Skorzystaj z terapii światłem LED i zachowaj młody wygląd na dłużej

Światło jest niezbędne człowiekowi do życia: pobudza procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi. Terapia światłem jest jednym z najstarszych sposobów leczenia różnych dolegliwości.

Jak przebiega terapia światłem?

Od lat wiadomo, że poszczególne barwy światła mogą wpływać na nasz nastrój, regulować ciśnienie krwi, a nawet modyfikować poziom neurohormonów. Dzięki tym właściwościom światło może oddziaływać zarówno na poziomie neuronalnym, jak i bezpośrednio na stany zapalne oraz system immunologiczny.

Przed rozpoczęciem naświetlania należy oczyścić skórę. Następnie operator przesuwa lampę LED wzdłuż wyznaczonego obszaru. Bezpośrednio przez zabiegiem pacjent zakłada okulary, które chronią go przed emitowanym światłem.

Na co pomaga terapia światłem LED?

Terapia światłem LED może łagodzić stany zapalne, działać przeciwbakteryjnie, a także stymulować komórki odpowiedzialne za regenerację skóry, takie jak fibroblasty. Te efekty przekładają się na poprawę ukrwienia, spowolnienie procesów starzenia, zwiększenie absorpcji składników odżywczych z kosmetyków i przyspieszenie gojenia ran. Zabieg, w trakcie którego skóra jest naświetlana światłem LED, trwa od 10 do 30 minut i jest bezbolesny. Pacjent odczuwa przyjemne ciepło i mrowienie. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, zalecane jest wykonanie serii zabiegów (od 6 do 10 zabiegów) w odstępie tygodniowym lub dwutygodniowym. Pojedynczy zabieg kosztuje zwykle około 120-150 zł.

terapia światłem LED

Schorzenia skórne leczone poprzez światłoterapię to m.in. cellulit, rozstępy, blizny, trądzik, bielactwo, egzema i łuszczyca.

Nie tylko skóra twarzy może skorzystać na terapii światłem LED. Ta metoda jest odpowiednia również w przypadku powszechnego problemu z wypadaniem włosów. Najlepsze rezultaty można osiągnąć, łącząc ją z innymi, takimi jak mezoterapia skóry głowy. Urządzenie do fototerapii włosów używa różnych długości fal światła, które działają na różnych głębokościach skóry głowy.

Terapia światłem LED działa poprzez stymulację produkcji kluczowych białek – kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność. Dodatkowo może skutecznie redukować przebarwienia skórne poprzez oddziaływanie na melanocyty, komórki odpowiedzialne za produkcję barwnika.

Kto nie powinien korzystać z terapii światłem LED?

Terapia LED nie jest zalecana osobom zażywającym leki światłouczulające, borykającym się z nowotworami skóry i ciężarnym. Przed zabiegiem skóra powinna zostać wyleczona ze stanów zapalnych.

Dzięki terapii światłem LED zachowasz młodość na dłużej

Terapia światłem LED jest polecana przez specjalistów z wielu powodów. Poza jej wszechstronnością gwarantuje trwałe rezultaty w zakresie redukcji zmarszczek oraz poprawy kolorytu skóry i działa przeciwbakteryjne. Po zabiegu skóra może być czasowo napięta i podrażniona, zaczerwieniona. To zwykle dość szybko mija.

terapia światłem

Tak więc jeśli zależy nam na dobrej kondycji skóry, powinniśmy rozważyć ten bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, by cieszyć się zdrowiem i młodością o wiele dłużej. Efekt terapii światłem LED jest zwykle subtelny, dzięki czemu twarz wygląda naturalnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *