INSPEKTOR/ STARSZY INSPEKTOR W REFERACIE KSIĘGOWOŚCI BUDŻETOWEJ

od 5500 do 7000 zł brutto/mies.
Pełny etat
Umowa o pracę
Pruszcz Gdański
Wymagane doświadczenie
Praca umysłowa

URZĄD MIASTA PRUSZCZ GDAŃSKI poszukuje pracownika na stanowisko: INSPEKTOR/ STARSZY INSPEKTOR W REFERACIE KSIĘGOWOŚCI BUDŻETOWEJ

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Centrum Pracy Seniorek i Seniorów tel. 58 500 56 36 lub osobiście Gdańsk, Al. Grunwaldzka 30/32 lub przez formularz zgłoszeniowy.

Zakres obowiązków
  • Rozliczenie podatku VAT Urzędu Miasta przy wykorzystaniu struktury sprzedaży oraz prewspółczynnika
  • Uzgodnienie podatku VAT w oparciu o sporządzoną ewidencję zakupu i sprzedaży dostarczoną przez jednostki organizacyjne
  • Prowadzenie rozliczeń w ramach scentralizowanego podatku VAT oraz współpraca z jednostkami organizacyjnymi Gminy w zakresie przepisów VAT
  • Kontrola prawidłowości danych dotyczących podatku VAT przekazywanych do Ministerstwa Finansów za pomocą Jednolitego Pliku Kontrolnego
  • Agregacja danych przekazywanych przez jednostki budżetowe i zakład budżetowy Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański w zakresie ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych w formie JPK_V7M oraz sporządzenie zestawienia i przesłanie do urzędu skarbowego w formie elektronicznej do 25 dnia miesiąca następującego po każdym kolejnym miesiącu
  • Ustalanie struktury sprzedaży i prewspółczynnika VAT dla Urzędu
  • Prowadzenie rejestru zakupów Urzędu Miasta dla celów rozliczania podatku VAT
  • Przygotowywanie wniosków o wydanie interpretacji podatkowych w zakresie podatku VAT
  • Aktualizacja procedur oraz instrukcji związanych z obiegiem dokumentów pomiędzy scentralizowanymi jednostkami
  • Bezpośrednia współpraca z Urzędem Skarbowym w zakresie rozliczeń podatku VAT
  • Bieżące zapoznawanie się z przepisami prawnymi w zakresie podatku VAT, a także z orzecznictwem organów podatkowych i polskich sądów administracyjnych oraz sądownictwa europejskiego
  • Przekazywanie informacji o schematach podatkowych zgodnie z odpowiednimi przepisami Ordynacji podatkowej
  • Zastępowanie pracowników referatu
Wymagania
  • Wykształcenia wyższego, kierunek: rachunkowość, finanse, ekonomia, prawo
  • Co najmniej trzyletniego stażu pracy, preferowany w księgowości
  • Znajomości ustaw dotyczących: podatku od towarów i usług, finansów publicznych, rachunkowości, dochodów samorządu terytorialnego, samorządu gminnego, pracowników samorządowych
  • Znajomości rozporządzeń: podatku od towarów i usług, planów kont dla budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, klasyfikacji budżetowej, sprawozdawczości budżetowej, prowadzenia gospodarki finansowej jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych
  • Braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • Nieposzlakowanej opinii
  • Pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
  • Doświadczenia w pracy w administracji samorządowej lub publicznej, mile widziane
  • Komunikatywności, obowiązkowości, odpowiedzialności i systematyczności
  • Umiejętności pracy w zespole
Oferujemy
  • Umowę o pracę
  • Miejsce pracy: Pruszcz Gdański
  • Pracę od poniedziałku do piątku, w godzinach: poniedziałek 09:00-17:00, wtorek-piątek 07:30-15:30