Dom Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
Adres:

ul. M. Willmanna 7,
58-405 Krzeszów

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Krzeszów
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

„Willmannowa Pokusa” to prywatny ośrodek stworzony z myślą o osobach starszych, schorowanych i niepełnosprawnych fizycznie. W ramach pobytu pensjonariusze mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, całodobową opiekę oraz szereg zajęć dodatkowych. Opiekę sprawują wyszkoleni opiekunowie. Do ich zadań należy między innymi pomoc w codziennych czynnościach, podawanie leków czy organizacja czasu wolnego.

Oferta Domu Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie

W ramach usług opiekuńczo-pielęgnacyjnych mieszkańcy domu opieki w Krzeszowie mają zapewnione następujące świadczenia:

 • opieka lekarza rodzinnego (wizyty domowe lub w poradni POZ – w zależności od potrzeb),
 • opieka pielęgniarska w ciągu dnia,
 • całodobowa opieka opiekunek,
 • zajęcia z fizjoterapeutą (każdy z mieszkańców posiada indywidualny plan rehabilitacji).

Ośrodek umożliwia seniorom branie udziału w terapii zajęciowej, której celem jest między innymi ich aktywizacja. Pensjonariusze mogą w ramach zajęć prowadzić własny ogródek, uczestniczyć w próbach chóru, grać na instrumentach, majsterkować i tworzyć prace plastyczne. Możliwość jest znacznie więcej!

Kto może skorzystać z oferty Domu Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie?

Dom Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie to placówka prywatna dysponująca 69 miejscami. Ośrodek maj charakter koedukacyjny i przeznaczony jest dla osób:

 • w podeszłym wieku,
 • niepełnosprawnych fizycznie,
 • przewlekle somatycznie chorych,
 • z chorobą Parkinsona,
 • z chorobą Alzheimera.

Warunki lokatorskie w Domu Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie

Oferta ośrodka skierowana jest do seniorów, którzy z jednej strony – chcą spędzić jesień życia w komfortowych warunkach, z drugiej zaś – wymagają całodobowej opieki. Jedną z zalet ośrodka są wygodnie i funkcjonalnie urządzone pokoje 1 -, 2- i wieloosobowe. Ich mieszkańcy mają możliwość własnego wyposażenia pokoi.

Obiekt jest pozbawiony barier architektonicznych. Wszystkie pokoje i łazienki są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na korytarzach zamontowano poręcze. W budynku znajduje się winda osobowa.

Pokoje w Domu Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie są wyposażone w podstawowe meble i sprzęty
Pokoje w Domu Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie są wyposażone w podstawowe meble i sprzęty

W budynku znajdują się również pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak jadalnia, pokój pobytu dziennego oraz sala terapii zajęciowej. Chcąc uatrakcyjnić seniorom pobyt, ośrodek oferuje im ponadto usługi fryzjera, kosmetyczki czy masażysty (na specjalne życzenie).

W ramach pobytu podopieczni mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Posiłki przygotowywane są w sposób tradycyjny z uwzględnieniem wskazań dietetyka. Ośrodek dysponuje własną kuchnią i nie korzysta z usług cateringu.

Położenie geograficzne Domu Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie

Dom Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Krzeszów to wieś w powiecie kamiennogórskim, w gminie Kamienna Góra. Miejscowość leży w Sudetach Środkowych, w Kotlinie Krzeszowskiej, nad rzeką Zadrną.

Lokalizacja i dojazd do Domu Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie

Dom opieki mieści się przy ulicy M.Willmanna 7 w Krzeszowie. Obiekt znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

7, Willmanna, Krzeszów, Dolnośląskie, 58-405, Polska.

Jak najszybciej i najwygodniej dojechać do Krzeszowa? Jadąc prywatnym samochodem! W odległości kilku kilometrów od Krzeszowa biegnie droga krajowa nr 5, łącząca aglomeracje: bydgoską, poznańską, wrocławską oraz wałbrzyską. Trasa biegnie przez 4 województwa: warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie

Dom Seniora „Willmannowa Pokusa” w Krzeszowie jest domem opieki położonym w mieście. W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajduje się Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP, w której można podziwiać najcenniejszy obraz diecezji legnickiej – ikonę Matki Bożej Łaskawej. Jest to najstarszy wizerunek Matki Boskiej na ziemiach Polski i jeden z pięciu najstarszych w Europie. W promieniu 20 kilometrów znaleźć można też wiele innych atrakcji, w tym:

 • Rynek w Lubawce,
 • Starą Kopalnię – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu,
 • Muzeum Porcelany w Wałbrzychu,
 • Sztolnie w Kowarach,
 • Dom Kata w Kowarach,
 • Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach,
 • Zamek Książ w Wałbrzychu.

Fot.: www.domseniora-krzeszow.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie