ASYSTENT ZDROWIENIA

do ustalenia
Pełny etat
Umowa o pracę
Gdańsk
Wymagane doświadczenie
Praca umysłowa

Firma Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku poszukuje pracownika na stanowisko: ASYSTENT ZDROWIENIA

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Centrum Pracy Seniorek i Seniorów tel. 58 500 56 36 lub osobiście  Al. Grunwaldzka 30/32 w Gdańsku lub przez formularz zgłoszeniowy

Zakres obowiązków
  • Udzielanie wsparcia pacjentom poprzez: uczestniczenie w spotkaniach z lekarzem, wysłuchanie, rozmowę
  • Dzielenie się osobistym doświadczeniem związanym z chorowaniem i zdrowieniem
  • Dzielenie się praktyczną wiedzą na temat przezwyciężania kryzysu, postawach i działaniach pomocowych w odzyskiwaniu zdrowia
  • Wspieranie i motywowanie pacjenta, ale nie wyręczania go w codziennych obowiązkach
  • Prowadzenie i/lub współprowadzenie grupy wsparcia dla pacjentów i rodzin, psychoedukację
Wymagania
  • Doświadczenie własnego kryzysu psychicznego, przebyć terapie i wykonać pracę własną, polegającą m.in. na zrozumieniu swoich przeżyć (ich przepracowaniu)
  • Ukończony półroczny specjalistyczny kurs
  • Odbyty kilkumiesięczny staż w placówkach zajmujących się zdrowiem psychicznym (m.in. w szpitalnych oddziałach psychiatrycznych, środowiskowych domach samopomocy, zespołach leczenia środowiskowego, fundacjach oraz stowarzyszeniach)
  • Umiejętność mówienia o swoich doświadczeniach związanych z chorobą i procesem zdrowienia
Oferujemy
  • Miejsce pracy: Gdańsk, Wrzeszcz Górny
  • Pracę wg grafiku ułożonego z miesięcznym wyprzedzeniem, również w weekendy
  • Umowę o pracę
  • Planowane zatrudnienie od 01.07.2024