Dom Pomocy Społecznej w Oławie

Dom Pomocy Społecznej w Oławie

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Lwowska 6
55-200 Oława

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Oława
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Oławie to publiczna placówka przeznaczona dla osób przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorów. Ośrodek dysponuje łącznie 110 miejscami. Jego mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje 2-4 osobowe, które mogą dowolnie urządzić. W każdym z nich znajduje się instalacja przywoławcza, a w części z nich również instalacja tlenowa. DPS zapewnia swoim podopiecznym całodzienne wyżywienie, rehabilitację oraz terapię zajęciową.

Oferta DPS w Oławie

DPS w Oławie zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę. Ośrodek organizuje mieszkańcom także pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych przysługujących im na podstawie odrębnych przepisów. W ramach usług wspomagających mieszkańcy domu opieki w Oławie mogą korzystać z terapii zajęciowej i różnych form aktywizacji.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Oławie?

Dom Pomocy Społecznej w Oławie to publiczna placówka o charakterze stacjonarnym. Ośrodek powstał z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych, w tym osobach w podeszłym wieku. DPS dysponuje łącznie 100 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS w Oławie

Dom Pomocy Społecznej w Oławie to nie jeden, a trzy budynki. W budynku A znajduje się 18 pokoi 2- i 3-osobowych, które rozmieszczone są na trzech kondygnacjach. Na każdym piętrze dostępna jest ponadto podręczna kuchenka z wyposażeniem do dyspozycji mieszkańców, wspólny hol i ogólnodostępne łazienki. Część pokoi posiada prywatne łazienki. Na parterze budynku znajduje się dyżurka pielęgniarska.

W budynki B znajdują się dwa niezależne odcinki mieszkalne – B Parter i B Piętro. W części B Parter może przebywać jednocześnie 33 pensjonariuszy. Znajdują się tu pokoje 2-, 3- i 4-osobowe oraz zaplecze socjalne z kuchenką, łazienkami i dyżurką pielęgniarek. Na poziomie B Piętro mieszczą się pokoje 2- i 3-osobowe

Budynek D połączony jest z budynkami A i B łącznikami wyposażony w windę umożliwiającą poruszanie się pomiędzy kondygnacjami. W tej części znajduje się: kuchnia, stołówka, sala rehabilitacyjna, gabinety fizykoterapi i masażu, kaplica, biblioteka, świetlica oraz pomieszczenia biurowe.

Ośrodek zapewnia swoim podpiecznym całodzienne wyżywienie z możliwością wyboru zestawu dietetycznego, zgodnie ze wskazaniem lekarza. Dzienne menu obejmuje 3 posiłki. Dodatkowo seniorzy mają nieograniczony dostęp do podstawowych produktów żywnościowych, które znajdują się w podręcznych kuchenkach.

Położenie geograficzne DPS w Oławie

DPS w Oławie jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Oława to miasto w powiecie oławskim. Geograficznie leży w w Pradolinie Wrocławskiej, nad rzekami Oławą i Odrą, w odległości 25 km na południowy wschód od Wrocławia.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Oławie

Ośrodek mieści się przy ulicy Lwowskiej 6 w Oławie. Dom opieki znajduje się kilka kroków od centrum miasta, w sąsiedztwie marketów spożywczych.

6, Lwowska, Oława, Województwo dolnośląskie, 55-200, Polska.

Obok budynku biegnie droga krajowa nr 94, łącząca Jędrzychowice z Korczową. Do Oławy można dojechać nie tylko samochodem, ale i pociągiem. W mieście znajduje się stacja PKP.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Oławie

DPS w Oławie jest domem opieki położonym w mieście. Będąc w Oławie, na przykład przejazdem warto odwiedzić Zamek w Brzegu. To jeden z najważniejszych zamków renesansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Budowla od XVII wieku znajdowała się w posiadaniu dynastii Habsburgów. Obecnie na jej terenie znajduje się Muzeum Piastów Śląskich, w którego zbiorach znajduje się wiele fascynujących eksponatów. To obowiązkowe miejsce dla każdego fana historii i nie tylko! Inne ciekawe atrakcje w okolicy to:

 • Park Nadodrzański w Brzegu,
 • Wieża widokowa w Kotowicach,
 • Wioska Indiańska Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim,
 • Zamek Książąt Oleśnickich w Oleśnicy,
 • Ostrów Tumski we Wrocławiu,
 • Hydropolis: Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu,
 • Pałac Królewski – Muzeum Historyczne we Wrocławiu.

Fot.: www.dps.olawa.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie