Ośrodek Alzheimerowski powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku, w tym seniorach z demencją i chorobą Alzheimera. W ramach pobytu zapewnia swoim podopiecznym kompleksową opiekę pielęgnacyjną, zakwaterowanie w pokojach 2- lub 3-osobowych, pełne wyżywienie oraz dostęp do świetlicy. O zdrowie pacjentów dbają pielęgniarki i opiekunowie, a także specjaliści – psychiatra, neurolog i internista – dostępni w ramach doraźnych konsultacji. Kwalifikacja do pobytu wymaga przedłożenia dokumentacji medycznej oraz zaświadczenia o stanie zdrowia.
Oferta Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie
Ośrodek w Ścinawie zapewnia całodobową opiekę pielęgnacyjno-opiekuńczą i wsparcie dla osób zmagających się z chorobą Alzheimera oraz innymi formami demencji. Na miejscu pacjenci korzystają z pomocy doświadczonego personelu pielęgniarskiego i opiekuńczego. Mają też dostęp do doraźnych konsultacji lekarzy specjalistów, w tym psychiatry, neurologa i internisty.
Dom opieki w Ścinawie umożliwia podopiecznym uczestnictwo w grupowej rehabilitacji ruchowej, dostosowanej do stanu zdrowia pacjenta (rehabilitacja indywidualna jest dodatkowo płatna). Na terenie ośrodka organizowane są także warsztaty terapii zajęciowej. Dodatkowo, pacjenci mogą liczyć na pomoc w realizacji recept, zakupie środków medycznych i artykułów spożywczych, a także na opiekę duszpasterską.
Kto może skorzystać z oferty Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie?
Z oferty Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie mogą skorzystać pacjenci z pełną diagnozą oraz zakończonym leczeniem, którzy nie wymagają hospitalizacji. Przyjęcie następuje po kwalifikacji lekarskiej, której koszt to 350 PLN – minimalna długość pobytu to 14 dni.
Placówka nie przyjmuje osób wymagających leczenia szpitalnego, diagnostyki w zakresie chorób wewnętrznych lub chirurgii ogólnej oraz pacjentów z chorobą nowotworową. Ceny pobytów uzależnione są od wybranej opcji zakwaterowania oraz skali Barthel. Ich ceny wahają się do 170 PLN do 210 PLN za dobę.
Warunki lokatorskie w Ośrodku Alzheimerowskim w Ścinawie
Placówka gwarantuje swoim podopiecznym komfortowe warunki zakwaterowania dostosowane do potrzeb osób wymagających całodobowej opieki. Pacjenci mają do dyspozycji pokoje 2- i 3-osobowe, wyposażone w łóżka rehabilitacyjne oraz instalację przywoławczą, co zwiększa ich bezpieczeństwo i wygodę.
Poza pokojami mieszkalnymi, w ośrodku dostępna jest także świetlica z telewizją, gdzie mieszkańcy mogą spędzać wolny czas w przyjaznej atmosferze. Wyżywienie odbywa się na stołówce pod nadzorem opiekunek medycznych, co gwarantuje odpowiednie wsparcie i komfort podczas posiłków.
Położenie geograficzne Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie
Ośrodek Alzheimerowski w Ścinawie jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Ścinawa to miasto w południowo-zachodniej Polsce, w powiecie lubińskim. Miejscowość jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ścinawa. Geograficznie leży w dolinie Odry, na skraju Wysoczyzny Lubińskiej oraz Obniżenia Ścinawskiego.
Lokalizacja i dojazd do Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie
Dom opieki mieści się przy ulicy Jana Pawła II 12 w Ścinawie. Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta, w sąsiedztwie parku miejskiego. W mieście funkcjonuje stacja kolejowa. Ścinawa posiada także komunikację miejską w ramach linii regionalnej Ścinawa – Lubin. Do miasta można bez problemu dojechać także prywatnym samochodem. Przez Ścinawę biegnie między innymi droga krajowa nr 36: Lubin – Rawicz – Krotoszyn – Ostrów Wielkopolski.
12, Jana Pawła II, Ścinawa, Województwo dolnośląskie, 59-330, Polska.
Atrakcje turystyczne w okolicy Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie
Ośrodek Alzheimerowski w Ścinawie jest domem opieki położonym w mieście. W niedalekiej odległości od domu znajduje się zabytkowy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, stanowiący ważny punkt na historycznej mapie miasta. Około 30 km od Ścinawy znajduje się Legnica – miasto z bogatą historią i atrakcjami turystycznymi, takimi jak Katedra św. Piotra i Pawła, czy Zamek Piastowski. Inne ciekawe atrakcje turystyczne regionu to m.in.:
- Wzgórze Zamkowe w Lubinie,
- Klasztor Cystersów w Lubiążu,
- Zamek Piastowski w Legnicy,
- Kościół Pokoju w Jaworze,
- Zamek w Rydzynie,
- Muzeum Regionalne w Trzebnicy,
- Kopalnia Złota w Złotoryi,
- Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie.
Fot.: www.osrodek-alzheimer.pl