Dom Pomocy Społecznej w Sosnówce

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Liczyrzepy 87,
58-564 Sosnówka

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Sosnówka
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Sosnówce to placówka o charakterze stacjonarnym stworzona z myślą o osobach w podeszłym wieku – zarówno kobietach, jak i mężczyznach. Ośrodek mieści się w niewielkiej miejscowości pomiędzy Karpaczem a Jelenią Górą. Do jego zadań należy zapewnienie całodobowej opieki seniorom, którzy ze względu na wiek i towarzyszące mu schorzenia nie mogą mieszkać samodzielnie. Placówka zaspokaja ich potrzeby bytowe, społeczne, zdrowotne i religijne.

Oferta DPS w Sosnówce

W ramach usług opiekuńczych i pielęgnacyjnych seniorzy mogą liczyć na pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, w tym wsparcie przy utrzymaniu higieny osobistej. MIeszkańcy domu opieki w Sosnówce korzystają z pomocy medycznej w ramach publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Do lekarzy specjalistów dowożeni są transportem należącym do DPS-u. Znajdują się także pod stałą opieką psychologa.

W Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce seniorzy spędzają czas wspólnie, na przykład celebrując urodziny czy imieniny
W DPS w Sosnówce seniorzy spędzają czas wspólnie, na przykład celebrując urodziny czy imieniny

Ważnym elementem codziennego funkcjonowania w ośrodku jest terapia zajęciowa. Udział w niej jest dobrowolny. Zajęcia są dostosowane do indywidualnych predyspozycji i ograniczeń mieszkańców, a także diagnozy lekarskiej dotyczącej aktualnego stanu psychicznego i emocjonalnego każdego z nich.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Sosnówce?

Dom Pomocy Społecznej w Sosnówce jest placówką stacjonarną, dysponującą łącznie 60 miejscami. Podmiotem prowadzącym jest Powiat Jeleniogórski. Ośrodek przyjmuje osoby w podeszłym wieku – zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Warunki lokatorskie w DPS w Sosnówce

Kompleks składa się z 4 wielokondygnacyjnych budynków i 1 budynku parterowe. W trzech z nich mieści się łącznie 27 pokoi dla pensjonariuszy. Wszystkie są wyposażone standardowo i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie obiektu znajdują się także pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak: jadalnia, kaplica, podręczne kuchenki, pomieszczenia do prania i suszenia, pokój dziennego pobytu, pracownia terapii zajęciowej oraz sala rehabilitacyjna.

Pensjonariusze mają zapewnione całodzienne wyżywienie składające się z 3 posiłków. Dodatkowo w jadalni znajduje się ogólnodostępna lodówka, w której są podstawowe produkty żywnościowe.

Położenie geograficzne DPS w Sosnówce

DPS w Sosnówce jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Sosnówka to wieś w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn. Geograficznie leży na pograniczu Pogórza Karkonoskiego i Kotliny Jeleniogórskiej, pomiędzy szczytami Kazalnica, Skiba i Grabowiec.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Sosnówce

Dom opieki mieści się przy ulicy Liczyrzepy 87 w Sosnówce. To niewielka miejscowość wczasowa, położona na pograniczu Pogórza Karkonoskiego oraz Kotliny Jeleniogórskiej. Teren podlega ochronie w ramach Karkonoskiego Parku Narodowego.

Dom Pomocy Społecznej w Sosnówce leży w cichej i zielonej okolicy
DPS w Sosnówce leży w cichej i zielonej okolicy

Do Sosnówki najszybciej dojedziesz własnym samochodem. Miejscowość leży na trasie z Jeleniej Góry do Karpacza. Obiekt położony jest przy drodze wojewódzkiej nr 366, biegnącej przez województwo dolnośląskie. Trasa ma długość około 22 km i łączy Piechowice z miejscowością Kowary.

87, Liczyrzepy, Sosnówka, Dolnośląskie, 58-564, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Sosnówce

DPS w Sosnówce jest domem opieki położonym pod lasem. Sosnówka to niewielka wieś leżąca na pograniczu Pogórza Karkonoskiego i Kotliny Jeleniogórskiej. Biegną przez nią dwa szlaki turystyczne – żółty w kierunku wzgórza Grodna, Staniszowa i Jeleniej Góry, oraz czarny w kierunku wodospadu Podgórnej i Przesieki. Pozostałe atrakcje w okolicy to:

 • Zamek Księcia Henryka na wzgórzu Grodna,
 • Kaplica św. Anny w Grabowcu,
 • Ruiny zamku Chojnik,
 • Rozpadlisko w Podgórzynie,
 • Park Miniatur w Mysłakowicach,
 • Świątynia Wang w Karpaczu,
 • Muzeum Zabawek w Karpaczu,
 • Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

Fot.: www.dpssosnowka.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie