Rezydencja dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku

Dane kontaktowe:

 • 535
 • (34
Adres:

Jarnołtówek 52
48-267 Jarnołtówek

Lokalizacja: W dolinie
Województwo: opolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

„Złote Borki” to drugi obiekt należący do kompleksu o tej samej nazwie. Pierwszy znajduje się w miejscowości Borki Małe. Rezydencja specjalizuje się w całodobowej opiece nad osobami starszymi, schorowanymi i niepełnosprawnymi. Oferta ośrodka obejmuje pobytu krótko- i długoterminowe, a także turnusy rehabilitacyjne. Nowoczesna baza zabiegowa, komfortowe pokoje i dostęp do terenów zielonych to tylko kilka atutów placówki.

Oferta Rezydencji dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku

Na miejscu pracuje wykwalifikowany personel opiekuńczy i pielęgniarski. Mieszkańcy domu opieki w Jarnołtówku mają dostęp do szerokiego wachlarza zajęć terapeutycznych oraz profesjonalnego centrum fizjoterapeutycznego. W ramach rehabilitacji odbywają się zabiegi z zakresu:

 • laseroterapii,
 • magnetoterapii,
 • elektroterapii,
 • hydroterapii,
 • światłolecznictwa (lampa Sollux i Bioptron),
 • masażu leczniczego.

Kto może skorzystać z oferty Rezydencji dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku?

Rezydencja dla Seniorów w Jarnołtówku to prywatna placówka. Ośrodek posiada zezwolenie Wojewody Opolskiego na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnych, przewlekle chorym oraz osobom w podeszłym wieku.

Pełna oferta placówki obejmuje 3 rodzaje pobytów, w tym:

 • pobyty długoterminowe,
 • pobyty krótkoterminowe,
 • turnusy rehabilitacyjne.

Warunki lokatorskie w Rezydencji dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku

Rezydencja ma formułę otwartą – rodzina i bliscy mają możliwość odwiedzić seniorów w każdym dniu tygodnia. Sam obiekt jest przyjazny osobom w podeszłym wieku. Na jego terenie znajduje się kaplica i liczne udogodnienia dla osób mających trudności z poruszaniem.

W Rezydencji dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku dostępne są przestronne i w pełni wyposażone pokoje
W „Złotych Borkach” w Jarnołtówku dostępne są przestronne i w pełni wyposażone pokoje

Na szczególną uwagę zasługuje komfortowa baza noclegowa, składająca się z pokoi wyposażonych w niezbędne meble i sprzęty. W aranżacji pokoi panuje dowolność – seniorzy mogą przywieźć ze sobą ulubione meble lub pamiątki rodzinne, dzięki czemu wnętrze nabierze bardziej osobistego charakteru. Ośrodek umożliwia ponadto swoim podopiecznym pobyt z własnym pupilem.

W ramach pobytu seniorzy mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Menu uwzględnia indywidualne zalecenia dietetyczne.

Położenie geograficzne Rezydencji dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku

Rezydencja dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku jest jednym z domów opieki w województwie opolskim. Jarnołtówek to wieś w zachodniej Polsce. Miejscowość leży w województwie opolskim, w powiecie nyskim, w gminie Głuchołazy. Geograficznie Jarnołtówek zlokalizowany jest w Górach Opawskich, nad rzeką Złoty Potok, w odległości około 1 km od granicy z Czechami.

Lokalizacja i dojazd do Rezydencji dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku

Rezydencja dla Seniorów „Złote Borki” mieści się w Jarnołtówku, w odległości około 1 km od granicy z Czechami. Dom opieki położony jest na ogrodzonej działce. Ogród jest do dyspozycji mieszkańcówmogą spędzać tutaj czas w wiosenne i letnie miesiące.

Rezydencja dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku znajduje się na ogrodzonej działce
Rezydencja dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku znajduje się na ogrodzonej działce

Najwygodniej i najszybciej dojedziesz do Rezydencji ,,Złote Borki” samochodem. Kilka kilometrów od ośrodka biegnie droga wojewódzka nr 411, łącząca Nysę z granicą państwa. Miejscowości leżące przy trasie DW411 to: Podkamień, Przełęk, Nowy Świętów, Bodzanów, Głuchołazy oraz Konradów.

Jarnołtówek, Opolskie, 48-267, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy Rezydencji dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku

Rezydencja dla Seniorów „Złote Borki” w Jarnołtówku jest domem opieki położonym w dolinie. W poszukiwaniu ciekawych miejsc warto wyjechać poza Jarnołtówek, na przykład do oddalonych o około 5 km Głuchołazów. Jedną z tamtejszych atrakcji jest wieża widokowa na Biskupiej Kopie – najwyższy punkt w Górach Opawskich. Wieża jest doskonałym punktem widokowym – można z niej podziwiać Masyw Śnieżnika, Jeziora Nyskie, a nawet Karkonosze i Góry Stołowe. Jak dotrzeć na Biskupią Kopę? Możesz na przykład wybrać się na spacer czerwonym szlakiem z Jarnołtówka. Przejście tą trasą nie powinno zająć więcej niż 2 godziny. Inne atrakcje turystyczne w promieniu 30 km to:

 • Rynek Miejski w Prudniku,
 • Muzeum Powiatowe w Nysie,
 • Rynek w Nysie,
 • Wieża Zamku w Otmuchowie,
 • Zamek w Otmuchowie,
 • Zamek w Mosznej,
 • Muzeum Regionalne w Głogówku.

Fot.: www.zloteborki.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie