrzenią wspólną – pełni ona funkcję jadalni, świetlicy i sali rekreacyjnej. Na miejscu dostępna jest również kaplica, gabinet lekarsko-pielęgniarski oraz gabinety rehabilitacyjne. Na terenie ośrodka działa monitoring.

Salon w Rezydencji Elwira - Domu Spokojnej Starości w Rzędowie
Salon w Rezydencji Elwira w Rzędowie

W cenę pobytu wliczone jest całodzienne wyżywienie. Posiłki dostosowane są do indywidualnych zaleceń dietetycznych i wydawane pięć razy dziennie. W razie potrzeby istnieje możliwość przygotowania dodatkowych posiłków. Mieszkańcy domu mogą jeść we wspólnej jadalni lub we własnych pokojach.

Personel ośrodka organizuje swoim podopiecznym czas wolny. Pensjonariusze mogą uczestniczyć w gimnastyce na świeżym powietrzu, spacerach po lesie czy różnego rodzaju zajęciach rekreacyjnych. Ośrodek udostępnia seniorom także biblioteczkę bogato zaopatrzona w książki i prasę.

Położenie geograficzne Rezydencji Elwira w Rzędowie

Rezydencja Elwira w Rzędowie jest jednym z domów opieki w województwie opolskim. Rzędów to niewielka wieś w południowo-zachodniej Polsce. Miejscowość znajduje się w powiecie opolskim, w gminie Turawa.

Lokalizacja i dojazd do Rezydencji Elwira w Rzędowie

Dom Spokojnej Starości – Rezydencja Elwira mieści się przy ulicy Wiejskiej 4 w Rzędowie. Okolica jest cicha i spokojna. Bliskość przyrody oraz łatwy dostęp do punktów usługowo-handlowych to jedna z największych zalet tej lokalizacji.

4, Wiejska, Rzędów, Opolskie, 46-045, Polska.

Dom opieki znajduje się w odległości około 14 km od Ozimka i 20 km od Opola. Dojazd do domu jest możliwy drogą wojewódzką nr 463, łączącą Bierdzany (DK45) z Zawadzkiem (DW901 oraz DW426).

Atrakcje turystyczne w okolicy Rezydencji Elwira w Rzędowie

Rezydencja Elwira w Rzędowie jest domem opieki położonym w dolinie. Zaledwie 10 kilometrów od domu znajduje się Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. To świetna atrakcja dla osób w każdym wieku. Kompleks powstał w 2014 roku. To pierwszy taki park w Polsce oraz jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Na miejscu czekają na zwiedzających między innymi wystawy multimedialne, dzięki którym poznasz dzieje swoich przodków. Mając nieco więcej czasu i własne auto warto odwiedzić także Opole. Oto kilka najciekawszych atrakcji w stolicy województwa opolskiego:

 • Muzeum Wsi Opolskiej,
 • Muzeum Piosenki Polskiej,
 • Rynek Główny,
 • Muzeum Śląska Opolskiego,
 • Wyspa Bolko i ZOO,
 • Wieża Piastowska,
 • Wzgórze Uniwersyteckie.

Fot.: www.rezydencjaelwira.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie