Dom Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu

Dane kontaktowe:

Adres:

58-308 Wałbrzych,
Osiedle Górnicze 19A

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Miasto: Wałbrzych
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu to publiczna placówka działająca od 2014 roku. Ośrodek położony jest na obrzeżach miasta, w sąsiedztwie parku i ogródków działkowych. Mieszkańcy domu mogą liczyć na całodobową opiekę, w tym opiekę medyczną. Na miejscu panuje ciepła, rodzinna atmosfera, a każdy z pensjonariuszy traktowany jest w sposób indywidualny.

Oferta Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu

Celem placówki jest zapewnienie seniorom całodobowej opieki oraz zaspokojenie ich potrzeb bytowych, społecznych i religijnych. Ośrodek świadczy też usługi wspomagające na poziomie obowiązujących standardów. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców domu opieki w Wałbrzychu czuwa doświadczony personel. Do jego zadań należy między innymi pomoc seniorom w codziennych czynnościach i monitorowanie ich stanu zdrowia.

Mieszkańcy Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu mogą korzystać z licznych udogodnień - w budynku znajduje się między innymi kaplica
Mieszkańcy Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu mogą korzystać z licznych udogodnień – w budynku znajduje się między innymi kaplica

Dom Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu zapewnia mieszkańcom rehabilitację ruchową, której celem jest przywrócenie choremu optymalnej sprawności fizycznej. Aktywizowanie seniorów obejmuje ćwiczenia indywidualne i grupowe.

Kto może skorzystać z oferty Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu?

Dom Seniora – Rusinowa mieści się przy ulicy Osiedle Górnicze 19A w Wałbrzychu. Placówka ma charakter stacjonarny i koedukacyjny. Mieszkańcy domu to osoby przewlekle somatycznie chore i w podeszłym wieku. Ośrodek dysponuje w sumie 49 miejscami pobytu stałego.

Warunki lokatorskie w Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu

Ośrodek dysponuje pokojami 2- i wieloosobowymi. Pomieszczenia mieszkalne dostosowane są do potrzeb seniorów i wyposażone w niezbędny sprzęt. Łazienki dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na miejscu znajduje się winda.

Dom Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu i jeden z pokoi przeznaczonych dla pensjonariuszy
Dom Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu i jeden z pokoi przeznaczonych dla pensjonariuszy

Do dyspozycji pensjonariuszy są pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak:

 • sala dziennego pobytu,
 • kuchenki pomocnicze,
 • stołówka,
 • kaplica,
 • sala terapii zajęciowej.

Ośrodek dysponuje własnym zapleczem kuchennym. Każdego dnia kuchnia przygotowuje smaczne, domowe posiłki dla pensjonariuszy. Menu obejmuje również posiłki dietetyczne.

Położenie geograficzne Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu

Dom Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Wałbrzych to miasto w południowo-zachodniej Polsce. Miejscowość graniczy z 4 miastami (Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój, Jedlina-Zdrój, Świebodzice) oraz 4 gminami (Mieroszów, Walim, Stare Bogaczowice, Świdnica). Geograficznie leży nad rzeką Pełcznicą, na Pogórzu Zachodniosudeckim, w Sudetach Środkowych.

Lokalizacja i dojazd do Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu

Dom Seniora – Rusinowa znajduje się w cichej i spokojnej dzielnicy, na obrzeżach miasta. Obiekt otoczony jest dużą ilością zieleni, co stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. W sąsiedztwie domu opieki znajduje się park i ogródki działkowe.

19A, osiedle Górnicze, Wałbrzych, Dolnośląskie, 58-308, Polska.

Do Wałbrzycha można dojechać autobusem, pociągiem lub samochodem. W niewielkiej odległości od domu biegnie droga wojewódzka nr 381, łącząca Wałbrzych z Nową Rudą i Kłodzkiem. Trasa przebiega przez Góry Wałbrzyskie, Góry Sowie, Obniżenie Noworudzkie i Kotlinę Kłodzką). Jest to najszybszy przejazd z Kotliny Kłodzkiej w kierunku Wałbrzycha.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu

Dom Seniora – Rusinowa w Wałbrzychu jest domem opieki położonym w mieście. Zamek Książ to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Wałbrzycha. Niewiele wiadomo o jego początkach. Według niektórych źródeł budowlę wzniósł książę Bolko I Surowy pod koniec III wieku. Przez wieki zamek przechodził z rąk do rąk, stąd jego burzliwa historia. Obecnie na jego terenie mieści się muzeum, Palmiarnia oraz Hotel Książ. Pozostałe atrakcje Wałbrzycha to:

 • Miejski Rynek,
 • Stara Kopalnia,
 • Muzeum Porcelany,
 • Palmiarnia w Wałbrzychu Lubiechowie,
 • Punkt widokowy na Dzikowcu,
 • Schronisko PTTK Andrzejówka.

Fot.: www.domseniora-rusinowa.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie