Dom Seniora Jutrzenka w Glinczu

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Akacjowa 46,
83-330 Glincz

Lokalizacja: W dolinie
Miasto: Glincz
Województwo: pomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Seniora Jutrzenka to prywatny ośrodek, który specjalizuje się w całodobowej opiece nad osobami w podeszłym wieku. Mieszkańcami placówki są również osoby niepełnosprawne i przewlekle chore, zwłaszcza cierpiące na choroby otępienne (demencja, Alzheimer). Dom Seniora Jutrzenka oferuje im nie tylko godne warunki bytowe, ale również codzienną rehabilitację oraz terapię zajęciową. Ośrodek ściśle współpracuje z przychodnią zdrowia, dzięki czemu seniorzy są pod stałą opiekę lekarza i pielęgniarki środowiskowej.

Oferta Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu

Nad seniorami czuwają przez całą dobę doświadczone opieki. Do ich zadań należy między innymi monitorowanie stanu zdrowia pensjonariuszy, pomoc im w codziennych czynnościach, pielęgnacja w czasie choroby, a także organizacja czasu wolnego.

Pozostałe świadczenia, które zapewnia swoim podopiecznym dom opieki w Glinczu to:

 • opieka lekarza rodzinnego,
 • opieka duszpasterska,
 • terapia zajęciowa dostosowana do zainteresowań podopiecznych,
 • rehabilitacja indywidualna.

Kto może skorzystać z oferty Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu?

Ośrodek w Glinczu to placówka prywatna, która przyjmuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jego mieszkańcami mogą zostać osoby starsze, niepełnosprawne fizycznie i przewlekle chore. Dom dysponuje łącznie 31 miejscami.

Warunki lokatorskie w Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu

Dom Seniora Jutrzenka w Glinczu jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie ma w nim barier architektonicznych. Są za to podjazdy, specjalne uchwyty, a także sprzęt rehabilitacyjny (wózki, balkoniki, chodziki, materace przeciwodleżynowe itp.).

Do dyspozycji seniorów jest komfortowa baza noclegowa, składająca się z pokoi 2-osobowych wyposażonych w podstawowe meble. Na dwa pokoje przypada jedna łazienka.

Ośrodek dysponuje własną kuchnią, w której każdego dnia przygotowywane są smaczne i pożywne posiłki dla seniorów. Menu jest dostosowane do indywidualnych potrzeb zgodnie z zaleceniem lekarskim.

Mieszkańcy domu chętnie spędzają czas we własnym gronie. Przygotowano dla nich przestronną świetlicę, która pełni też funkcje jadalni. Organizacją czasu wolnego zajmuje się personel. W Domu Seniora Jutrzenka odbywają się cykliczne imprezy, takie jak Dzień Babci i Dziadka, Wielkanoc czy Boże Narodzenie.

Pokoje w Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu są wyposażone w podstawowe meble i sprzęty
Pokoje w Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu są wyposażone w podstawowe meble i sprzęty

Położenie geograficzne Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu

Dom Seniora Jutrzenka w Glinczu jest jednym z domów opieki w województwie pomorskim. Glincz to wieś kaszubska w powiecie kartuskim, w gminie Żukowo. Integralne części miejscowości noszą nazwy Nowy Glińcz i Stary Glińcz. Na zachód od Gwsi znajduje się rezerwat przyrody Jar rzeki Raduni.

Lokalizacja i dojazd do Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu

Placówka znajduje się przy ulicy Akacjowej 46 w miejscowości Glincz. Dom opieki położony jest w cichej i spokojnej okolicy, w odległości niespełna 25 km od Gdańska. Wokół obiektu znajduje się przytulny ogród z zacienionymi kącikami wypoczynkowy, w których można odpocząć.

46, Akacjowa, Glincz, Pomorskie, 83-330, Polska.

Niedaleko domu opieki biegnie droga krajowa nr 20, która umożliwia dojazd osobom podróżującym samochodem. Trasa DK20 łączy Pomorze Zachodnie z Pomorzem Gdańskim i dalej pośrednio z Warmią i Mazurami.

Teren wokół Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu jest ogrodzony i zaaranżowany z myślą o seniorach
Teren wokół Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu jest ogrodzony i zaaranżowany z myślą o seniorach

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Seniora Jutrzenka w Glinczu

Dom Seniora Jutrzenka w Glinczu jest domem opieki położonym w dolinie. Glincz to niewielka miejscowość w województwie pomorskie. Wyjątkowy klimat i piękne krajobrazy to tylko kilka atutów tej lokalizacji. W okolicy nie brakuje też zabytków i atrakcji turystycznych. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić:

 • Jeziora Głębokie i Sitno,
 • Muzeum Volkswagena w Pępowie,
 • Muzeum Kaszubskie w Kartuzach,
 • Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie,
 • Centrum Edukacji w Szymbarku,
 • Kaszubski Park Gigantów w Stryszej Budzie,
 • Muzeum Techniki Wojskowej w Dąbrówce.

Fot.: www.dom.gda.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie