Dom Pomocy Społecznej Pogodna Jesień w Jeleniej Górze

Dom Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” w Jeleniej Górze

Dane kontaktowe:

 • 75-
 • 75-
Adres:

ul. Leśna 3
58-560 Jelenia Góra

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
Opis

Dom Pomocy Społecznej Pogodna Jesień to publiczna placówka stworzona z myślą o osobach w podeszłym wieku. Jej mieszkańcami są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ośrodek zapewnia im bardzo dobre warunki bytowe, rehabilitację, terapię zajęciową oraz całodobową opiekę. W budynku zlikwidowano bariery architektoniczne. Na miejscu znajduje się nowoczesna winda, podjazdy dla wózków inwalidzkich i specjalne uchwyty przy sanitariatach.

Oferta DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze

Całodobową opiekę nad pensjonariuszami domu opieki w Jeleniej Górze sprawuje zespół opiekuńczo–terapeutyczny. W jego skład wchodzą pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem, wykwalifikowani opiekunowie, rehabilitanci, terapeuci oraz pokojowe.

Do zadań personelu należy między innymi organizacja czasu wolnego, w tym organizacja terapii zajęciowej i zajęć kulturalno–oświatowych. Instruktor terapii zajęciowej prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w pracowni terapii zajęciowej. Największym powodzeniem wśród seniorów cieszą się zajęcia plastyczne, techniczne i bukieciarstwo.

W Domu Pomocy Społecznej Pogodna Jesień w Jeleniej Górze znajduje się kaplica
W DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze znajduje sie kaplica

DPS zapewnia swoim podopiecznym rehabilitację. Zabiegi wykonują zatrudnieni na miejscu specjaliści. Jedną z jej form jest rehabilitacja przyłóżkowa stosowana w przypadku osób leżących.

Raz w tygodniu i w razie potrzeb w ośrodku przyjmuje lekarz pierwszego kontaktu. Pensjonariusze mają też zapewnione wyjazdy do lekarzy specjalistów. Są one realizowane przy pomocy samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, który znajduje się na stanie DPS-u. Mieszkańcy ośrodka mogą też liczyć na wsparcie psychologa.

Kto może skorzystać z oferty DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze?

Dom Pomocy Społecznej Pogodna Jesień w Jeleniej Górze jest placówką publiczną o charakterze stacjonarnym. Ośrodek dysponuje łącznie 88 miejscami. Są one przeznaczone dla osób w podeszłym wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Warunki lokatorskie w DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze

Ośrodek mieści się na terenie 4-kondygnacyjnego budynku oraz budynku bocznego, w którym znajduje się zaplecze kuchenne z jadalnią. W budynku głównym, na parterze mieszczą są biura oraz pomieszczenia ogólnodostępne:

 • gabinet pomocy doraźnej,
 • sala terapii zajęciowej,
 • gabinet fizykoterapii,
 • pokój dziennego pobytu,
 • biblioteka,
 • pokój gościnny,
 • segment z aneksem kuchennym i łazienką dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Pogodna Jesień w Jeleniej Górze mogą dostosować pokoje do swoich potrzeb
Mieszkańcy DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze mogą dostosować pokoje do swoich potrzeb

Część mieszkalną stanowią 44 segmenty mieszkalne, składające się z dwóch pokoi, przedpokoju i łazienki. Każdy z mieszkańców domu posiada swój własny pokój, który może samodzielnie wyposażyć. Posiada też swobodny dostęp do łazienki i toalety, co zapewnia poczucie prywatności i komfortu.

Placówka zapewnia swoim podopiecznym całodzienne wyżywienie w postaci 4 zbilansowanych posiłków oraz posiłku dodatkowego. Posiłki dietetyczne wydawane są zgodnie ze wskazaniem lekarza. Mieszkańcy domu mają ponadto nieograniczony dostęp do podstawowych produktów żywnościowych oraz napoi.

Posiłki wydajwane są codziennie o stałej porze w jadalni. Seniorzy mogą też według potrzeb spożywać posiłki we własnych pokojach. Na każdym piętrze znajduje się aneks kuchenny, dzięki czemu mieszkańcy mają możliwość indywidualnie i samodzielnie przygotowywać sobie dodatkowe posiłki.

Położenie geograficzne DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze

DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Jelenia Góra to miasto w powiecie karkonoskim. Geograficznie leży w Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. Miasto otaczają od zachodu Góry Izerskie i Pogórze Izerskie, od północy Góry Kaczawskie, od wschodu Rudawy Janowickie, zaś od południa Karkonosze.

Lokalizacja i dojazd do DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze

Ośrodek mieści się przy ulicy Leśnej 3 w Jeleniej Górze. Dom opieki znajduje się w uzdrowiskowej części miasta – Cieplicach. Budynek położony jest w sąsiedztwie lasów i szlaków spacerowych. Wokół panuje cisza i spokój.

3, Leśna, Jelenia Góra, Województwo dolnośląskie, 58-560, Polska.

Do ośrodka w Jeleniej Górze – Cieplicach można dojechać pociągiem, autobusem lub samochodem. W niewielkiej odległości od domu znajduje się stacja PKP ,,Jelenia Góra – Cieplice”. Biegnie też droga krajowa nr 40, łącząca Świnoujście z Jakuszycami. Trasa prowadzi przez trzy województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze

DPS Pogodna Jesień w Jeleniej Górze jest domem opieki położonym w mieście. Cieplice Śląskie to dzielnica uzdrowiskowa Jeleniej Góry. W okolicy znajdują się sanatoria oraz cała infrastruktura uzdrowiskowa z parkiem zdrojowym i pijalnią wód mineralnych. W niewielkiej odległości od obiektu znajduje się też kilka ciekawcyh atrakcji turystycznych, w tym:

 • Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach,
 • Plac Piastowski — Deptak w Cieplicach,
 • Termy Cieplickie,
 • Rynek Jeleniogórski,
 • Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze,
 • Wieża Książęca w Siedlęcinie,
 • Park Miniatur w Mysłakowicach,
 • Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.

Fot.: www.dpspogodnajesien.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Gdzie uzyskam informacje dotyczące przyjęcia i pobytu w państwa ośrodku?

  Szczegółowe informacje w sprawie pobytu i zasad przyjęcia do DPS „Pogodna Jesień” można uzyskać u pracowników socjalnych pod numerem telefonu 75/ 755-20-38 wew. 354