Dom Pomocy Społecznej w Miliczu

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Kombatantów 1
56-300 Milicz

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Miasto: Milicz
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Miliczu jest placówką publiczną o charakterze stacjonarnym. Ośrodek jest przeznaczony dla osób w podeszłym wieku obojga płci. Mieści się przy ulicy Kombatantów 1, na obrzeżach miasta Milicz. Wokół obiektu znajduje się teren rekreacyjny przeznaczony dla pensjonariuszy. Otoczenie domu, jak i jego wnętrze wyposażone są w liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na miejscu znajdują się między innymi windy osobowe i podjazdy dla wózków inwalidzkich.

Oferta DPS w Miliczu

Placówka zapewnia swoim podopiecznym całodobową, profesjonalną opiekę. Personel czuwający nad seniorami składa się z pracowników socjalnych, opiekunów, terapeutów zajęciowych, instruktora kulturalno-oświatowego, technika fizjoterapii, psychologa oraz wolontariuszy.

Dom opieki w Miliczu umożliwia ponadto:

 • korzystanie ze świadczeń medycznych zgodnie z uprawnieniami mieszkańców,
 • udział w zajęciach świetlicowych (terapia zajęciowa),
 • bezpłatne korzystanie z zajęć na basenie (w sąsiedztwie domu znajduje się kryta pływalnia Milicka Fala),
 • nieograniczone kontakty z bliskimi i rodziną.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Miliczu?

Dom Pomocy Społecznej w Miliczu mieszczący się przy ulicy Kombatantów 1 to placówka publiczna prowadzona przez władze Powiatu Milickiego. Ośrodek przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku i dysponuje w sumie 123 miejscami. DPS jest placówką koedukacyjną.

Warunki lokatorskie w DPS w Miliczu

Dom jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się windy osobowe oraz podjazdy dla wózków inwalidzkich. Ośrodek dysponuje własną kuchnią, w której każdego dnia przygotowywane są smaczne, domowe posiłki, w tym dania dietetyczne.

Na terenie obiektu znajdują się ponadto:

 • czynny całą dobę gabinet medycznej pomocy doraźnej,
 • klimatyzowane pomieszczenia do terapii zajęciowej,
 • kawiarenka internetowa,
 • punkt biblioteczny,
 • kaplica,
 • pralnia i szwalnia.
Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Miliczu mają wpływ na aranżację swoich pokoi
Mieszkańcy DPS w Miliczu mają wpływ na aranżację swoich pokoi

Pensjonariusze mieszkają w pokojach 1- i 2-osobowych z balkonami. Większość, bo aż 87 to pokoje 1-osobowe. Pokoi 2-osobowych jest zaledwie 18. Przy każdym z nich znajduje się łazienka z wanną lub prysznicem, umywalką i WC.

Wszystkie pokoje wyposażone są w podstawowe meble i sprzęty, w tym: wygodne łóżko, szafę ubraniową, stolik z krzesłami oraz oświetlenie awaryjne. Dodatkowym udogodnieniem jest obecność instalacji przywoławczej, która umożliwia szybkie wezwanie pomocy w nagłych sytuacjach.

Położenie geograficzne DPS w Miliczu

Dom Pomocy Społecznej w Miliczu jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Milicz to miasto leżące w północnej części województwa dolnośląskiego, w powiecie milickim, w gminie miejsko-wiejskiej Milicz. Historycznie położone jest na Dolnym Śląsku, na pograniczu z Wielkopolską, nad rzeką Barycz.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Miliczu

Ośrodek mieści się przy ulicy Kombatantów 1 w Miliczu. Obiekt zlokalizowany na obrzeżach miasta, na obszarze Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Wokół domu opieki znajduje się teren rekreacyjny, będący do dyspozycji pensjonariuszy.

Dom Pomocy Społecznej w Miliczu z lotu ptaka
DPS w Miliczu z lotu ptaka

Do Milicza można dojechać samochodem. Miejscowość leży przy drodze krajowej nr 15: Trzebnica – Milicz – Krotoszyn – Września – Gniezno – Toruń – Ostróda. Milicz położony jest w odległości około 40 km od Ostrowa Wielkopolskiego, 50 km od Wrocławia i 120 km od Poznania.

1, Kombatantów, Milicz, Dolnośląskie, 56-300, Polska.

Komunikację autobusową zapewnia przedsiębiorstwo PKS Wołów, realizujące zarówno kursy regionalne, jak i do dalej położonych miast. Z Milicza można więc bez większych problemów dojechać do Wrocławia, Wołowa, Trzebnicy, Twardogóry, Poznania, Żmigrodu czy Krotoszyna.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Miliczu

Dom Pomocy Społecznej w Miliczu jest domem opieki położonym w mieście. Mieszkańcy Milicza i odwiedzający miasto turyści chętnie uczestniczą w spływach kajakowych w Dolinie Baryczy. To świetna atrakcja dla osób w różnym wieku! Spływy odbywają się kilkukilometrowymi odcinkami Baryczy, jak również Młynówką Milicką czy Młynówką Sułowską. Jedną z atrakcji miasta jest także Muzeum Bombki, którego kolekcja obejmuje ponad 6000 ręcznie malowanych bombek w różnych kształtach i wzorach. W okolicy warto odwiedzić również m.in.:

 • Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie,
 • Małe Muzeum Ludowe w Marcinowie,
 • Zamek Książąt Oleśnickich w Oleśnicy,
 • Muzeum Ziemi Koźmińskiej w Koźminie Wielkopolskim,
 • Rodzinny Park Przygód w Antoninie,
 • Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka we wsi Stradomia Dolna.

Fot.: www.dpsmilicz.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie