Dom Seniora „Kalina” w Gdańsku

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Kalinowa 4,
80-177 Gdańsk

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Seniora „Kalina” to nowoczesny obiekt przeznaczony dla 50 pensjonariuszy – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ośrodek pozbawiony jest barier architektonicznych. Dysponuje także monitoringiem i instalacją przywoławczą. Na powierzchni około 1400 m2 mieszczą się nie tylko pokoje mieszkańców ale również kąciki rekreacyjne, kuchnia z jadalnią, gabinety do rehabilitacji czy kaplica. Na drugim piętrze znajdują się kompleksowo przygotowane kawalerki dla małżeństw chcących spędzać razem czas pod dobrą opieką.

Oferta Domu Seniora „Kalina” w Gdańsku

Opiekę nad seniorami sprawuje doświadczony i wykwalifikowany personel. Opiekunowie pracujący w domu seniora w Gdański są absolwentami szkoły o kierunku opiekun medyczny i posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe.

Na terenie obiektu mieści się przychodnia oraz apteka. Placówka zapewnia swoim podopiecznym codzienną opiekę lekarską i pielęgniarską, a także możliwość wykupienia leków bezpośrednio po wystawieniu recepty. W weekendy oraz w nocy seniorzy objęci są opieką przychodni całodobowej. W Domu Seniora ,,Kalina” zatrudniony jest również psycholog.

Pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów prowadzone są zajęcia usprawniające. Rehabilitacja obejmuje gimnastykę oraz ćwiczenia na przyrządach. Zajęcia są prowadzone co najmniej 2 razy w tygodniu. Pensjonariuszy mogą korzystać ponadto z fototerapii i masaży wodnych.

Jedną z form rehabilitacji jest terapia zajęciowa. Jej celem jest zwiększenie sprawności manualnej, intelektualnej i fizycznej podopiecznych. W ramach terapii prowadzone są zajęcia artystyczne, dogoterapia, terapia dźwiękami, a także gry i zabawy.

Kto może skorzystać z oferty Domu Seniora „Kalina” w Gdańsku?

Dom Seniora „Kalina” w Gdańsku to prywatna placówka dysponująca 56 miejscami. Ośrodek powstał z myślą o osobach starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Ma charakter koedukacyjny – jego mieszkańcami są zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Warunki lokatorskie w Domu Seniora „Kalina” w Gdańsku

Dom Seniora „Kalina” w Gdańsku dysponuje pokojami 2- i 3-osobowymi. W każdym z nich znajduje się instalacja przywoławcza oraz instalacja telewizyjna, dzięki której możliwe jest podłączenie własnego telewizora. Na każdym piętrze dostępne są łazienki z prysznicami rozmieszczone tak, aby zapewnić dogodny dostęp dla mieszkańców najbliższych 2-3 pokoi.

Na drugim piętrze znajdują się kawalerki dla małżeństw. Każda z nich składa się z pokoju z aneksem kuchennym i łazienki. Lokale maja powierzchnię około 30 m2 i mogą być wykorzystane jako pokoje 3-osobowe.

Mieszkańcy Domu Seniora „Kalina” w Gdańsku mogą przywieźć ze sobą pamiątki, zdjęcia czy inne prywatne bibeloty
Mieszkańcy Domu Seniora „Kalina” w Gdańsku mogą przywieźć ze sobą pamiątki, zdjęcia czy inne prywatne bibeloty

Na każdej kondygnacji znajdują się ponadto 2 kąciki wypoczynkowe wyposażone w telewizor i wygodne kanapy. Dostępne są w nich kąciki prasowe, podręczne biblioteczki, a także gry planszowe i szachy. Na najwyższym piętrze znajdują się 2 tarasy – można tu usiąść, poczytać książkę i napić się herbaty.

Na parterze domu opieki w Gdańsku mieści się duża jadalnia, która pomiędzy posiłkami pełni funkcję świetlicy. Ośrodek dysponuje własną kuchnią. Pensjonariusze mogą liczyć na całodzienne wyżywienie zgodne z indywidualnymi dietami i zaleceniami lekarskimi. Mają ponadto dostęp do drobnych przekąsek i napojów między posiłkami.

Położenie geograficzne Domu Seniora „Kalina” w Gdańsku

Dom Seniora „Kalina” w Gdańsku jest jednym z domów opieki w województwie pomorskim. Gdańsk leży na Pomorzu, nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły. Gdańsk jest największym pod względem powierzchni miastem w Polsce. To także ważny ośrodek gospodarki morskiej, z drugim co do wielkości portem handlowym Morza Bałtyckiego.

Lokalizacja i dojazd do Domu Seniora „Kalina” w Gdańsku

Ośrodek mieści się przy ulicy Kalinowej 4 w Gdańsku. Obiekt położony jest na osiedlu Kalina. Na jego terenie mieści się dom seniora, przychodnia i apteka. Na sąsiedniej ulicy znajduje się szkoła z ogólnodostępnym basenem i biblioteką, zaś na przeciwko – kompleks handlowy, w którym seniorzy mogą dokonywać zakupów w towarzystwie opiekuna.

4, Kalinowa, Gdańsk, Pomorskie, 80-177, Polska.

Przy ulicy Azaliowej, w odległości około 150 metrów od domu opieki znajduje się przystanek autobusowy. W okolicy domu biegnie droga ekspresowa S6, łącząca Szczecin z Rusocinem. Trasa biegnie przez Police, Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Sławno, Słupsk, Lębork i Trójmiasto.

Parking przed Domem Seniora „Kalina” w Gdańsku
Parking przed Domem Seniora „Kalina” w Gdańsku

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Seniora „Kalina” w Gdańsku

Dom Seniora „Kalina” w Gdańsku jest domem opieki położonym w mieście. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w Gdańsku? Lista miejsc do odwiedzenia jest długa! Wszystko zależy jednak od ilości czasu jakim dysponujesz. Obowiązkowymi punktami wycieczki po mieście są m.in.: Bazylika Mariacka, Muzeum Bursztynu, Muzeum II Wojny Światowej czy Trakt Królewski. Wszystkie te atrakcje położone są stosunkowo niedaleko od siebie. Pozostałe atrakcje turystyczne Gdańska to m.in.:

 • Fontanna Neptuna,
 • Dwór Artusa,
 • Ulica Mariacka,
 • Dwór Uphagena,
 • Długie Pobrzeże,
 • Narodowe Muzeum Morskie,
 • Wyspa Spichrzów,
 • Muzeum Poczty Polskiej,
 • Westerplatte.

Fot.: www.domseniorakalina.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie