Zakończyła się cudowna akcja „List do seniora”

Starsza pani czyta list do seniora.

Zakończyła się inicjatywa, która rozjaśniła dni mieszkańców warszawskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków. Akcja “List do Seniora” pozwoliła wielu osobom, a w szczególności najmłodszym z Warszawy, podzielić się swoją radością i ciepłem z seniorami. Uczniowie i maluchy z przedszkoli z ochotą wzięły w niej udział, tworząc listy i rysunki skierowane do starszych osób. Wystarczyło przesłać swoje prace na określony adres email, a organizatorzy zatroszczyli się o to, by każdy z seniorów otrzymał ten osobisty, papierowy promyk słońca.

Seniorzy z Warszawy otrzymali listy od najmłodszych

Współczesne społeczeństwo starzeje się, a osoby w podeszłym wieku stanowią jego znaczącą część. Nie da się ukryć, że wiele osób starszych żyje w oddaleniu od rodziny, co bywa szczególnie odczuwalne, gdy ich bliscy zamieszkują inne regiony kraju lub nawet inne państwa. Anna Bańczyk, reprezentująca Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków, zauważa, że seniorzy często cierpią z powodu braku bliskości z najbliższymi. 

Według niej nie tylko kontakt z rodziną, ale i dostęp do pozytywnych doświadczeń ma kluczowe znaczenie dla jakości życia w starszym wieku. Brak tych elementów często sprawia, że codzienne zadania wydają się bardziej obciążające, a życie przypomina ciągłą batalię z przeciwnościami losu.

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy czas, kiedy seniorzy oczekują odrobiny uwagi od swoich najbliższych. Niestety, nie wszyscy mogli cieszyć się prezentami od wnuków. Z myślą o nich firma Speedmail w porozumieniu z Postivo.pl zainicjowała inicjatywę, która pozwoliła na przesyłanie listów i rysunków do osób starszych. Owocem tej współpracy było zgromadzenie blisko stu prac artystycznych. Każda z nich została starannie wydrukowana, opatrzona odpowiednim adresem i dostarczona do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków w Warszawie, co z pewnością sprawiło im wiele radości.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Cieszymy się, że tak wiele osób chciało wesprzeć akcję. To zdecydowanie przyniosło uśmiech na twarzach naszych mieszkańców, a na tym zależało nam najbardziej.

powiedziała Anna Bańczyk

Informacje i zdjęcia opublikowane dzięki uprzejmości agencji Good One PR

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *