Rezydencja Lawendowa w Szczawinie

Dane kontaktowe:

Adres:

Szczawin ul. Borowska 24
57-100 Strzelin

Lokalizacja: W dolinie
Miasto: Szczawin
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Rezydencja Lawendowa to prywatny dom seniora położony w urokliwym, zielonym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku. Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę, rehabilitację i fizjoterapię, a także terapię zajęciową. Seniorzy zakwaterowani są w przytulnych pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. W Rezydencji panuje rodzinna, kameralna atmosfera. O zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców dba wykwalifikowany i doświadczony personel.

Oferta Rezydencji Lawendowej w Szczawinie

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę oraz wsparcie lekarzy różnych specjalności. Seniorzy mieszkający w domu opieki w Szczawinie mogą liczyć ponadto na:

 • nowoczesny system przywoławczy,
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych,
 • rehabilitację i fizjoterapię,
 • terapię zajęciową (zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne).
Salon w Domu Opieki - Rezydencji Lawendowej w Szczawinie to miejsce, w którym seniorzy chętnie spędzają czas w ciągu dnia
Salon w Rezydencji Lawendowej w Szczawinie to miejsce, w którym seniorzy chętnie spędzają czas w ciągu dnia

Kto może skorzystać z oferty Rezydencji Lawendowej w Szczawinie?

Dom Seniora – Rezydencja Lawendowa to prywatny ośrodek o charakterze koedukacyjnym. Placówka dysponuje 8 miejscami. Jej mieszkańcami mogą zostać osoby w podeszłym wieku, w tym osoby niepełnosprawne fizycznie. Osobom samodzielnym, wymagającym niewielkiej pomocy ośrodek oferuje mieszkania wspomagane. Przyszli mieszkańcy Rezydencji Lawendowej mogą skorzystać z 4-tygodniowego pobytu próbnego.

Warunki lokatorskie w Rezydencji Lawendowej w Szczawinie

Rezydencja Lawendowa w Szczawinie oferuje pensjonariuszom zakwaterowanie w komfortowych, przestronnych pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Wszystkie są w pełni umeblowane, pozbawione barier architektonicznych oraz wyposażone w prywatne łazienki (prysznic, WC).

Poza pokojami na terenie domu mieszczą się pomieszczenia ogólnodostępne. Seniorzy mają tu do dyspozycji przestronną jadalnię, bibliotekę, pracownię terapii zajęciowej oraz salę rehabilitacyjną.

W cenę pobytu wliczone jest całodzienne wyżywienie składające się z 5 smacznych i zbilansowanych posiłków. Menu uwzględnia indywidualne zalecenia dietetyczne.

Dom Opieki Rezydencja Lawendowa w Szczawinie - pokój 2-osobowy
Rezydencja Lawendowa w Szczawinie – pokój 2-osobowy

Personel ośrodka ma za zadanie organizować swoim podopiecznym czas wolny. Seniorzy chętnie chodzą na spacery, uczestniczą w zajęciach w ogrodzie czy uprawiają własny ogródek. Mają do dyspozycji altanę i grill w ogrodzie. Mogą korzystać również z opieki duszpasterskiej oraz usług fryzjera i kosmetyczki.

Położenie geograficzne Rezydencji Lawendowej w Szczawinie

Rezydencja Lawendowa w Szczawinie jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Szczawin to wieś w powiecie strzelińskim, w gminie Strzelin.

Lokalizacja i dojazd do Rezydencji Lawendowej w Szczawinie

Dom opieki mieści się przy ulicy Borowskiej 24 w Szczawinie. Obiekt położony jest w otoczeniu pól i łąk, na ogrodzonej działce. To ciche i spokojne miejsce, z dala od miejskiego zgiełku. Rezydencja Lawendowa znajduje się nieopodal Wzgórz Niemczańskich i Wzgórz Strzelińskich.

24, Borowska, Szczawin, Dolnośląskie, 57-100, Polska.

Do ośrodka można dojechać prywatnym samochodem. Należy kierować się na Strzelin – to siedziba gminy. Przez miasto biegnie droga krajowa nr 39, łącząca Łagiewniki z Baranowem koło Kępna. Trasa prowadzi przez trzy województwa: dolnośląskie, opolskie i wielkopolskie.

Atrakcje turystyczne w okolicy Rezydencji Lawendowej w Szczawinie

Rezydencja Lawendowa w Szczawinie jest domem opieki położonym w dolinie. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w okolicach Szczawina? Jedną z nich jest oddalona o około 15 kilometrów Piernikarnia Śląska w Niemczy. To jeden z oddziałów Muzeum Ziemi Niemczańskiej. Podczas zwiedzania będziesz miał okazję poznać tajniki wyrobu tradycyjnych pierników, które są nieodłącznym elementem dziedzictwa kulturowego Śląska. Pozostałe atrakcje w okolicy to:

 • Rynek w Niemczy,
 • Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach,
 • Rezerwat Archeologiczny w Będkowicach,
 • Izba Pamiątek Regionalnych im. Józefa Glabiszewskiego w Ząbkowicach Śląskich,
 • Młyn Hilberta w Dzierżoniowie,
 • Zamek w Brzegu,
 • Wioska Indiańska Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim.

Fot.: www.rezydencjalawendowa.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy osoba pełnosprawna może otrzymać pokój 1-osobowy?

  Tak, ośrodek dysponuje pokojami 1-osobowymi i są one dostępne również dla osób pełnosprawnych.