Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie – Słupiec

Dane kontaktowe:

 • 74
 • 74
Adres:

57-402 Nowa Ruda
ul. Parkowa 20

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Nowa Ruda
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

DPS w Nowej Rudzie-Słupiec to placówka o charakterze stacjonarnym zapewniająca podopiecznym kompleksowe wsparcie i całodobową opiekę. Mieszkańcy ośrodka to osoby przewlekle somatycznie chore, w tym osoby w podeszłym wieku. DPS przyjmuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Brak barier architektonicznych, dostęp do terenów rekreacyjnych i komfortowe warunki zakwaterowania to tylko niektóre atuty ośrodka.

Oferta DPS w Nowej Rudzie – Słupiec

Ośrodek dysponuje wykwalifikowanym personelem i świetnie wyposażonym zapleczem rehabilitacyjnym. W budynku domu opieki w Nowej Rudzie znajdują się gabinety terapii zajęciowej umożliwiające mieszkańcom aktywne spędzanie czasu. Seniorzy podtrzymują swoją sprawność poprzez uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych.

Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie - Słupiec świadczy usługi wspomagające, umożliwiające seniorom udział w terapii zajęciowej i zabiegach rehabilitacyjnych
Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie – Słupiec świadczy usługi wspomagające, umożliwiające seniorom udział w terapii zajęciowej i zabiegach rehabilitacyjnych

Kto może skorzystać z oferty DPS w Nowej Rudzie – Słupiec?

Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie – Słupiec przy ulicy Parkowej 20 to placówka stworzona z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych (kobietach i mężczyznach). Ośrodek posiada filię w Ścinawce Dolnej. W sumie DPS dysponuje 196 miejscami. Podmiotem zarządzającym jest Powiat Kłodzki.

Warunki lokatorskie w DPS w Nowej Rudzie – Słupiec

W Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie mieszkają kobiety i mężczyźni. Obiekt spełnia wszelkie obowiązujące standardy określone Rozporządzeniem Ministra Polityki Społecznej. Brak barier architektonicznych i windy umożliwiają bezproblemowe poruszanie się po domu osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Pokoje w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie - Słupiec są zaaranżowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie seniorów
Pokoje w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie – Słupiec są zaaranżowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie seniorów

Pensjonariusze zakwaterowani są w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Każdy z nich został wyposażony w podstawowe meble i sprzęty. Ich mieszkańcy mają możliwość przearanżowania swojej przestrzeni.

W domu znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz pomieszczenia ogólnodostępne, w których seniorzy spędzają czas w ciągu dnia. Do ich dyspozycji jest m.in.:

 • piękna kaplica,
 • gabinet terapii zajęciowej,
 • sala rehabilitacyjna,
 • jadalnia połączona ze świetlicą.

Położenie geograficzne DPS w Nowej Rudzie – Słupiec

Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie – Słupiec jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Nowa Ruda to miasto w powiecie kłodzkim, w gminie Nowa Ruda. Miejscowości wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej. Geograficznie leży w Sudetach Środkowych, nad rzeką Włodzicą, pomiędzy Górami: Sowimi, Bardzkimi, Suchymi i Stołowymi.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Nowej Rudzie – Słupiec

Ośrodek mieści się przy ulicy Parkowej 20 w Nowej Rudzie. Obiekt położony jest w cichej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie Starego Parku.

Do domu opieki można dojechać samochodem. Kilkaset metrów od kompleksu biegnie droga wojewódzka nr 381, łącząca Wałbrzych z Nową Rudą i Kłodzkiem. Droga przebiega przez Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, Obniżenie Noworudzkie oraz Kotlinę Kłodzką.

20, Parkowa, Nowa Ruda, Dolnośląskie, 57-402, Polska.

Przez Nową Rudę przebiega linia kolejowa nr 286: Wałbrzych Główny – Nowa Ruda – Kłodzko Główne. Przewozy pasażerskie obsługują Koleje Dolnośląskie i PKP Intercity. Z miasta kursują pociągi do Wałbrzycha, Kłodzka, Wrocławia, Krakowa i Kudowej-Zdroju.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Nowej Rudzie – Słupiec

Dom Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie – Słupiec jest domem opieki położonym w mieście. Nowa Ruda to miasto słynące między innymi jako ośrodek wydobywczy węgla kamiennego. Nic dziwnego, że jedną z atrakcji jest tutaj kompleks Dawnej Kopalni, którego powstanie datuje się na pierwszą połowę XVIII wieku. Zwiedzanie obejmuje dwa etapy – muzealny i podziemny. W zakamarkach kopalni na turystów czeka również Duch Skarbnika. Jakie jeszcze miejsca warto odwiedzić w najbliższej okolicy? Oto kilka z nich:

 • Wieża widokowa na Górze Wszystkich Świętych,
 • Muzeum Riese Molke w Ludwikowicach Kłodzkich,
 • Wieża widokowa na Kalenicy,
 • Twierdza Srebrna Góra,
 • Bazylika Nawiedzenia NMP w Wambierzycach,
 • Sztolnie Walimskie Riese – kompleks Rzeczka,
 • Niknąca Łąka w Górach Stołowych.

Fot.: www.dps.nowaruda.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie