Rezydencja Seniora w Starej Maszynie

Dane kontaktowe:

Adres:

Stara Maszyna 160G
83-340 Sierakowice

Lokalizacja: W dolinie
Województwo: pomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Rezydencja Seniora we wsi Stara Maszyna to nowoczesny, pozbawiony barier architektonicznych ośrodek dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Mieszkańcy domu zakwaterowani są w wygodnie urządzonych pokojach z łazienkami i balkonowymi wyjściami na taras. Położenie domu z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu kaszubskiej przyrody, pozwala seniorom oddychać czystym, wiejskim powietrzem i obcować z naturą.

Oferta Rezydencji Seniora w Starej Maszynie

Podopieczni domu opieki w Starej Maszynie mogą liczyć na wsparcie personelu oraz całodobową opiekę. Opiekunki czuwają nad seniorami przez 7 dni w tygodniu. Pozostałe świadczenia na jakie mogą liczyć pensjonariusze to:

 • profesjonalne konsultacje medyczne,
 • rehabilitacja,
 • udział w terapii zajęciowej (muzykoterapia, choreoterapia, dogoterapia i inne),
 • organizacja czasu wolnego.

Kto może skorzystać z oferty Rezydencji Seniora w Starej Maszynie?

Rezydencja Seniora to prywatny dom opieki dysponujący 24 miejscami. Ośrodek powstał z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą spędzić jesieni życia w domowym środowisku.

Warunki lokatorskie w Rezydencji Seniora w Starej Maszynie

Rezydencja Seniora w Starej Maszynie to nowoczesny obiekt o wysokim standardzie. W budynku nie ma barier architektonicznych. Do dyspozycji seniorów są komfortowo urządzone pokoje z balkonowymi wyjściami na taras (parter). W każdym z nich znajduje się prywatna łazienka i telewizor.

Mieszkańcy domu mają nieograniczony dostęp do książek, prasy oraz Internetu. Ich rodziny i bliscy mogą ich odwiedzać przez 7 dni w tygodniu, bez konieczności zapowiadania wizyt.

W cenę pobytu wliczone jest całodzienne wyżywienie. Menu składa się z 5 smacznych i zbilansowanych posiłków, które przygotowywane są na miejscu z uwzględnieniem indywidualnych zaleceń dietetycznych. Pensjonariusze mają ponadto nieograniczony dostęp do gorących i zimnych napojów.

Pokoje w Rezydencji Seniora w Starej Maszynie są wyposażone w nowoczesną instalację przywoławczą
Pokoje w Rezydencji Seniora w Starej Maszynie są wyposażone w nowoczesną instalację przywoławczą

Położenie geograficzne Rezydencji Seniora w Starej Maszynie

Rezydencja Seniora w Starej Maszynie jest jednym z domów opieki w województwie pomorskim. Stara Maszyna to wieś w powiecie kartuskim, w gminie Sierakowice. Geograficznie leży na Pojezierzu Kaszubskim. Na wschód od wsi znajduje się rezerwat przyrody Żurawie Chrusty.

Lokalizacja i dojazd do Rezydencji Seniora w Starej Maszynie

Ośrodek mieści się pod adresem Stara Maszyna 160 G. To malowniczy i zielony zakątek Kaszub – jednego z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Dom opieki znajduje się w niewielkiej odległości od Sierakowic, w spokojnej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku.

Sierakowice, Pomorskie, 83-340, Polska.

Dojazd do wsi Stara Maszyna umożliwia droga wojewódzka nr 211, łącząca Żukowo z Nową Dąbrową. Trasa przebiega przez 3 powiaty – kartuski, bytowski i słupski.

Rezydencja Seniora w Starej Maszynie z lotu ptaka
Rezydencja Seniora w Starej Maszynie z lotu ptaka

Atrakcje turystyczne w okolicy Rezydencji Seniora w Starej Maszynie

Rezydencja Seniora w Starej Maszynie jest domem opieki położonym w dolinie. Kilka kilometrów od ośrodka znajduje się jedna z wielu atrakcji tego regionu. Zoo Egzotyczne Kaszuby to miejsce uwielbiane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Ten nowoczesny park edukacyjny znajduje się w miejscowości Tuchlino. W zoo zwiedzający mają okazję zobaczyć kilkadziesiąt egzotycznych gatunków zwierząt. Na miejscu czeka też na nich kino 3D i restauracja. Inne atrakcje w okolicy to:

 • Kaszubski Park Miniatur we wsi Strysza Buda,
 • Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie,
 • Muzeum Kaszubskie w Kartuzach,
 • Centrum Edukacji w Szymbarku,
 • Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie,
 • Muzeum Techniki Wojskowej w Dąbrówce,
 • Muzeum Volkswagena w Pępowie.

Fot.: www.domseniora.pomorskie.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie