Rezydencja Senior w Łężycach-Głodówku

Dane kontaktowe:

Adres:

Dębowa 17,
84-207 Głodówko

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Głódówko
Województwo: pomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Rezydencja Senior to profesjonalny dom opieki zlokalizowany w odległości około 7 km od Rumi i 9 km od Gdyni. Ośrodek dysponuje nowoczesnym zapleczem techniczno-mieszkaniowym. Budynek został zaprojektowany z myślą o komforcie i bezpieczeństwie zamieszkujących go osób. Pensjonariuszami są osoby w podeszłym wieku, niepełnosprawne fizycznie i przewlekle chore.

Oferta Rezydencji Senior w Łężycach-Głodówku

Personel placówki posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z seniorami. Zespół składa się z osób posiadających odpowiednie kwalifikację i wiedzę. Do jego zadań należy między innymi całodobowa opieka nad seniorami, pielęgnacja podopiecznych w czasie choroby, a także organizacja im czasu wolnego (terapia zajęciowa).

Seniorzy są pod stałą opiekę lekarza rodzinnego. Mają również zapewnioną rehabilitację – indywidualną i grupową. Dom opieki w Głodówku zapewnia wózki, łóżka specjalistyczne, balkoniki rehabilitacyjne, rotatory itp.

Kto może skorzystać z oferty Rezydencji Senior w Łężycach-Głodówku?

Rezydencja Senior w Łężycach-Głodówku to prywatny ośrodek dysponujący 50 miejscami. Jego oferta obejmuje pobyty krótko- i długoterminowe. Skierowana jest do osób:

 • w podeszłym wieku,
 • niepełnosprawnych fizycznie,
 • przewlekle somatycznie chorych.

Warunki lokatorskie w Rezydencji Senior w Łężycach-Głodówku

Rezydencja Senior została zaprojektowana na potrzeby opieki nad osobami z niepełnosprawnościami, a co za tym idzie spełnia wszelkie wymogi stawiane przez Unię Europejską. Na wyposażeniu ośrodka znajduje się winda osobowa zapewniająca swobodną komunikację między poszczególnymi kondygnacjami budynku.

W Domu Opieki Rezydencja Senior w Łężycach-Głodówku do dyspozycji seniorów są pokoje 1- i 2-osobowe
W Rezydencji Senior w Łężycach-Głodówku do dyspozycji seniorów są pokoje 1- i 2-osobowe

Obiekt jest funkcjonalnie i wygodnie urządzony. Na miejscu znajdują się pomieszczenia wspólne oraz kuchnia, która każdego dnia serwuje pensjonariuszom smaczne i zbilansowane posiłki. Menu uwzględnia indywidualne diety. Na terenie domu znajduje się komfortowa baza noclegowa. Składają się na nią pokoje 1- i 2-osobowe. Każdy z nich wyposażony jest w prywatną łazienkę i nowoczesną instalację przywoławczą.

W ramach pobytu w Rezydencji Seniora podopieczni mogą liczyć na:

 • ciepłą, domową atmosferę,
 • organizację czasu wolnego,
 • pranie bielizny i rzeczy osobistych,
 • pomoc w codziennych czynnościach,
 • opiekę duszpasterską (msza święta w trzecią sobotę miesiąca),
 • dostęp do terenów spacerowych i ogrodu kwiatowego.

Położenie geograficzne Rezydencji Senior w Łężycach-Głodówku

Rezydencja Senior w Łężycach-Głodówku jest jednym z domów opieki w województwie pomorskim. Łężyce to wieś kaszubska położona w powiecie wejherowskim, w gminie Wejherowo. W skład sołectwa wchodzą: Rogulewo, Głodówko, Rębiska, Strasznica, Mordarnia, Gwiździołka,
Gacyny oraz Stara Piła.

Lokalizacja i dojazd do Rezydencji Senior w Łężycach-Głodówku

Ośrodek mieści się w obrębie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i bezpośrednio graniczy z lasem. Lokalizacja jest niewątpliwie jednym z jego największych atutów. Miejscowość Łężyce-Głodówko leży w odległości około 7 km od Rumi i 9 km od Gdyni.

17, Dębowa, Łężyce, Pomorskie, 84-207, Polska.

Dojazd do domu opieki możliwy jest samochodem. W odległości kilku kilometrów od ośrodka biegną dwie drogi wojewódzkie:

 • DW218 – łączy Zachodnią Obwodnicę Trójmiasta z drogą Gdańsk-Szczecin w Wejherowie;
 • DW468 – biegnie przez Gdańsk, Sopot, Gdynię, Rumię, Redę i Wejherowo.

Atrakcje turystyczne w okolicy Rezydencji Senior w Łężycach-Głodówku

Rezydencja Senior w Łężycach-Głodówku jest domem opieki położonym pod lasem. Łężyce to niewielka miejscowość, w której nie ma wielu atrakcji dla zwiedzających. Miasteczko położone jest jednak na Kaszubach – w jednym z najbardziej malowniczych regionów Polski. Okolica słynie z pięknej przyrody. Nie brakuje ty też atrakcji turystycznych – dla seniorów, rodzin z dziećmi, samotnych podróżników. Oto kilka miejsc wartych odwiedzenia:

 • Kaktusiarnia w Rumi,
 • Gdyńskie Muzeum Motoryzacji,
 • Muzeum Miasta Gdyni,
 • Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni,
 • Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki w Wejherowie,
 • Plaża w Orłowie,
 • Molo w Sopocie.

Fot.: www.rezydencjasenior.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie