Dom Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach

Dane kontaktowe:

Adres:

Wałowa 44b,
57-220 Ziębice

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Ziębice
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach to publiczny ośrodek położony w małej, spokojnej miejscowości. Obiekt leży nad rzeką Oławą. Powstał z myślą o osobach schorowanych, samotnych i w podeszłym wieku. DPS zapewnia im całodobową opiekę, pomoc w codziennych czynnościach, a także organizację czasu wolnego. W jej ramach pensjonariusze mogą brać udział w zajęciach terapeutycznych – ruchowych, plastycznych, technicznych, muzycznych…

Oferta Domu Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach

Personel ośrodka dba o ty, by jego podopieczni poczuli się jak w domu. Do zadań zespołu opiekuńczego należy zarówno stałe monitorowanie stanu zdrowia seniorów, jak i pomoc im w codziennych czynnościach. Opiekunowie zajmują się też organizacją czasu pensjonariuszom i ułatwiają im kontakty z bliskimi.

W Dom Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach zastosowano specjalne udogodnienia dla seniorów (na zdjęciu łazienka z uchwytami ułatwiającymi korzystanie z sanitariatów)
W Dom Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach zastosowano specjalne udogodnienia dla seniorów (na zdjęciu łazienka z uchwytami ułatwiającymi korzystanie z sanitariatów)

W ramach usług wspomagających w domu opieki w Ziębicach prowadzone są zajęcia terapeutyczne, których celem jest aktywizacja seniorów i rozwijanie ich zainteresowań. Podczas terapii zajęciowej pensjonariusze mogą wykonywać różnego rodzaju prace. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, zajęcia warsztatowe oraz zajęcia artystyczne (plastyczne, muzyczne).

Kto może skorzystać z oferty Domu Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach?

Dom Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach przy ulicy Wałowej 44B to ośrodek stacjonarny, dysponujący zaledwie 27 miejscami. Wszystko to sprawia, że panuje w nim rodzinna i kameralna atmosfera. Mieszkańcy placówki to osoby w podeszłym wieku – zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Wysokość opłaty za pobyt w DPS-ie kształtuje się od 5000 zł. Warunki pobytu określa umowa zawarta przez podmiot prowadzący dom a mieszkańcem.

Warunki lokatorskie w Domu Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach

Ośrodek dysponuje pokojami 1- i 2-osobowymi. Większość z nich posiada prywatne łazienki, które są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W domu nie ma barier architektonicznych. Jest za to winda, system przeciwpożarowy oraz instalacja przywoławcza. Do dyspozycji gości z kolej jest parking.

W Domu Pomocy „Złota Jesień” w Zębicach znajdują się specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne wraz z instalacją przywoławczą
W Domu Pomocy „Złota Jesień” w Zębicach znajdują się specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne wraz z instalacją przywoławczą

W ramach usług bytowych ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodzienne wyżywienie składające się z 4 pysznych i pożywnych posiłków. Menu uwzględnia możliwości wyboru diety zgodnie ze wskazaniem lekarza bądź dietetyka. Placówka dysponuje własną kuchnią oraz wykwalifikowanym personelem, który zajmuje się przygotowywaniem codziennych posiłków.

Położenie geograficzne Domu Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach

Dom Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Ziębice to miasto w zachodniej Polsce, położone w powiecie ząbkowickim, w gminie miejsko-wiejskiej Ziębice. Historycznie miejscowość leży na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim.

Lokalizacja i dojazd do Domu Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach

Dom opieki mieści się w Ziębicach. To niewielkie i spokojne miasteczko z bogatą historią. Obiekt położony jest bezpośrednio nad rzeką Oławą, w malowniczej i zielonej okolicy.

44B, Wałowa, Ziębice, Dolnośląskie, 57-220, Polska.

Jak dojechać do ośrodka? Najszybciej i najwygodniej dojedziesz do domu samochodem. Kilkadziesiąt metrów od DPS-u biegnie droga wojewódzka nr 395, łącząca Paczków z Wrocławiem. Trasa prowadzi przez 3 powiaty: ząbkowicki, strzeliński i wrocławski.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach

Dom Pomocy „Złota Jesień” w Ziębicach jest domem opieki położonym w mieście. W Ziębicach mieści się Muzeum Muzeum Domu Śląskiego, w którego zbiorach znajduje się pokaźna kolekcja sprzętu gospodarstwa domowego, a także zbiory śląskiej sztuki i rzemiosła artystycznego. Jedną z perełek jest kolekcja śląskiego malarza i kolekcjonera Josepha Langera, który był mieszkańcem miasta. Miejscami wartymi odwiedzenia są również Rynek w Ziębicach oraz Park Miejski. Atrakcji turystycznych nie brakuje też w najbliższej okolicy. Oto kilka z nich:

 • Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim,
 • Muzeum Gazownictwa w Paczkowie,
 • Muzeum Motoryzacji w Paczkowie,
 • Kopalnia Szklary w Szklarach,
 • Piernikarnia Śląska w Niemczy,
 • Zamek w Otmuchowie,
 • Kopalnia Złota w Złotym Stoku.

Fot.: www.dpszlotajesien.epizy.com

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie